Patronat medialny


 


Artur Szpilka (24-5, 16 KO) był jednym z pięściarzy, którzy w ostatnich tygodniach otrzymali zapytanie w sprawie stoczenia walki z Alenem Babicem (8-0, 8 KO), który wróci na ring 30 października na gali organizowanej w Londynie.

Początkowo Chorwat podczas tej imprezy miał skrzyżować rękawice z Lucasem Brownem. Ostatecznie przeciwnikiem 30-latka będzie były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Eric Molina.

Szpilka na razie nie podjął decyzji w sprawie sportowej przyszłości, więc zapytanie szybko zostało odrzucone. Pięściarz z Wieliczki wraca także do zdrowia po przebytym po ostatniej walce zabiegu.

Add a comment

Artur Szpilka (24-5, 16 KO) póki co nie ma żadnych planów dotyczących powrotu na ring. "Szpila" odnalazł natomiast nową pasję związaną z boksem i próbuje swoich sił w roli trenera. Były pretendent do pasa WBC wagi ciężkiej zajęcia prowadzi w warszawskim KSW Cross Fight Gym.

Add a comment

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Arturem Szpilką (24-5, 16 KO), w której m.in. o ewentualnej konfrontacji z Krzysztofem Zimnochem, rewanżu z Łukaszem Różańskim i medialnych doniesieniach na temat walki w MMA z Tomaszem Adamkiem.

Add a comment

KSW planuje zorganizować pojedynek Artura Szpilki z Tomaszem Adamkiem w formule MMA. O planach takiej walki poinformował Martin Lewandowski w rozmowie ze sportowefakty.wp.pl.

- Na Szpilkę czekam już trzy lata i trochę mi to przypomina historię z Damianem Janikowskim. Jesteśmy już po słowie, po ustaleniach stawek finansowych, mamy też pomysły na konkretne zestawienia. Jednym z nich jest konfrontacja z Adamkiem - mówi Lewandowski.

Współwłaściciel Konfrontacji Sztuk Walki ma jednak świadomość, że "Góral" w najbliższych miesiącach zamierza stoczyć jeszcze dwie walki bokserskie. Pierwsza ma się odbyć jeszcze w tym roku, zaś druga w pierwszej połowie przyszłego.

- Musimy zatem połączyć plany obu zawodników i nasze, bo taka potencjalna walka zasługuje na status jednej z głównych walk wieczoru. Ale pamiętajmy, że Adamek wciąż jest typowym uderzaczem. Szpilka trochę się już bawi w trenowanie MMA. I dlatego zaraz zacznie się analizowanie, na co ktoś może sobie pozwolić. Doprowadzenie do takiej walki będzie długim procesem - dodaje Lewandowski.

Artur Szpilka w ostatnim zawodowym występie przegrał przez nokaut w pierwszej rundzie z Łukaszem Różańskim. Od niedawna "Szpila" pracuje jako trener w KSW Cross Fight Gym, gdzie prowadzi grupowe zajęcia.

Powrót na ring Adamka zapowiadany jest do dłuższego czasu. Początkowo miał być to jedynie pożegnalny występ, ale "Góral" ostatecznie stoczy dwie walki. Szczegóły pojedynków z jego udziałem nie są jeszcze znane.

Add a comment

Artur Szpilka (24-5, 16 KO) w rozmowie z Mateuszem Kaniowskim stwierdził, że nie wyklucza w przyszłości występu na gali którejś z freakowych federacji MMA, choć zaznaczył, że chciałby aby jego rywalem był inny pięściarz. 

- Chciałbym zawalczyć z jakimś bokserem - czemu nie. Bokser z bokserem w MMA. Są konflikty w polskim boksie, które fajnie byłoby zobaczyć, ale w MMA. Jest parę walk, które mogłyby się ludziom spodobać. Na ten moment chcę wrócić, a gdzie i jak, zobaczymy - powiedział były pretendent do pasa WBC wagi ciężkiej. 

"Szpila" po raz ostatni boksował w maju, przegrywając przed czasem z Łukaszem Różańskim. Pojedynek zakończył wieloletnią współpracę zawodnika z Wieliczki z grupą KnockOut Promotions. 

Add a comment

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Arturem Szpilką (24-5, 16 KO), który powrócił do treningów po przerwie spowodowanej kontuzją powstałą w walce z Łukaszem Różańskim. Kiedy "Szpila" może pojawić się między linami? Czy myśli jeszcze o rewanżu z Różańskim? Czy trenowałby na jednej sali z Diablo? Czy zaboksuje jeszcze dla Andrzeja Wasilewskiego? Odpowiedzi na te i inne pytania w załączonym wywiadzie.

Add a comment

Artur Szpilka (24-5, 16 KO) poinformował w mediach społecznościowych, że wrócił do treningów po majowej porażce z Łukaszem Różańskim. Pojedynek, który odbył się na gali w Rzeszowie, był dla "Szpili" debiutem w kategorii bridger.

- Wracam do życia, zbieram się na trening, czyli to, co najbardziej kocham robić. Wiadomo, po każdej burzy wychodzi słońce - zakomunikował pięściarz.

Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej jest zainteresowany stoczeniem walki rewanżowej z Różańskim, jednak zawodnik z Rzeszowa ma na razie inne plany. Majowy występ był też dla Szpilki ostatnim występem z obowiązującym dotychczas kontraktem z grupą KnockOut Promotions. Strony nie wykluczają, że dalej będą ze sobą współpracować, jednak na zmienionych zasadach. 

Add a comment