Miasto Mrągowo

Patronat medialny


 

Zwycięstwem nad Anthonym Joshuą (24-2, 21 KO) w boju o pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Oleksandr Usyk (19-0, 13 KO) zapewnił sobie miejsce w ścisłej czołówce rankingów P4P. Według niektórych Ukrainiec swoim występem zapracował sobie nawet na zrzucenie Saula Alvareza z tronu najlepszego pięściarza globu. Takiego zdania są m.in. Kalle Sauerland, Frazer Clarke i Darren Barker, których opinie cytuje brytyjski Boxing News.

Frazer Clarke (medalista olimpijski z Tokio, waga superciężka): Canelo ma więcej walk, ale postawiłbym na Usyka. Zobaczcie, czego on dokonał - pobił mocnego mistrza, w pełni formy, w kategorii ciężkiej. Każdy wie, jak trudna jest to waga.

Kalle Sauerland: Jego rekordu nie da się porównać z żadnym innym. Można dyskutować tylko o Canelo, który zdobywał pasy w różnych wagach, ale nie dokonał tego co Usyk. Dla mnie Usyk to absolutny numer 1 P4P w tej chwili.

Darren Barker (były mistrz świata wagi średniej, ekspert TV): Bezdyskusyjne mistrzostwo świata w junior ciężkiej i teraz zunifikowane mistrzostwo w ciężkiej - tak, to czyni Usyka numerem 1. Canelo jest niesamowity i pokonał kilku świetnych pięściarzy, ale Usyk jest niepokonany.