Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Paweł Kołodziej

Jak dowiedziała się redakcja ringpolska.pl, jest już pewne, że 10 września na wielkiej gali boksu we Wrocławiu, której główną atrakcją będzie walka o tytuł WBC wagi ciężkiej pomiędzy Tomaszem Adamkiem i Witalijem Kliczką, niepokonany na zawodowych ringach Paweł Kołodziej (28-0, 16 KO) zmierzy się z byłym mistrzem świata kategorii junior ciężkiej Olą Afolabim (17-2-3, 8 KO). Stawką potyczki będą dwa mistrzowskie pasy Intercontinental.

- Wcześniej w kontekście walki z Afolabim rozważaliśmy jeszcze kandydaturę Łukasza Janika, ale w tym momencie możemy już oficjalnie ogłosić, że z Brytyjczykiem zaboksuje Paweł - poinformował promotor polskiego pięściarza Andrzej Wasilewski.

Video. Paweł Kołodziej o walce z Olą Afolabim >>

31-letni Ola Afolabi to jeden z najciekawszych i najniebezpieczniejszych zawodników w klasie wagowej do 91 kg, stały sparingpartner braci Kliczko. W marcu 2009 roku znokautował Walijczyka Enzo Maccarinelliego, zdobywając tymczasowe mistrzostwo świata federacji WBO. Ogółem jako zawodowiec stoczył 22 walki, z których wygrał 17, w tym 8 przez nokaut. Profesjonalny bilans Pawła Kołodzieja to 28 zwycięstw (16 nokautów), 0 porażek.

http://www.youtube.com/watch?v=vGqMg2ABVMo{jcomments on}