Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Federacja WBC zaktualizowała swoje rankingi. Na czternaste miejsce w kategorii cruiser awansował Mateusz Masternak, który niedawno wygrał z Jeanem Jacquesem Olivierem. Tym samym "Master" odzyskał prawa pretendenta w federacji World Boxing Council.

Najwyżej klasyfikowanymi polskimi pięściarzami pozostają Michał Cieślak w kategorii junior ciężkiej oraz Adam Balski w wadze bridger.

Mistrzem świata wagi bridger jest Łukasz Różański, który 24 maja na gali KnockOut Boxing Night 35 w Rzeszowie przystąpi do pierwszej obrony tytułu World Boxing Council. Rywalem Różańskiego będzie były czempion wagi junior ciężkiej Lawrence Okolie, który zajmuje pierwsze miejsce w rankingu kategorii do 101,6 kg.

Polacy w rankingu WBC: ciężka - 34. Kacper Meyna, bridger - Mistrz - Łukasz Różański, 3. Adam Balski, 11. Nikodem Jeżewski ; junior ciężka - 3. Michał Cieślak, 11. Krzysztof Włodarczyk, 14. Mateusz Masternak, półciężka - 14. Paweł Stępień, 30. Robert Parzęczewski, 33. Kajetan Kalinowski ; super średnia - 25. Ihosvany Rafael Garcia.; średnia - 8. Maciej Sulęcki, 24. Fiodor Czerkaszyn ; półśrednia - 34. Jan Lodzik.

Add a comment

Mateusz Masternak (48-6, 32 KO) w sobotę udanie wrócił na ring na gali KnockOut Boxing Night we Wrocławiu i deklaruje gotowość do kolejnych dużych wyzwań. 36-latek w sobotę wygrał przed czasem z Jeanem Jacquesem Olivierem z Francji.

- Początek tej walki nie był najłatwiejszy, ale muszę przyznać, że cały czas siedziała mi w głowie walka z Chrisem Billamem-Smithem. To było wszystko bardzo świeże i jeszcze się z tym nie pogodziłem. Nie wiedziałem czego się po sobie spodziewać, więc w pierwszych rundach skupiłem się na obronie, później zobaczyłem, że rywal narzucił tempo, którego nie wytrzyma i od czwartej rundy zacząłem sobie go ustawiać - tłumaczył "Master" w magazynie "Ring" w TVP Sport.

Pięściarz z Wrocławia w swojej karierze wywalczył tytuł mistrza Europy, a niedawno po raz pierwszy boksował o pełnoprawne mistrzostwo świata wagi junior ciężkiej. Masternak liczy, że wkrótce otrzyma kolejną szansę na zdobycie najcenniejszych pasów w zawodowym boksie.

- Jestem gotowy na kolejne wielkie wyzwanie. Trzy miesiące, abym mógł ułożyć sobie obóz przygotowawczy i jestem gotowy. Całe szczęście sytuacja w kilku federacjach się trochę ruszyła. Jestem wysoko klasyfikowany, mamy czterech mistrzów, każdy toczy średnio 2 walki rocznie, więc szanse na walkę o tytuł są duże - analizuje Masternak.

Add a comment

Były mistrz Europy i pretendent do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej Mateusz Masternak udanie wrócił na ring. Podczas sobotniej gali KnockOut Boxing Night 34 we Wrocławiu, "Master" wygrał przez techniczny nokaut w ósmej rundzie z Jeanem Jacquesem Olivierem.

Add a comment

Niedawny pretendent do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej Mateusz Masternak (48-6, 31 KO) wygrał przez techniczny nokaut w ósmej rundzie Jeana Jacquesa Oliviera (15-3-2, 10 KO) w walce wieczoru gali KnockOut Boxing Night 34 we Wrocławiu.

Po pierwszej rozpoznawczej rundzie, od drugiej Masternak aktywnie bił ciosami prostymi, polując głównie na mocne uderzenia z prawej ręki. Olivier też miał swoje dobre momenty i starał się naciskać na byłego mistrza Europy, atakując w półdystansie.

Celne uderzenia z prawej ręki systematycznie odbierały twardemu Francuzowi ochotę do walki. Olivier coraz mocniej cofał się po przyjętych ciosach, żeby ostatecznie przyklęknąć w ósmej rundzie. Francuz nie dał się wyliczyć, jednak został poddany przez narożnik.

"Master" w ten sposób wrócił na ring po ubiegłorocznej walce o mistrzostwo świata federacji WBO. Był to także pierwszy występ Masternaka przed polską publicznością po półtorarocznej przerwie.

Add a comment

Mateusz Masternak (47-6, 31 KO) wraca dziś na ring po mistrzowskiej walce z Chrisem Bilamem-Smithem. Rywalem "Mastera" na gali KnockOut Boxing Night we Wrocławiu będzie Francuz Jean Jacques Olivier (15-2-2, 10 KO).

Add a comment

Jermell Charlo (35-2-1, 19 KO) będzie obowiązkowym rywalem dla zwycięzcy walki pomiędzy Terencem Crawfordem (40-0, 31 KO) i Israilem Madrimowem (10-0-1, 7 KO), która odbędzie się 3 sierpnia w Los Angeles.

Stawką sierpniowego pojedynku będzie należący do Madrimowa tytuł mistrza świata WBA wagi super półśredniej. Wcześniej ten tytuł należał do Charlo, który z powodu nieaktywności otrzymał status "mistrza w recesji", ale poinformował WBA, że chciałby ponownie walczyć o pas.

Jednocześnie obóz Charlo zastrzegł, że poczeka na rozstrzygnięcie walki Crawford - Madrimow. W międzyczasie Charlo ma stoczyć pojedynek, którym wróci do ringu po raz pierwszy od ubiegłorocznej porażki z Saulem Alvarezem.

Add a comment

TVP Sport pokaże na żywo dzisiejszą galę KnockOut Boxing Night 34 we Wrocławiu. Początek transmisji od godz. 18.30 w tvpsport.pl i od godz. 19.00 w TVP Sport.

We wrocławskiej KGHM Ślęza Arena do ringu powróci jeden z najlepszych polskich cruiserów Mateusz Masternak (47-6, 31 KO). Dla mieszkającego we Wrocławiu "Mastera" to pierwsza walka po pechowej porażce spowodowanej kontuzją w walce o tytuł mistrza świata. Przeciwnikiem Polaka będzie były mistrz Unii Europejskiej Jean Jacques Oliver (15-2-2, 10 KO).

W pozostałych walkach wystąpią m.in. notowany w czołówce światowych rankingów wagi junior ciężkiej Michał Cieślak (25-2, 19 KO), niepokonany Kamil Gardzielik (17-0, 4 KO), wrocławianin Rafał Wołczecki (11-0, 7 KO) oraz Kamil Bednarek (14-0, 8 KO), który ostatnio doświadczenie zdobywa na amerykańskich ringach, m.in. w Nowym Jorku i Filadelfii.

Galę skomentują Janusz Pindera i Piotr Jagiełło. Ekspertem w prowadzonym przez Sylwię Dekiert studio będzie Maciej Miszkiń, a reporterem będzie Maciej Barszczak. Walka wieczoru ma rozpocząć się o godz.22.00.

Add a comment

Mateusz Masternak (47-6, 31 KO) i Jean Jacques Olivier (15-2-2, 10 KO) stanęli naprzeciw siebie podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą KnockOut Boxing Night 34 we Wrocławiu. Ceremoniaważenia odbyła się w centrum handlowym Pasaż Grunwaldzki.

Polak ważył 90,4 kg, zaś Francuz 90,6 kg. "Master" wróci w ten sposób na ring po raz pierwszy od grudniowej walki o mistrzostwo świata WBO wagi junior ciężkiej. Wrocławianin stoczy także pierwszą od kilkunastu miesięcy walkę przed polską publicznością. Transmisja gali KBN 34 w TVP Sport.

Pozostałe wyniki ważenia:
Michał Cieślak (91 kg) - Juan Diaz (90,2 kg)
Rafał Wołczecki (74,6 kg) - Damian Bonelli (74,2 kg)
Kamil Gardzielik (73,4 kg) - Pavel Semjonov (73,4 kg)
Kamil Bednarek (77,8 kg) - Adam Koprowski (78,2 kg)
Hubert Kwapisz (73,2 kg) - Lukas Pastorek (72 kg)
Kamil Ślendak (91,2 kg) - Cristian Lopez (91,6 kg)

Add a comment

Dzisiaj o godz. 18. w centrum handlowym Pasaż Grunwaldzki (Plac Grunwaldzki 22, Wrocław) odbędie się oficjalna ceremonia ważenia przed sobotnią galą KnockOut Boxing Night 34 we Wrocławiu.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Główną atrakcją gali KBN 34 we Wrocławiu będzie pojedynek niedawnego pretendenta do tytułu mistrza świata Mateusza Masternaka z byłym mistrzem Unii Europejskiej Jeanem Jacquesem Olivierem.

Swoje kolejne zawodowe pojedynki podczas gali KBN 34 stoczą także m.in. aktualny mistrz Europy wagi junior ciężkiej Michał Cieślak oraz mogący liczyć na wsparcie dolnośląskich kibiców Rafał Wołczecki i Kamil Bednarek. Transmisja gali w TVP Sport.

KUP BILET NA GALĘ KBN34 WE WROCŁAWIU! >>

Add a comment

Mateusz Masternak wraca po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją. Żeby znów poważnie myśleć o pasie, musi odbudować ranking. Jego najbliższym rywalem jest Jean Jacques Olivier z Francji. „W ringu od siły ważniejsza jest szybkość” — stwierdza Masternak przed pojedynkiem zaplanowanym na sobotę w hali KGHM Ślęza Arena podczas gali KnockOut Boxing Night 34.

Do walki we Wrocławiu zostało kilka dni. Jak idą przygotowania i na czym koncentrujecie się z trenerem najbardziej?
Mateusz Masternak: To już końcówka przygotowań. Ważny okres, bo z jednej strony jest już z górki, z drugiej trzeba uważać, aby nie popełnić błędu, który mógłby spowodować, że moja dyspozycja byłaby gorsza. Trenujemy na lekkich obciążeniach, skupiamy się na koordynacji, pobudzeniu szybkości, by w sobotę eksplodować.

W drugim narożniku stanie Jeana Jacques Oliver. Macie go rozpracowanego?
Oglądamy rywala, analizujemy, jak walczy. Staramy się ocenić jego mocne i słabe strony, żeby w ringu z jednej strony zabrać jego atuty, a z drugiej narzucić swój styl. To nasze zadanie. Jednak głównie skupiamy się na mnie, żeby moja dyspozycja była jak najlepsza.

Jaka jest ranga tej walki? Powiedziałeś gdzie indziej, że chciałbyś jeszcze kiedyś powalczyć o pas mistrzowski. Twój najbliższy przeciwnik to rozgrzewka?
Z boksem jest jak z chodzeniem po drabinie – trudno przeskoczyć od razu o dwa szczeble. Najbliższa walka jest po to, aby wrócić na falę zwycięstw. Jeżeli wygram, zdobędę potrzebne mi punkty do rankingu. Chcę wrócić do czołówki, z powrotem zacząć się liczyć, co jest dla mnie bardzo ważne.

Z powodu kontuzji nie było cię cztery miesiące. W tym czasie wypadłeś z gry?
Nie do końca, bo w każdym rankingu jestem w czołowej piętnastce, która teoretycznie ma prawo do walki o mistrzostwo, ale praktycznie jest o to trudno. Lepiej być w pierwszej trójce. Ogólnie im bliżej szczytu, tym większe prawdopodobieństwo, że dostaniesz walkę o pas.

To jak tam żebra?
Połamane były dwa. Pierwszy miesiąc był ciężki, także psychicznie, ale później dosyć szybko zacząłem rehabilitację i powrót do pełnej sprawności. Nie przeszkadzały mi w trakcie przygotowań, więc już jest dobrze. Problem uważam za zażegnany, mimo że to paskudna kontuzja, która długo się utrzymuje. Na szczęście teraz mogę skoncentrować się na rywalu, wejść do ringu zdrowy i przygotowany. Będę chciał pokazać boks atrakcyjny dla kibiców.

Pełna treść artykułu na wroclaw.pl >>

Add a comment