Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

W sobotę na gali organizowanej w Coventry dojdzie do walki o pas International Boxing Organization wagi super półśredniej pomiędzy Przemysławem Zyśkiem (18-0, 6 KO) i Samem Eggingtonem (31-7, 18 KO). Polak zakończył przygotowania do tego występu, o czym poinformował w mediach społecznościowych.

- Razem z trenerem Łukaszem Malinowskim łapiemy świeżość przed wylotem do Wielkiej Brytanii. Przez ostatnie tygodnie zrobiłem formę życia i udowodnię że stać mnie na walki o wielkie trofea - deklaruje pięściarz z Ostrołęki.

Dla pięściarza z Ostrołęki będzie to pierwszy zagraniczny występ. Pojedynek z byłym mistrzem Europy zakontraktowano na dwanaście rund. Eggington po raz ostatni boksował we wrześniu, wygrywając na punkty z Bilelem Jkitou. Zyśk w swoim ostatnim występie pokonał na punkty Juana Ruiza.

- Teraz liczy się tylko odpoczynek i regeneracja, bo okres przygotowawczy należał do najcięższych w mojej dotychczasowej karierze. Zrobię wszystko, by w sobotę zszokować świat, mimo że nikt na mnie nie stawia to wiem, że stać mnie na to. Jadę po pas - zapowiada pięściarz grupy KnockOut Promotions.

Podczas tej samej gali dojdzie także m.in. do walki o wakujący pas mistrza Wielkiej Brytanii w wadze średniej pomiędzy Riverem Wilsonem Bentem i Tylerem Dennym. Transmisja wydarzenia w TVP Sport.