Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

25 września w Londynie Anthony Joshua (24-1, 21 KO) stanie do walki w obronie pasów WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej, krzyżując rękawice z Oleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO). Tony Bellew, który ma na koncie przegrany przed czasem pojedynek z Ukraińcem, zachwala jego pięściarskie atuty.

- On miał wystarczająco dużo siły, by mnie położyć, to wyjątkowy zawodnik, najlepszy, z jakim kiedykolwiek się mierzyłem. Technicznie perfekcyjny, a jego praca nóg to zupełnie inny poziom - komplementuje byłego króla kategorii cruiser "Bombardier" z Liverpoolu. 

- Nie ma co się oszukiwać, to będzie dla Joshuy trudna walka, bardzo trudna walka, tym jeszcze trudniejsza, że Usyk wraca do współpracy z ojcem Łomaczenki i opracują plan, by zniwelować mocne strony Joshuy. Spróbują odebrać mu wszystko. To też jest jedna z umiejętności Usyka. Najpierw pozbawia cię twoich atutów, a potem pokazuje swoje - ocenia Bellew i dodaje: - To, jak on się porusza, to jest wyjątkowe zjawisko. Według mnie Joshuę czeka naprawdę ciężka walka, naprawdę niebezpieczna.

W opinii bukmacherów faworytem wrześniowej konfrontacji będzie Anthony Joshua, na którego kurs wynosi aktualnie 1,44, przy 3,25 na Usyka.