Patronat medialny


 


29 sierpnia podczas gali Knockout Boxing Night w Suwałkach przed najtrudniejszym testem na zawodowych ringach stanie Przemysław Zyśk (13-0, 4 KO), który stoczy walkę z Tomim Silvennoinenem (9-1, 5 KO). "Ostrołęcki Taran" nie tylko zmierzy się z młodzieżowym mistrzem WBC i oficjalnym pretendentem do tytułu mistrza Unii Europejskiej, ale postara się także przełamać fiński koszmar polskich pięściarzy.

W marcu Fin Robert Helenius niespodziewanie znokautował Adama Kownackiego. Pod koniec lipca Michał Syrowatka przegrał wysoko na punkty z niepokonanym Finem Oskarim Metzem. Zyśk ma szansę zakończyć złą passę Biało-czerwonych w starciu z nordyckimi rywalami, ale będzie musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności.

W narożniku jego przeciwnika pojawią się aż dwie osoby ze sztabu Heleniusa - jego ojciec oraz menadżer, który prowadzi także karierę Silvennoinena. Rywal Zyśka w ostatnim zawodowym występie znokautował lokalnego faworyta na gali we Francji, a do występu w Polsce przygotowuje się od kilku tygodni.

- To odważna decyzja promotora, ale trzeba ryzykować. Przemek ma dużo do zyskania i wiem, że ciężko trenuje do tego pojedynku - mówi Maciej Sulęcki (28-2, 11 KO), który w walce wieczoru gali w Suwałkach zmierzy się z Sashą Yengoyanem (44-7-1, 26 KO).

Dla Zyśka, którego kariera w ostatnich miesiącach nabiera rozpędu, będzie to trzeci tegoroczny występ. Pięściarz z Ostrołęki deklaruje, że jest już gotowy na walki poza granicami Polski i czeka na ciekawe sportowo oferty.

Podczas gali w Suwałkach kibice zobaczą między linami także Mateusza Tryca, który skrzyżuje rękawice ze Sladanem Janjaninem. Kolejne zawodowe pojedynki stoczą również niepokonani Kamil Bednarek oraz Denis Krotiuk.

Kup bilety na galę KnockOut Boxing Night 12 w Suwałkach!