Patronat medialny


 


Andrzej Wasilewski nie gryzł się w język poproszony o ocenę występu swoich zawodników na gali w Ostrołęce. Jak szef KncokOut Promotions widział walki Kamila Szeremety, Pawła Stępnia, Przemysława Zyśka i Rafała Wołczeckiego? Odpowiedź w materiale wideo.

Add a comment

Kamil Szeremeta (21-2-1, 5 KO) zremisował z Nizarem Trimechem (9-2-1, 4 KO) na gali Knockout Boxing Night 19 w Ostrołęce. Po ośmiu ciekawych rundach sędziowie punktowali 77-75 dla Szeremety i dwukrotnie 76-76.

W walkę lepiej wszedł Francuz, który przebijał się przez gardę byłego mistrza Europy i od początku narzucił wysokie tempo. Polak odpowiadał, jednak potrzebował kilku minut, żeby zacząć boksować z większą intensywnością.

Druga połowa pojedynku była bardzo wyrównana. Szeremeta otworzył się i zaczął mocniej naciskać na przeciwnika. Francuz został zepchnięty do obrony, ale cały czas aktywnie odpowiadał. Ostatnie dwa starcia były bardzo otwarte z obu stron. Pięściarze mocno trafiali, jednak żadnemu nie udało się wypracować widocznej przewagi.

Po ośmiu rundach sędziowie wypunktowali remis na kartach punktowych. Dla Szeremety był to pierwszy występ przed polską publicznością po ponad dwuletniej przerwie.

Add a comment

 

W sobotę na gali Knockout Boxing Night 19 w Ostrołęce drugi tegoroczny pojedynek stoczy Kamil Szeremeta (21-2, 5 KO), który zmierzy się z Francuzem Nazirem Trimechem (9-2, 4 KO).

Gdy rozmawialiśmy we wrześniu, niepokoiłeś się, że mimo rehabilitacji wciąż odczuwasz ból w prawej ręce po operacji, którą przeszedłeś we wrześniu. Odpuściło?
Kamil Szeremeta: Dziękować Bogu, wszystko już jest dobrze. Zdecydowałem się na zmianę lekarza i tak trafiłem do doktora Łukasza Nagraby, który pomógł mi wrócić do zdrowia. Wiedziałem, że leczą się u niego inni zawodnicy ze sportów walki i z perspektywy czasu cieszę się, że trafiłem pod jego opiekę. Zrobiłem multum sparingów i ręka nie bolała, zobaczymy, jak będzie w walce, gdy te rękawice będą mniejsze. Jestem jednak dobrej myśli.

Co wiesz o swoim przeciwniku?
Jest niewygodny, bije dużo ciosów i może nie jest jakimś siłaczem, ale na pewno potrafi boksować. W bilansie ma dwie porażki, ale widziałem jego walkę z Hiszpanem Ronnym Landaetą i moim zdaniem tej walki nie przegrał,. Boksował jednak na wyjeździe i sędziowie przyznali zwycięstwo gospodarzowi. Nastawiam się na mocne osiem rund, choć wiadomo, że odczuwam ciśnienie, żeby wygrywać z takimi zawodnikami przed czasem.

Ciśnienie ze strony środowiska?
Nie, to są moje oczekiwania wobec samego siebie. Andrzej Liczik mnie temperuje: "spokojnie Kamil, to wyjdzie, masz siłę i celność, ale jak się napalasz to twoje ciosy są obszerne, a przez to widoczne". Mam za sobą kilka takich walk-demonów, które gdzieś tam siedzą mi z tyłu głowy, bo wiem, że mogłem je wygrać przez nokaut. W rekordzie mam pięć zwycięstw przed czasem, a powinienem mieć z dwanaście.

Pełna treść artykułu na Tvpsport.pl >>

 

Add a comment

27 listopada podczas gali KnockOut Boxing Night 19 w Ostrołęce kolejny pojedynek stoczy Kamil Szeremeta (21-2, 5 KO). Rywalem byłego mistrza Europy wagi średniej będzie Francuz Nizar Trimech (9-2, 4 KO).

Add a comment

27 listopada podczas gali KnockOut Boxing Night 19 w Ostrołęce kolejny pojedynek stoczy Kamil Szeremeta (21-2, 5 KO). Dla byłego mistrza Europy kategorii średniej będzie to pierwszy występ w Polsce od ponad dwóch lat.

- Cieszę się, że jeszcze w tym roku wejdę do ringu. Chciałbym ten rok zamknąć wygraną walką i dziękuję za tę możliwość grupie Knockout Promotions - mówi białostoczanin, który skrzyżuje rękawice z Francuzem Nizarem Trimech (9-2, 4 KO).

- Mój przeciwnik to nie jest może pierwsza liga światowa, ale cieszę się że będę mógł zaboksować. Nie jestem z tych co narzekają - "ten za słaby, ten za mocny, a tu za mało czasu itp."... Życie jest za krótkie, a kariera zawodnika to już w ogóle nim się nie obejrzysz a już jesteś na emeryturze sportowej. Dlatego trzeba walczyć rozwijać się, brać walki i zrozumieć, że to nie my zawodnicy rozdajemy karty - tłumaczy Szeremeta. - Jak nie weźmiesz walki, jak zaczniesz wymyślać, to jest duży tłum zawodników, którzy skorzystają z twojej szansy, a ty po pewnym czasie obudzisz się z ręką w nocniku.

- Forma jest fajna i fajnie, że będę mógł sprawdzić w ringu, jak będzie funkcjonować operowana niedawno ręka. Mierzę wysoko mimo dwóch ringowych lekcji, które ostatnio dostałem. Chciałbym w następnym roku zawalczyć na gali w USA z dobrym nazwiskiem, ale tymczasem 27 listopada mam walkę z Francuzem, który napewno będzie chciał pokrzyżować mi plany. Muszę skupić się na gali w Ostrołęce, a potem wreszcie wyjechać z rodziną na wakacje, które im obiecałem, by zrekompensować im czas, kiedy mnie z nimi nie ma. 27-go dam z siebie wszystko! - zapowiada pięściarz KnockOut Promotions.

Głównym wydarzeniem listopadowej gali będzie starcie faworyta miejscowej publiczności Przemysława Zyśka (17-0, 6 KO) z Wenezuelczykiem Juanem Ruizem (27-5, 19 KO). Transmisja gali w TVP Sport i TVP 1.

Add a comment

Kamil Szeremeta (21-2, 5 KO) i Przemysław Zyśk (17-0, 6 KO) sparują ze sobą przed zbliżającą się galą KnockOut Boxing Night 19 w Ostrołęce. 27 listopada Zyśk zmierzy się z Wenezuelczykiem Juanem Ruizem (27-5, 19 KO), zaś Szeremeta stanie naprzeciw Francuza Nizara Trimech (9-2, 4 KO).

Add a comment

Oficjalnie potwierdzono kartę walk Knockout Boxing Night 19, która odbędzie się 27 listopada w Ostrołęce. Francuz Nizar Trimech (9-2, 4 KO) będzie przeciwnikiem byłego mistrza Europy wagi średniej Kamila Szeremety (21-2, 5 KO).

Dla Białostoczanina będzie to powrót na polskie ringi po dłuższej przerwie. Szeremeta w ostatnich występach boksował m.in. o mistrzostwo świata z Giennadijem Gołowkinem oraz z niewielkim wyprzedzeniem zaakceptował pojedynek z byłym czempionem globu Jaime Munguią. Obie walki miały miejsce na terenie Stanów Zjednoczonych.

W Ostrołęce drugi tegoroczny pojedynek stoczy także Paweł Stępień (15-0-1, 12 KO). Najlepszy polski pięściarz wagi półciężkiej w ostatnich miesiącach trapiony był przez kontuzję. Jego planowane w okresie letnim występy przekładane były z powodu komplikacji zdrowotnych, a jego najbliższym rywalem będzie Argentyńczyk Hernan David Perez (8-4, 3 KO). 32-latek, który zajmuje 71. miejsce w światowym rankingu Boxrec, to zawodowy mistrz Ameryki Południowej oraz były posiadacz pasa WBA Fedebol.

Po operacji barku i dłuższej przerwie kibicom pokaże się Rafał Wołczecki (3-0, 2 KO). Utalentowany pięściarz z Wrocławia skrzyżuje rękawice z Ukraińcem Olegiem Lebedenskim (3-1, 1 KO).

Główną atrakcją tej imprezy będzie pojedynek Przemysława Zyśka (17-0, 6 KO) z Wenezuelczykiem Juanem Ruizem (27-5, 19 KO). Transmisja gali w TVP Sport i TVP 1.

Add a comment

Kamil Szeremeta (21-2, 5 KO) i Rafał Wołczecki (3-0, 2 KO) stoczyli wspólne sesje sparingowe w ramach przygotowań do gali Knockout Boxing Night 19. 27 listopada podczas imprezy organizowanej w Ostrołęce obaj stoczą ważne walki.

25-letni Wołczecki wróci na ring po najdłuższej przerwie w zawodowej karierze, która była spowodowana kłopotami zdrowotnymi. Utalentowany pięściarz z Wrocławia będzie miał także po raz pierwszy okazję do sprawdzenia się na dystansie sześciu rund.

Dla Szeremety będzie to z kolei pierwszy występ przed polską publicznością od ponad dwóch lat. W tym czasie białostoczanin, który w przeszłości był mistrzem Europy, boksował o mistrzostwo świata federacji IBF oraz pas WBO Inter-Continental.

Głównym wydarzeniem gali KBN 19 w Ostrołęce będzie występ Przemysława Zyśka (17-0, 6 KO), który zmierzy się z Rosjaninem Varazdatem Mkrtchyanem (12-0, 3 KO). Kibice zobaczą także w akcji Pawła Stępnia. Transmisja w Telewizji Polskiej.

Kup bilety na galę KBN 19 w Ostrołęce >>

Add a comment

27 listopada na gali Knockout Boxing Night 19 w Ostrołęce drugi tegoroczny pojedynek stoczy Kamil Szeremeta (21-2, 5 KO). Dla byłego mistrza Europy i niedawnego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej będzie to pierwszy występ przed polską publicznością od ponad dwóch lat.

- Fajnie będzie móc pokazać się znowu na ringu. Powroty po kontuzjach i ciężkich walkach bywają trudne - powiedział Szeremeta.

Białostoczanin ma przed sobą jeszcze dwa tygodnie sesji sparingowych, podczas których budować formę pomaga m.in. Przemysław Zyśk (17-0, 6 KO). Niepokonany ostrołęczanin wystąpi w walce wieczoru gali KBN 19.

Szeremeta trzy ostatnie walki toczył na terenie Stanów Zjednoczonych. W ostatnim występie podczas polskimi kibicami 32-latek wygrał na punkty z Edwinem Palaciosem.

Kup bilety na galę KBN 19 w Ostrołęce >>

Add a comment

 

Kamil Szeremeta (21-2, 5 KO) wznowił już treningi po operacji ręki, którą złamał w trakcie czerwcowej walki z Jaime Munguią (37-0, 30 KO). Pięściarz z Białegostoku w rozmowie z TVP Sport przyznał, że stan jego zdrowia wciąż jest daleki od ideału i między innymi z tego powodu rozważał nawet zakończenie kariery.

Liczyłeś, który to już twój obóz w Zakopanem?
Kamil Szeremeta: Czwarty, może piąty? Mamy naprawdę fajne warunki i cieszę się, że tu jestem, mogę pobiegać po górach i przede wszystkim szlifować siłę i technikę z trenerem Andrzejem Liczikiem.

Wspomniałeś o trenerze Licziku.
To dla mnie nowy-stary trener, bo miałem już wcześniej przyjemność z nim trenować. Na pewno jest mniejszy rygor, jeśli chodzi o to, co dzieje się po treningach. Nie ma takich zasad, jest trochę luźniej. Teraz mogę to powiedzieć, że takie zasady, jakie mieliśmy wcześniej na zgrupowaniach, to można wprowadzać zawodnikom dwudziesto, dwudziestopięcioletnim. A nie chłopom po trzydziestce, którzy mają rodziny. Czasem czułem się jak małe dziecko. Tu jest inaczej. Wiadomo, podczas treningów jest ciężka praca, ale po nich jest luz, który też jest w życiu potrzebny. Nie ma potrzeby, by całe 24 godziny chodzić spięty.

W trakcie pojedynku z Jaime Munguią doznałeś kontuzji.
Widziałem swoje duże szanse w tym pojedynku, sam zresztą o niego zabiegałem, bo wierzyłem, że mogę wygrać. Niestety, walczyłem z jedną sprawną ręką, a tak zbyt wiele nie da się zdziałać. Powiem szczerze, po tej walce chciałem skończyć z boksem. Raz, że kontuzja, dwa – mam dwójkę dzieci i chciałem się im już w pełni poświęcić. Z drugiej strony, żałowałbym, gdybym nie spróbował.

Pełna treść artykułu na Tvpsport.pl >>

 

Add a comment