Patronat medialny


 


Promotor Oleksandra Usyk (19-0, 13 KO) Aleksander Krasiuk wysoko ocenia szanse swojego podopiecznego w ewentualnej walce o bezdyskusyjne mistrzostwo świata kategorii ciężkiej z Tysonem Fury (31-0-1, 22 KO). 

- Jeśli chodzi o Fury'ego, to wszystko będzie zależało od tego, jak będzie przygotowany - stwierdził Krasiuk w rozmowie z Boxing Social. - Jeśli spojrzymy na  jego ostatnią walkę, to nie prezentował się najlepiej boksersko, nie było dobrej pracy nóg, techniki, taktyki. Walczył jak wojownik, jak Spartanin, ale nie było w tym wielkiego boksu. Ale na przykład z Kliczką technicznie i taktycznie był znakomity.

- To jest człowiek nastroju i motywacji i jeśli będzie zmotywowany i przygotowany, to sprawi Usykowi problemy, ale z kimś takim jak Usyk nigdy się nie mierzył - dodał opiekun czempiona WBA, WBO i IBF.

Zagadnięty o reakcję Usyka na wieści o możliwej unifikacji z Furym Krasiuk odparł: - Oleksandr jest osobą, która przyjmuje ze spokojem to, co przynosi los. On nie robi wielkich planów. Mawia często, że jeśli chcesz rozśmieszyć pana Boga, opowiedz mu o swoich planach. Gdy usłyszał o walce z Furym, powiedział: "OK, spróbujmy, zobaczymy, co z tego wyjdzie. Jeśli AJ nie ma nic przeciwko, to czemu nie?" - on mam mentalność zwycięzcy i nie ma dla niego znaczenia, czy rywalem będzie AJ czy Fury.