Patronat medialny


 

Michał Cieślak (23-2, 17 KO) i Luca D'Ortenzi (16-2, 4 KO) zostali wyznaczeni do walki o wakujący tytuł mistrza Unii Europejskiej w wadze junior ciężkiej. Poprzednio ten pas należał do Francuza Jeana Jacquesa Oliviera.

Obozy pięściarzy otrzymały czas do 13 października na rozmowy w tej sprawie. Jeśli porozumienie nie zostanie osiągnięte, to tego dnia odbędzie się przetarg.

Cieślak ostatni raz boksował w sobotę, wygrywając przez techniczny nokaut z Krzysztofem Twardowskim. D'Ortenzi ostatni zawodowy pojedynek stoczył w kwietniu.

Add a comment

W pojedynku wieczoru gali KnockOut Boxing Night w Lublinie Michał Cieślak (23-2, 17 KO) znokautował w piątej rundzie Krzysztofa Twardowskiego (9-4, 6 KO).

W polsko-polskiej walce w kategorii półciężkiej Jan Czerklewicz (9-1, 2 KO) pokonał na punkty dwa do remisu Marka Matyję (20-4-2, 9 KO). Rafał Wołczecki (7-0, 4 KO) wygrał na punkty z Pavlem Semjonovem (26-23-2, 10 KO).

Kamil Szeremeta (23-2-1, 7 KO) pokonał przez techniczny nokaut po siódmej rundzie Władysława Gelę (12-5, 7 KO). Rywal Polaka zwymiotował w narożniku i nie został dopuszczony do ostatniego starcia.

Mateusz Wojtasiński (3-0, 1 KO) wygrał na punkty z Sylwestrem Ziębą (1-3, 0 KO), w drodze po zwycięstwo czterokrotnie posyłając przeciwnika na matę.

Add a comment

- Już mnie denerwuje, że jestem nazywany "pogromcą Zimnocha", chcę zostać pogromcą Cieślaka - mówi Krzysztof Twardowski (9-3, 6 KO) przed dzisiejszą walką z Michałem Cieślakiem (22-2, 16 KO) na gali KnockOut Boxing Night w Lublinie.

Add a comment

Już w najbliższą sobotę na gali KnockOut Boxing Night  w Lublinie w ciekawie zapowiadającej się walce w wadze junior ciężkiej  Michał Cieślak (22-2, 16 KO) zmierzy się z Krzysztofem Twardowskim (9-3, 6 KO). Podczas tej samej imprezy dojdzie także do innej polsko-polskiej konfrontacji, z udziałem Jana Czerklewicza (8-1, 2 KO) i Marka Matyi (20-3-2, 9 KO). Dziś bohaterowie zbliżającej się gali pokazali się na treningu medialnym.

KUP BILET NA GALĘ KBN 24 W LUBLINIE >>

Add a comment

Już w najbliższą sobotę na gali KnockOut Boxing Night  w Lublinie w ciekawie zapowiadającej się walce w wadze junior ciężkiej  Michał Cieślak (22-2, 16 KO) zmierzy się z Krzysztofem Twardowskim (9-3, 6 KO). Podczas tej samej imprezy dojdzie także do innej polsko-polskiej konfrontacji, z udziałem Jana Czerklewicza (8-1, 2 KO) i Marka Matyi (20-3-2, 9 KO). 

Zanim jednak bohaterowi sobotniej gali pojawią się w ringu, dwukrotnie zaprezentują się kibicom w lubelskiej Galerii Olimp. W czwartek o godz. 18.00 odbędzie się trening medialny, zaś w piątek o godz. 18.00 oficjalna ceremonia ważenia. Oba eventy będą otwarte dla fanów.

KUP BILET NA GALĘ KBN 24 W LUBLINIE >>

Add a comment

Gala Knockout Boxing Night 24 już za 4 dni! W walce wieczoru dwukrotny pretendent do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej Michał Cieśla (22-2, 16 KO) zmierzy się z byłym pretendentem do młodzieżowego pasa WBC wagi junior ciężkiej Krzysztofem Twardowskim (9-3, 6 KO). Ponadto w ringu zobaczymy pojedynek w kategorii półciężkiej pomiędzy Janem Czerklewiczem (8-1, 2 KO) i Markiem Matyją (20-3-2, 9 KO), zawodnikami pochodzącymi w grupy Knockout Promotions. Pomiędzy liny staną również były mistrz Europy wagi średniej Kamil Szeremeta (22-2-1, 6KO) i niepokonany Rafał Wołczecki (6-0, 4KO).

Add a comment

Wszystko robię z myślą o tytule Mistrza Świata wagi junior ciężkiej! Z przygotowań jestem zadowolony, a najważniejsze, że po prostu dobrze się czuję. Wjeżdżam i rozjeżdżam - mówi z uśmiechem Michał Cieślak (22-2, 16 KO), 2-krotny pretendent do tytułu czempiona, który 1 października na gali Knockout Boxing Night 24 w Lublinie zmierzy się w walce wieczoru z Krzysztofem Twardowskim (9-3, 6 KO). Transmisja w TVP Sport. Partnerami wydarzenia są Województwo Lubelskie i Miasto Lublin.

- Sparowałem m.in. z Mateuszem Bereźnickim, Kajetanem Kalinowskim i Rafałem Rzeźnikiem oraz zagranicznymi rywalami. To były wymagające sparingi, ale tak jest zawsze. Doskonale zdaję sobie sprawę, że mam szansę na wielkie walki i to mnie motywuje. Makabu i Okolie, z nimi przegrywałem, więc im chciałbym się zrewanżować - powiedział 33-letni radomianin Michał Cieślak.

Na początku zawodowej kariery, w 2014 roku, Michał Cieślak walczył na lubelskim ringu i pokonał Andrzeja Witkowskiego. - Lubię boksować w tym mieście, w boksie amatorskim też tam wygrywałem. Czekam już na sobotnią walkę, bo wiem, że każdy dzień przybliża mnie do największego osiągnięcia… Generalnie - jak zawsze - skupiam się na sobie, trener Andrzej Liczik przekazał mi najważniejsze informacje o Krzyśku Twardowskim, ale liczy się to, co ja pokażę - przyznał.

Dla Michała Cieślaka sobotni pojedynek w Lublinie będzie drugim po nieudanej próbie zdobycia tytułu Mistrza Świata. W czerwcu w Kielcach pokonał przed czasem Enrico Koellinga. - Nie zamierzam porównywać umiejętności Twardowskiego i Koellinga, bo to nie ma znaczenia. Istotne jest to, jak rozegram walkę. Jestem zmobilizowany i skoncentrowany, postaram się wypaść jak najlepiej. Idę po swoje! Wierzę, że do 3 razy sztuka i za jakiś czas zostanę Mistrzem Świata kategorii cruiser - dodał.

O kilkutygodniowych przygotowaniach mówi wprost: - Siła, wydolność, technika… Jestem gotowy pod każdym względem. Zobaczymy, czy to będzie ostatnia walka w tym roku, czy też nie, a potem kluczowy 2023 rok - ocenił Michał Cieślak.

Co w najbliższym czasie z pojedynkami polsko-polskimi w kat. junior ciężkiej? Krzysztof Głowacki, Mateusz Masternak, Krzysztof Włodarczyk i kilku innych pięściarzy o dużej klasie sportowej… - Jest nas kilku, ale patrząc ze strony promotorów, dopóki każdy z nas ma szansę na walkę o pas mistrzowski w którejś z potężnych federacji, dopóty takich walk polsko-polskich nie będzie. Zresztą dobrze też wiadomo, że bezpośrednia starcia Polaków dobrze "sprzedadzą" się i za kilka lat. Spokojnie poczekajmy na rozwój sytuacji - mówił Michał Cieślak, który do walki w Lublinie szykował się w warszawskim KnockOut Gymie.

Na gali 1 października dojdzie także do walk Kamila Szeremety (22-2-1, 6 KO) z Vladyslavem Gelą (12-4, 7 KO), Marka Matyi (20-3-2, 9 KO) z Janem Czerklewiczem (8-1, 2 KO), Rafała Wołczeckiego (6-0, 4 KO) z Pavlem Semjonovem (31-24-2, 10 KO) i debiutującego w grupie kierowanej przez Andrzeja Wasilewskiego i Jacka Szelągowskiego KnockOut Promotions Mateusza Wojtasińskiego (2-0, 1 KO) z Sylwestrem Ziębą (1-2). Specjalną atrakcją będą także walki o pasy interkontynentalne federacji WBA i WBO. 

KUP BILET NA GALĘ KBN 24 W LUBLINIE >>

Add a comment