Patronat medialny


 

Mimo bolesnej porażki przed czasem z Tysonem Furym Dereck Chisora (33-13, 23 KO) zadeklarował, że nie zamierza jeszcze zawieszać rękawic na kołku. 

- Jeszcze nie kończę. Je***ć to! Wezmę sobie teraz trochę wolnego, zrelaksuję się i zobaczę, jak się będę czuł. Nie chcę odchodzić w taki sposób - powiedział "Del Boy" w rozmowie z SecondsOut.

Poproszony o komentarz do zastopowania rywalizacji z Furym przez sędziego ringowego Chisora odparł: - Arbiter powiedział mi: jeśli nie zrobisz czegoś nowego, zatrzymam walkę. I postąpił słusznie. Trzeba wracać do domu do dzieci. Jako wojownik nie chciałem się poddać, od tego jest sędzia.

Add a comment

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z boksującym w kategorii ciężkiej Damianem Knybą (9-0, 5 KO) , który 10 grudnia w słynnej nowojorskiej Madsion Square Garden skrzyżuje rękawice z Emilio Salasem (7-3-1, 3 KO).

Add a comment

28 stycznia na gali organizowanej w Niemczech dojdzie do walki o wakujący tytuł mistrza Europy wagi ciężkiej pomiędzy Agitem Kabayelem (22-0, 14 KO) i Agronem Smakicim (19-1, 17 KO).

Wcześniej do walki o pas EBU wyznaczony był Peter Kadiru, który niedawno niespodziewanie przegrał przed czasem i stracił pozycję pretendenta. Ostatnim posiadaczem tego tytułu był Joe Joyce.

Kabayel w ostatnich latach nie jest zbyt aktywny i toczy jedną walkę rocznie. 30-latek był w już w przeszłości mistrzem Europy. Wywalczył ten tytuł w 2017 roku i bronił go trzykrotnie.

Add a comment

Aleks Krasiuk poinformował, że bez względu na pojawiające się w mediach informacje, Filip Hrgovic będzie musiał poczekać na swoją szansę walki o mistrzostwo świata wagi ciężkiej.

Chorwat jest oficjalnym pretendentem do tytułu mistrzowskiego federacji IBF, który należy do Oleksandra Usyka. Zdaniem Krasiuka, najpierw Ukrainiec będzie musiał podjąć się obowiązkowej obrony tytułu federacji WBA, gdzie oficjalnym pretendentem jest Daniel Dubois.

- WBA ma pierwszeństwo i to nie podlega dyskusji. Taka kolejność została ustalona, a przedstawiciele WBA przypomną o tym federacji IBF w oficjalnym piśmie. Hrgovic dostanie swoją szansę, ale później - powiedział Krasiuk.

Zanim Usyk będzie mógł pomyśleć o obowiązkowych obronach posiadanych tytułów, przystąpi do walki unifikacyjnej z Tysonem Furym. Ten pojedynek ma odbyć się wiosną w Arabii Saudyjskiej.

Add a comment

14 stycznia na gali organizowanej w Veronie dojdzie do walki Oscara Rivasa (28-1, 19 KO) z Efe Ajagbą (16-1, 13 KO) - poinformowała grupa Top Rank. Pojedynek został zakontraktowany na dziesięć rund w kategorii ciężkiej.

Kolumbijczyk jest mistrzem świata WBC w wadze bridger i ma bronić swojego tytułu 25 lutego na gali w Rzeszowie z Łukaszem Różańskim (14-0, 13 KO). Rivas za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że nie zamierza zmieniać na stałe kategorii wagowej, ani rezygnować z z planowanego na początek 2023 roku występu w Polsce.

Pojedynek z Ajagbą będzie dla Rivasa powrotem na ring po ponad rocznej przerwie. W ostatnim zawodowym występie Kolumbijczyk wygrał na punkty z Ryanem Rozickim.

Podczas styczniowej gali w Veronie dojdzie również m.in. do walk Guido Vianello ze Stephanem Shawem oraz Adama Lopeza z Abrahamem Novą.

Add a comment

17 grudnia na gali w Dubaju dojdzie do walki dwóch byłych posiadaczy regularnego pasa mistrzowskiego WBA w wadze ciężkiej - Manuel Charr (33-4, 19 KO) skrzyżuje rękawice z Lucasem Brownem (31-3, 27 KO).

Dla 38-letniego Charra będzie to drugi tegoroczny występ. W maju Niemiec wygrał z Nikolą Milacicem, a w ostatnim tygodniach mocno, ale ostatecznie nieskutecznie, zabiegał o walkę z Tysonem Furym.

Browne niedawno przymierzany był do pojedynku z Jarrellem Millerem, jednak pojedynek nie doszedł do skutku. 43-letni Australijczyk po raz ostatni boksował w czerwcu.

Add a comment

 

Dillian Whyte (29-3, 19 KO) wygrał niejednogłośnie na punkty z Jrmainem Franklinem (21-1, 14 KO) w walce wieczoru gali Matchroom Boxing organizowanej w Londynie. Po dwunastu rundach sędziowie punktowali 115-115 oraz dwukrotnie 116-112 dla Brytyjczyka.

Skazywany na porażkę Franklin okazał się dla byłego tymczasowego mistrza świata wagi ciężkiej wymagającym rywalem. Amerykanin boksował z kontry, wykorzystywał swoje szybkie ręce i nie pozwalał złapać rytmu przeciwnikowi. Whyte szedł do przodu i szukał mocnych ciosów, jednak miał problemy z regularnymi trafieniami. Pierwsza połowa pojedynku była bardzo wyrównana, zaś w drugiej Brytyjczyk zaczął zyskiwać przewagę.  W kolejnym zawodowym pojedynku Whyte może skrzyżować rękawice z Anthonym Joshuą.

Podczas tej samej gali Fabio Wardley (15-0, 14 KO) pokonał przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie Nathana Gormana (19-2, 13 KO). Stawką walki był tytuł mistrza Wielkiej Brytanii w wadze ciężkiej.

Gorman był liczony dwukrotnie w drugiej rundzie po ciosach z prawej ręki. W trzecim starciu 26-latek starał się wrócić do gry, ale ponownie zainkasował mocny prawy prosty i padł na deski. Gorman nie dał się wyliczyć, ale wkrótce poddał go narożnik.

 

Add a comment

112,3 kg zanotował Bachodir Żałołow (11-0, 11 KO) na ważeniu przed walką z Curtisem Harperem (14-8, 9 KO). Rywal złotego medalisty olimpijskiego z Tokio ważył 117,9 kg. Transmisja z gali w Carson z main eventem Zepeda - Prograis od godz. 03.00 w TVP Sport.

Add a comment

Serwis streamingowy DAZN pokaże sobotnią galę Matchroom Boxing w Londynie, gdzie główną atrakcją będzie pojedynek Dilliana Whyte'a (28-3, 19 KO) z Jermainem Franklinem (21-0, 14 KO).

Główna karta walk rozpocznie się o godz. 20.00. Walka wieczoru ma rozpocząć się o godz. 23.30. Pojedynek został zakontraktowany na dwanaście rund.

Zwycięzca tej walki wiosną prawdopodobnie skrzyżuje rękawice z Anthonym Joshuą. W Londynie kibice zobaczą także m.in. pojedynku Fabio Wardleya z Nathanem Gormanem i Sandy Ryan z Anahi Sanchez.

Add a comment

116,6 kilograma wniósł dziś na wagę Dillian Whyte (28-3, 19 KO), który jutro w Londynie zmierzy się z niepokonanym Jermainem Franklinem (21-0, 14 KO). Amerykanin zanotował 113,9 kg. Transmisja z pojedynku w DAZN.

Add a comment