Patronat medialny


 


Kathy DuvaKathy Duva, promotorka Tomasza Adamka (42-1, 27 KO) nie wyklucza, że planowany na przyszły rok pojedynek z jednym z braci Kliczko odbędzie się na terenie Stanów Zjednoczonych. Szefowa Main Events oznajmiła, że odbyła już na ten temat wstępne rozmowy z grupą K2 i Ukraińcy przyznali, że jest to propozycja godna rozważenia.

- Zapytałam czy walka w Stanach Zjednocznych na dużym obiekcie byłaby dla nich interesująca i stwierdzili, że jest to ciekawa perspektywa. Oczywiście nie wykluczam wyjazdu do Niemiec na pojedynek z nimi, ale USA to też dobry teren. Bracia Kliczko co jakiś czas toczą walkę w USA, a pojedynkiem z pięściarzem, który ma tutaj mnóstwo fanów nie wydaje się taki bezsensowny. Jeśli pojedziemy do Niemiec, to będzie tam więcej Polaków niż na jego walkach w Prudential Center, przecież ich kraj jest zaraz obok. W Niemczech fani na trybunach rozłożą się mniej więcej po równo, w USA wszyscy będą za Adamkiem - mówi Duva.

Bracia Kliczko swoje najbliższe pojedynki stoczą 11 września oraz 16 października. Młodszy z nich, Władimir planuje jeszcze jeden zawodowy występ pod koniec roku. Obóz Tomasza Adamka kolejną walkę "Górala" zapowiedział na 6 listopada. Do konfrontacji Polaka z jednym z Ukraińców może dojść w pierwszym kwartale 2011 roku.