Patronat medialny


 


HRGOVIĆ DO ORTIZA: WYŚLĘ CIĘ NA EMERYTURĘ

Obozy Filipa Hrgovića (14-0, 12 KO) i Tony'ego Yoki (11-0, 9 KO) mają czas do 28 stycznia, by osiągnąć porozumienie w sprawie warunków organizacji walki o status obowiązkowego challengera do pasa IBF wagi ciężkiej.

Jeśli rozmowy promotorów medalistów olimpijskich z Rio de Janeiro zakończą się fiaskiem, organizatora pojedynku wyłoni przetarg.

Hrgović i Yoka w przeszłości trzykrotnie mierzyli się ze sobą na ringach olimpijskich - dwie walki wygrał Francuz, jedną Chorwat.

Add a comment

Tony Yoka (11-0, 9 KO) zdaje się być w bojowym nastroju  przed konfrontacją z Filipem Hrgovićem (14-0, 12 KO), której stawką będzie miano obowiązkowego pretendenta do pasa IBF kategorii ciężkiej. 

Mistrz olimpijski z Rio de Janeiro zamieścił na Instagramie wpis adresowany do dawnego rywala z ringów amatorskich. - W każdy miejscu i o każdej porze. Znasz mnie, nigdy się nie chowałem - napisał Francuz. 

Yoka to trzeci zawodnik, któremu federacja IBF złożyła propozycję eliminacyjnej walki z  Hrgovićem. Wcześniej z Chorwatem nie chcieli walczyć Luis Ortiz i Joseph Parker.

Add a comment

Robert Helenius (31-3, 20 KO) chce, by federacja WBA uznała do za obowiązkowego pretendenta do mistrzowskiego tytułu kategorii ciężkiej. Fin w swoich ostatnich dwóch występach pokonywał Adama Kownackiego. Stawką obydwu starć był pas WBA Gold. 

- Aktualnie czekamy na formalną odpowiedź WBA, to jest teraz mój priorytet - mówi "Nordycki Koszmar" w wywiadzie dla Sky Sports. - Mój prawnik skontaktował się pisemnie z WBA. Wnosiliśmy opłaty sankcyjne i nie ma teraz nikogo, kto zasługiwałby na walkę z Usykiem bardziej niż ja. Zapracowałem na to i będę walczył poza ringiem tak samo mocno jak w ringu. 

Helenius ostatnio był wymieniany jako potencjalny rywal Tysona Fury'ego (30-0-1, 22 KO), gdyby nie udało się doprowadzić do starcia "Króla Cyganów" z Dillianem Whytem.

- Oczywiście czuję, że pokonałbym Fury'ego. On wyglądał fajnie z Wilderem, ale mój styl mniej by mu pasował. Znokautowałbym Fury'ego. Stylowo byłby dla mnie łatwiejszy niż Usyk - ocenia Helenius.

Add a comment

Tony Yoka (11-0, 9 KO) przyjął propozycję skrzyżowania rękawic z Filipem Hrgovićem (14-0, 12 KO) w finałowym eliminatorze IBF kategorii ciężkiej. 

Wkrótce władze International Boxing Federation powinny oficjalnie ogłosić pojedynek. Gdy tak się stanie, obozy pięściarzy dostaną 15 dni na ustalenie warunków organizacji walki. Jeśli nie dojdą do porozumienia, organizatora potyczki wyłoni przetarg.

Hrgović i Yoka to medaliści olimpijscy z Rio de Janeiro. Na ringach amatorskich rywalizowali trzykrotnie - dwie walki wygrał Francuz, jedną Chorwat.

Add a comment

Dubois - Bryan o regularny pas WBA w wadze ciężkiej?

Oficjalnie potwierdzono, że Jonathan Guidry (17-0-2, 10 KO) będzie rywalem Trevora Bryana (21-0, 15 KO) w obronie regularnego pasa WBA wagi ciężkiej. Pojedynek odbędzie się 29 stycznia na gali w Warren w stanie Ohio.

Federacja World Boxing Association wydała warunkową zgodę na organizację tej walki, jednak postawiła warunek, że zwycięzca będzie musiał w kolejnym występie skrzyżować rękawice z Danielem Dubois (17-1, 16 KO), który w ubiegłym roku wywalczył pas WBA Interim. Anglik w międzyczasie stoczy pojedynek, który planowany jest na 19 marca.

Do niedawna federacja WBA miała jest "mistrza w recesji" wagi ciężkiej - Manuela Charra. Niedawno pięściarz mieszkający w Niemczech został pozbawiony tego statusu z powodu niedopełnienia formalności wizowych przed niedoszłym starciem z Bryanem.

Add a comment

Djeko nowym rywalem Yoki w walce o pas EBU-EU wagi ciężkej

Wygląda na to, że Filip Hrgović (14-0, 12 KO) znajdzie w końcu rywala, z którym skrzyżuje rękawice w finałowym eliminatorze IBF wagi ciężkiej. Jak twierdzi Eddie Hearn, do walki z Chorwatem gotów jest stanąć Tony Yoka (11-0, 9 KO).

Hearn zdradził w rozmowie z IFL TV, że rozpoczął już nawet wstępne negocjacje z Top Rank w sprawie organizacji pojedynku medalistów olimpijskich z Rio de Janeiro.

Yoka był już trzecim zawodnikiem z rankingu IBF, któremu federacja zaproponowała starcie eliminacyjne z Hrgovićem. Wcześniej odmawiali Luis Ortiz i Joseph Parker. 

Add a comment

Hrgović do Huntera: nie będzie bolało, obudzisz się w szpitalu

Filip Hrgović (14-0, 12 KO) liczy na pozytywną odpowiedź Tony'ego Yoki (11-0, 9 KO) na list federacji IBF z zaproszeniem do finałowego eliminatora wagi ciężkiej. Chorwat nagrał krótki filmik adresowany do swojego byłego rywala z ringów olimpijskich.

- Tony, słyszałem, że po ostatniej walce rzucałeś mi wyzwanie. Teraz trafi do ciebie pismo z IBF. Zróbmy tę walkę, masz teraz okazję. Co zrobisz? - pyta na nagraniu "El Animal".

Hrgović i Yoka to medaliści olimpijscy z Rio de Janeiro. Na amatorskich ringach mierzyli się trzykrotnie. Dwa razy wygrał Francuz a raz Chorwat.

Add a comment

Don King oficjalnie potwierdził, że Trevor Bryan (21-0, 15 KO) przystąpi do obrony regularnego pasa WBA wagi ciężkiej podczas gali, która odbędzie się 29 stycznia w Warren w stanie Ohio. Na razie nie potwierdzono nazwiska rywala amerykańskiego pięściarza.

Bryan w ostatni weekend stycznia początkowo miał skrzyżować rękawice z Manuelem Charrem, jednak pięściarz mieszkający w Niemczech nie otrzymał w odpowiednim czasie wizy P1 do Stanów Zjednoczonych. Charr miał czas na dopełnienie formalności w tej sprawie do 29 grudnia.

Według nieoficjalnych informacji, Charra w pojedynku z Bryanem ma zastąpić Jonathan Guidry (17-0-2, 10 KO), który w rankingu WBA klasyfikowany jest na trzynastym miejscu. King na razie nie potwierdził tej informacji, jednak w czołowej piętnastce rankingu WBA nie ma zbyt wielu zawodników, którzy za 3 tygodnie mogliby wejść do ringu.

Add a comment

Tony Yoka (11-0, 9 KO) jest kolejnym pięściarzem, który otrzymał od federacji IBF propozycję przystąpienia do finałowego eliminatora do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej z Filipem Hrgovicem (14-0, 12 KO). Wcześniej z tej szansy nie chcieli skorzystać Luis Ortiz oraz Joseph Parker.

29-letni Francuz po raz ostatni boksował we wrześniu. W połowie stycznia Yoka miał stoczyć na gali w Paryżu walkę z Martinem Bakole, jednak wydarzenie zostało przesunięte na późniejszy termin z powodu nowych restrykcji dotyczących pandemii koronawirusa we Francji.

Hrgovic w ubiegłym roku stoczył dwie walki, a ostatni raz boksował w grudniu. Mistrzem International Boxing Federation w wadze ciężkiej jest Olekandr Usyk, który wiosną przystąpi do rewanżu z Anthonym Joshuą.

Add a comment

19 lutego na gali, której główną atrakcją będzie starcie Amira Khana (34-5, 21 KO) z Kellem Brookiem (39-3, 27 KO), zawodowy debiut zaliczy brązowy medalista olimpijski z Tokio w kategorii superciężkiej Frazer Clarke.

Brytyjczyk niedawno podpisał kontrakt promotorski z dowodzoną przez Bena Shaloma grupą Boxxer. Pojedynki Clarke'a, którego menadżerem jest Anthony Joshua, pokazywane będą w Wielkiej Brytanii przez telewizję Sky Sports.

Add a comment

Zhang Zhilei (23-0-1, 18 KO) wyraził chęć przystąpienia do walki eliminacyjnej do tytułu mistrza świata IBF wagi ciężkiej z Filipem Hrgovicem (14-0, 12 KO). Obóz Chorwata szuka rywala, który zgodzi się skrzyżować rękawice z niepokonanym 29-latkiem.

Pięściarz z Chin klasyfikowany jest na trzynastym miejscu w najnowszym rankingu International Boxing Federation. Hrgovic zajmuje trzecie miejsce w tym zestawieniu.

W ostatnich dniach eliminator z Chorwatem odrzucili Luis Ortiz oraz Joseph Parker. Pierwszy tłumaczył się kłopotami zdrowotnymi, zaś drugi nie był zadowolony z perspektyw finansowych za ten występ.

Zhang po raz ostatni boksował w listopadzie, a w ubiegłym roku stoczył dwie walki. Pięściarz z Chin współpracuje z grupą Matchroom Boxing, która w pewnej części jest także odpowiedzialna za karierę Hrgovica.

Add a comment

Joe Joyce przedłużył kontrakt z Frankiem Warrenem

Na przełomie kwietnia i maja kolejną walkę stoczyć ma wracający do zdrowia po kontuzji nadgarstka obowiązkowy pretendent do pasa WBO wagi ciężkiej Joe Joyce (13-0, 12 KO) - zdradził w rozmowie z IFL TV Frank Warren. 

Szef Queensberry Promotions przekazał też, że inny jego ciężki Daniel Dubois (17-1, 16 KO) zaboksuje 19 marca na gali, podczas której wystąpi także były challenger do tytułu WBO w dywizji półciężkiej Anthony Yarde (22-2, 21 KO).

Add a comment

Hrgović i Yoka wygrywają przed czasem

Kalle Sauerland jest rozczarowany faktem, że kolejni pięściarze odmawiają walki z Filipem Hrgovićem (14-0, 12 KO) w finałowym eliminatorze IBF kategorii ciężkiej. Słynny promotor przekonuje, że ostatnie decyzje Luisa Ortiza i Josepha Parkera wcale nie były motywowane finansowo. 

- Oni rezygnowali, zanim w ogóle zaczynała się jakakolwiek rozmowa. Odrzucali szasnę pojedynku o mistrzostwo świata! - grzmi Sauerland. 

- Jedyne, co teraz możemy zrobić, to nakłaniać IBF, by dalej szła w  dół po rankingu albo po prostu od razu uczyniła Filipa obowiązkowym pretendentem - mówi opiekun Hrgovića i dodaje: - IBF musi działać, bo ten ich ranking staje się kpiną. Pięściarze nie powinni być w nim klasyfikowani, jeśli nie chcą walczyć o mistrzostwo świata. 

Jeśli IBF postąpi zgodnie z oczekiwaniami Kalle Sauerlanda, jako kolejny ofertę walki z Filipem Hrgovićem powinien otrzymać Tony Yoka (11-0, 9 KO).

Add a comment

Joshua - Usyk: Okolie, Smith i Hatton na undercardzie

Mistrz świata WBO wagi junior ciężkiej Lawrence Okolie (17-0, 14 KO) zasugerował w rozmowie z DAZN, że w swoim kolejnym występie mógłby zaboskować w kategorii ciężkiej. 

Niepokonany Brytyjczyk, który po tytuł World Boxing Organization sięgnął pokonując Krzysztofa Głowackiego, na ring powrócić ma 26 lutego.

Nazwiska rywala jeszcze nie ogłoszono. Mateusz Borek w opublikowanym wczoraj wywiadzie dla "Super Expressu", że Okolie mógłby zamierzyć się wówczas z Michałem Cieślakiem (21-1, 15 KO).

Add a comment

We wtorkowe popołudnie promujący Filipa Hrgovića (14-0, 12 KO) Kalle Sauerland poinformował, że Luis Ortiz (33-2, 28 KO) nie jest zainteresowany skrzyżowaniem rękawic z "El Animalem" w finałowym eliminatorze IBF kategorii ciężkiej. Jak twierdzi Jake Donovan, na decyzję Kubańczyka wpływ miała kontuzja, jakiej nabawił się w walce z Charlesem Martinem. 

Według informatorów dziennikarza portalu Boxingscene "King Kong" w sobotnie zwycięstwo przypłacił złamaniem ręki i w najbliższym czasie nie będzie gotów ponownie wyjść do ringu. 

Wobec stanowiska Ortiza federacja IBF pojedynek z Hrgovićem zaproponowała kolejnemu w rankingu Josephowi Parkerowi (30-2, 21 KO). Nowozelandczyk czas na odpowiedź ma do piątku.

 

Add a comment

Filip Hrgovic - Martin Bakole 17 lub 24 kwietnia

Luis Ortiz (33-2, 28 KO) odrzucił propozycję IBF, by zmierzyć się z Filipem Hrgovićem (14-0, 12 KO) w finałowym eliminatorze wagi ciężkiej - poinformował promotor Chorwata Kalle Sauerland.

W zaistniałej sytuację ofertę walki z Hrgovićem otrzyma kolejny w rankingu Joseph Parker (30-2, 21 KO), który decyzję będzie musiał podjąć do piątku. 

Jeśli Nowozelandczyk nie będzie zainteresowany, federacja WBC szukać będzie oponenta dla "El Animal", idąc stopniowo w dół w swoim zestawieniu challengerów.

Add a comment