Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

31 marca w Kilonii, były mistrz Europy wagi super średniej, Piotr Wilczewski (30-2, 10 KO) przystąpi do kolejnej w swojej karierze prestiżowej potyczki, mierząc się tym razem z bardzo popularnym w Niemczech, niedawnym uczestnikiem turnieju Super Six, Arthurem Abrahamem (33-3, 27 KO).

Zdaniem szkoleniowca Abrahama, Uli Wegnera, jego podopieczny będzie musiał w starciu z Wilczewskim zaprezentować się z lepszej strony niż miało to miejsce w ostatnim pojedynku z udziałem posiadającego ormiańskie korzenie pięściarza.

- Wilczewski to bardzo wszechstronny zawodnik. Był dobrym amatorem i pokazał, że jako zawodowiec także posiada potencjał. Nie bez powodu przecież zdobył w ubiegłym roku pas mistrza Europy. Arthur w tej walce będzie musiał dać z siebie dużo więcej niż w swoim poprzednim pojedynku z Pablo Fariasem. Jestem pewien, że widzowie w Kilonii będą świadkami znakomitego pojedynku - powiedział Wegner.

- W Polsce jest obecnie wielu bardzo dobrych bokserów. Mogliśmy się o tym przekonać choćby w zeszłym roku, kiedy to Grzegorz Proksa pokonał Sebastiana Sylvestra. Jeśli jednak Arthur chce walczyć ponownie o mistrzostwo świata, to pojedynek z Wilczewskim musi rozstrzygnąć na swoją korzyść - dodał Chris Meyer z promującej Abrahama grupy Sauerland Event.

Podczas tej samej gali swój drugi tegoroczny występ zaliczy także inny polski pięściarz, boksujący w kategorii junior ciężkiej, Mateusz Masternak.