Patronat medialny


 

Wygląda na to, że najwcześniej w marcu dojdzie do walki unifikacyjnej Oleksandra Usyka (20-0, 13 KO) z Tysonem Furym (32-0-1, 23 KO). Bob Arum, który jest jednym z promotorów Brytyjczyka poinformował, że obóz Ukraińca prosi o więcej czasu na odpoczynek po ostatnim występie.

- Rozmawiałem z Egisem Klimasem i umówiliśmy się, że do tej walki dojdzie w pierwszym kwartale przyszłego roku. Usyk poprosił, aby nie śpieszyć się z terminem pojedynku, ponieważ chce teraz spędzić czas z rodziną, a sytuacja w Ukrainie wciąż jest bardzo trudna - powiedział amerykański promotor.

- Jeśli Fury w grudniu zmierzy się z Anthonym Joshuą, to termin walki z Usykiem może się przesunąć, ale osobiście nie wierzę, że w tym roku dojdzie do tego pojedynku. Fury zaboksuje w grudniu i podtrzyma aktywność, a potem skrzyżuje rękawice z Usykiem - dodał Arum.

Niedawno szef grupy Top Rank informował, że wstępne terminy walki o cztery mistrzowskie pasy wagi ciężkiej to 11 lub 18 lutego. W gronie potencjalnych organizatorów gali są Stany Zjednoczone, Arabia Saudyjska, Katar i Zjednoczone Emiraty Arabskie.