Patronat medialny


 


29 sierpnia podczas gali Knockout Boxing Night 12 w Suwałkach kolejny zawodowy pojedynek stoczy Przemysław Zyśk (13-0, 4 KO), który skrzyżuje rękawice z Tomim Silvennoinenem (9-1, 5 KO). Polak w przypadku wygranej może otworzyć sobie drogę do walk o ważne europejskie tytuły.

24-letni pięściarz z Finlandii w ubiegłym roku znokautował we Francji Siraka Hakobyana i zdobył młodzieżowy pas WBC. Po tym zwycięstwie Silvennoinen został wyznaczony przez Europejską Unię Boksu oficjalnym pretendentem do tytułu mistrza Unii Europejskiej wagi super półśredniej.

O pas EBU-EU zawodnik ze Skandynawii miał boksować w połowie marca w Hiszpanii z Isaakiem Realem, jednak pojedynek został odwołany z powodu epidemii koronawirusa. Walka miała zostać przeniesiona na inny termin, jednak nowej daty nie wyznaczono.

Silvennoinen zachował status pretendenta do europejskiego tytułu i niewykluczone, że Zyśk w przypadku zwycięstwa, odbierze mu te prawa. Tytuł EBU-EU w limicie do 69 kilogramów jest wakujący. Sierpniowy pojedynek będzie dla Zyśka trzecim tegorocznym występem. Główną atrakcją gali KBN 12 w Suwałkach będzie powrót na ring zaliczanego do światowej czołówki wagi średniej Macieja Sulęckiego.