Patronat medialny


 


Kathy Duva- Pojedynek o mistrzostwo świata wagi ciężkiej jest dla Tomka pewny, kwestia tego czy zdecyduje się stoczyć przed tym jeszcze jedną walkę - powiedziała Kathy Duva, promotorka Tomasza Adamka (42-1, 27 KO) w rozmowie z amerykańską prasą po sobotniej wygranej "Górala" nad Michaelem Grantem. Szefowa Main Events zadeklarowała jednocześnie gotowość, aby walkę przeciwko jednemu z braci Kliczko stoczyć na terenie Niemiec, czyli tam gdzie odbywa się zdecydowana większość pojedynków z udziałem Ukraińców.

- Jeśli mówimy o walkach o tytuł, to myślimy o przyszłym roku. Zapytania od obozów braci Kliczko i Davida Haye nie jest raczej do zrealizowania w tym roku, bo Tomasz ma zaplanowaną kolejną walkę na listopad. Prawdziwa decyzja jaka jest przed nami, to czy Tomek powinien jeszcze wychodzić do ringu przed tym czy od razu decydować się na walkę o tytuł - twierdzi Duva.

Tomaszowi Adamkowi najbliżej jest obecnie do pojedynku z posiadającym pas WBO Władimirem Kliczko (54-3, 48 KO) ponieważ polski pięściarz znajduje się obecnie na pierwszym miejscu w rankingu tej organizacji i lada chwila może zostać ogłoszony obowiązkowym pretendentem do tytułu.

- Zdaję sobie sprawę, że Tomasz jest pierwszy w rankingu WBO. To oznacza, że za chwilę oficjalnie możemy konkurować z grupą K2 o organizację tej walki - kończy Duva.