Patronat medialny


 

Adam Kownacki (20-3, 15 KO) potwierdził w rozmowie z Arturem Gacem z Interii, że chciałby powrócić na ring, jednak póki co brak jest konkretnych propozycji.

Artur Gac, Interia: Wreszcie miałeś poznać konkrety odnośnie swojej najbliższej przyszłości. Masz wiadomości?
Adam Kownacki: Niestety nie. Dzwoniłem do menedżera, ale nie odebrał, w efekcie cały czas nie wiem, na czym stoję. Ta sytuacja mocno mnie denerwuje. Z rywalami przecież nie ma problemu, bo z kim nie przyszłoby walczyć, zawsze powiem "tak". Bilety też chciałem sprzedawać sam, bo już na tyle zapracowałem sobie na nazwisko, że mam duże grono swoich kibiców. Non stop pojawiają się jakieś dziwne gierki. (...)

Czy w obliczu tego wszystkiego bierzesz pod uwagę, że nie będziesz już więcej walczył?
No nie, aż tak nie myślę, że więcej nie zaboksuję. Być może jeszcze kilka dni temu byłem bardziej zły niż teraz. Ciągle mocno mnie to denerwuje, jednak nie chciałbym w ten sposób odchodzić. Chciałbym stoczyć jeszcze jedną walkę, a może nawet dwie, ale na razie idzie to wszystko w złym kierunku. Myślałem, że w takim momencie będzie dodatkowe wsparcie od promotorów i menedżerów oraz wiara z ich strony, że odbuduję się po trzech porażkach, ale tego nie ma.

Cała rozmowa z Adamem Kownackim na Interia.pl >>

Add a comment

Boksujący w kategorii ciężkiej Adam Kownacki (20-3, 15 KO) nie załamał się trzecią porażką z rzędu, poniesioną w lipcu w starciu z Alim Demirezenem, i szykuje się do powrotu na ring.

W mediach społecznościowych menadżera polskiego pięściarza Keitha Connolly'ego ukazało się zdjęcie "Babyface'a" opatrzone opisem "Nadchodzi wiadomość dotycząca walki tego dużego gościa".

Na razie nie ma dokładnych informacji, kiedy Kownacki miałby pojawić się między linami. Wcześniej w tym kontekście wymieniane były terminy styczniowe.

Add a comment

14 lub 21 stycznia na gali Premier Boxing Champions organizowanej w Nowym Jorku kolejny zawodowy pojedynek może stoczyć Adam Kownacki (20-3, 15 KO) - poinformował Przemek Garczarczyk w magazynie "W Ringu" w Kanale Sportowym. Dziennikarz przekazał informacje na podstawie rozmowy z Keithem Connollym, menadżerem polskiego pięściarza.

Kownacki po raz ostatni boksował w lipcu. 33-latek ponosił porażki w trzech ostatnich profesjonalnych występach - dwa razy pokonał go Robert Helenius, zaś latem "Baby Face" musiał uznać wyższość Alego Demirezena.

Na razie nie wiadomo, z kim Kownacki miałby skrzyżować rękawice na początku przyszłego roku. Wygląda na to, że lipcowy występ był jedynym tegorocznym pojedynkiem dla Polaka mieszkającego na co dzień w Stanach Zjednoczonych.

Add a comment

Adam Kownacki (20-3, 15 KO) w rozmowie z Andrzejem Kostyrą zasugerował, że po przegranym pojedynku z Alim Demirezenem nie zamierza się żegnać z zawodowymi ringami. 

"Babyface" zdradził ponadto, że o swojej sportowej przyszłości porozmawia nie tylko z Alem Haymonem, ale także z Mateuszem Borkiem, gdyż jest gotów przemyśleć stoczeniem pojedynku w Polsce. 

Najwyżej notowany polski pięściarz kategorii ciężkiej udzielił też interesującej odpowiedzi na pytanie, o to czy zostaje z dotychczasowym trenerem Keithem Trmblem. - Zobaczymy... na pewno kogoś dodamy - stwierdził Kownacki po chwili zastanowienia.

Adam Kownacki w sobotę przegrał z Alim Demirezenem jednogłośnie na punkty. Dla "Babyface'a" była to trzecia porażka z rzędu. Wcześniej Polak przegrywał dwukrotnie z Robertem Heleniusem.

Add a comment

Adam Kowancki (20-3, 15 KO) zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym podziękował kibicom za wsparcie przy okazji sobotniej walki z Alim Demirezenem (17-1, 12 KO).

- Hej, Brooklyn! Dziękuję wszystkim, którzy przyszli na walkę i tym, którzy oglądali mnie w telewizji. Szczególne podziękowania dla ludzi w Polsce, którzy wstali dla mnie rano. To wiele dla mnie znaczy. Czuję się dobrze, dłonie nie są złamane, tylko mocno opuchnięte. Założono mi kilka szwów. Ale w tym biznesie czasem dzieje się krzywda. Trudna porażka, zwłaszcza po równej walce. Dajcie znać, jak punktowaliście - napisał "Babyface".

Add a comment

Adam Kownacki (20-3, 15 KO) skończył wczorajszą walkę z Alim Demirezenem (17-1, 12 KO) mocno poobijany. Polak miał porozcinaną twarz i narzekał na bóle obu dłoni, jednak - jak poinformował na Twitterze Rafał Mandes - tym razem obyło się bez poważnych urazów.

"Babyface" zaraz po przegranym na punkty pojedynku został przebadany przez ekipę medyczną w Barclays Center, a później udał się na szczegółową kontrolę do szpitala. Na szczęście prześwietlenia nie wykazały żadnych złamań kości. 

Wczorajsza porażka była dla polskiego ciężkiego trzecią z rzędu. Wcześniej Kownacki dwukrotnie ulegał przed czasem Robertowi Heleniusowi.

Add a comment

Adam Kownacki (20-3, 15 KO) doprowadził łącznie do celu więcej ciosów od Alego Demirezena (17-1, 12 KO), jednak Turek miał dużą przewagę w mocnych trafieniach na przestrzeni dziesięciu rund walki, która była jedną z głównych atrakcji gali Premier Boxing Champions w Nowym Jorku.

Adam Kownacki - Ali Demirezen
276/851 (32%) ciosy ogółem (trafione/wyprowadzone) 256/915 (28%)
90/409 (22%) ciosy proste przednią ręką (trafione/wyprowadzone) 17/294 (6%)
186/442 (42%) pozostałe mocne ciosy (trafione/wyprowadzone) 239/621 (38%)

Add a comment

Adam Kownacki (20-3, 15 KO) udzielił telewizji Showtime krótkiego wywiadu po przegranej walce z Alim Demirezenem (17-1, 12 KO). Polak nie był zadowolony ze swojej postawy oraz zapowiedział, że nie chce żegnać się w nowojorską publicznością porażką.

- Czułem się w ringu zardzewiały. Miałem długą przerwę i czułem to w walce. Nie potrafiłem go wyprzedzać, tak jak chciałem. Przyjąłem sporo ciosów, a sam nie siadałem tak na uderzeniach, jak to sobie zakładaliśmy - powiedział "Babyface".

- Nie boksował od października, mój obóz treningowy był naprawdę dobry, ale coś nie zagrało. Muszę obejrzeć ten pojedynek, ale nie potrafiłem go wyprzedzać. Popełniałem stare błędy, zamiast kontynuować to, co robiłem w pierwszych dwóch rundach. Muszę teraz porozmawiać z żoną, ale nie chcę odchodzić jako przegrany. Mam wiele wspaniałych wspomnień z nowojorską publicznością, więc pewnie będę chciał stoczyć jeszcze jedną walkę - dodał Kownacki.

33-letni pięściarz z Polski ostatnie profesjonalne zwycięstwo odniósł blisko trzy lata temu. Przed porażką z Demirezenem, Kownacki dwukrotnie przegrywał z Finem Robertem Heleniusem.

Add a comment

Adam Kownacki (20-3, 15 KO) przegrał jednogłośnie na punkty z Alim Demirezenem (17-1, 12 KO) podczas gali Premier Boxing Champions w Nowym Jorku. Po dziesięciu rundach sędziowie punktowali 96-94 i dwukrotnie 97-93 dla Turka.

Polak mocno rozpoczął pojedynek i był bardzo aktywny w pierwszych trzech rundach. Demirezen zachował spokój i od czwartego starcia zaczął zyskiwać przewagę. Pięściarz z Turcji wchodził w wymiany z rywalem i najczęściej to on pozostawiał po sobie lepsze wrażenie.

Aktywność Kownackiego w drugiej połowie walki spadła. Obrona Polaka nie była najlepsza i przepuszczała sporo ciosów. Demirezen boksował konsekwentnie, regularnie trafiał i często wyprzedzał przeciwnika swoimi akcjami. Kownacki nie poddawał się, w ostatnich rundach próbował zrywów, ale nie potrafił znaleźć sposobu na odwrócenie losów walki.

Po dziesięciu rundach sędziowie punktowali dla Demirezena, który odniósł w ten sposób najcenniejsze zwycięstwo na zawodowych ringach. Dla Polaka była to trzecia kolejna profesjonalna przegrana.

Add a comment