Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Mateusz Masternak (47-5, 31 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Jasona Whateley'a w walce wieczoru gali Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night 25 w Zakopanem. Po dwunastu rundach walki eliminacyjnej do tytułu mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej sędziowie punktowali 119-108, 118-109 i 117-110 dla Polaka.

Pojedynek od pierwszego gongu przebiegał pod dyktando "Mastera", który trafiał lewym prostym i skutecznie unikał mocnych ciosów rywala. Whateley polował na prawe sierpowe, ale poza sporadycznymi trafieniami, nie był w stanie przebić się przez defensywę Polaka.

W siódmej rundzie Australijczyk był liczony, jednak szybko wstał i kontynuował pojedynek. Pod koniec dziewiątego starcia Masternak poważnie wstrząsnął rywalem po prawym sierpowym. Whateley zachwiał się na nogach, klinczował, a z pomocą przyszedł gong kończący rundę.

Finałowe rundy nie zmieniły obrazu walki. Masternak trzymał pojedynek na środku ringu i boksował głównie ciosami prostymi, rozbijając zmęczonego już przeciwnika. W finałowych trzech minutach Australijczyk szukał jeszcze sposobu na odwrócenie losów walki, ale Polak był czujny w obronie oraz skutecznie kontrował.

Dzięki tej wygranej Masternak zyska status oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata IBF w limicie do 90,7 kg. Mistrzem świata International Boxing Federation w tej dywizji jest Jai Opetaia.