Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

W sobotę na gali KnockOut Boxing Night w Kielcach kolejny nokaut do swojego rekordu dopisał Piotr Łącz (4-0, 4 KO). Ciężki KnockOut Promotions zastopował w drugiej rundzie Morgana Dessaux (6-11, 5 KO).

Add a comment

Łukasz Różański (14-0, 13 KO) przygotowuje się do walki o tytuł mistrza świata WBC wagi bridger z Oscarem Rivasem (28-1, 19 KO). Aktualnie pięściarz z Rzeszowa przebywa na obozie w Bieszczadach, który zakończy się pod koniec tego tygodnia.

Następnie zawodnik grupy KnockOut Promotions wróci do swojego rodzinnego miasta. Na dwa tygodnie przed pojedynkiem o pas World Boxing Council 36-latek przeniesie treningi do Stanów Zjednoczonych. Walka z Rivasem odbędzie się 13 sierpnia w kolumbijskim Cali.

- 1 sierpnia chciałbym być już w Stanach Zjednoczonych. Rozpoczniemy aklimatyzację w miejscu, gdzie jest podobna strefa czasowa. Idealnie, jakby klimat też był podobny, czyli góry i wysoka wilgotność powietrza, bo takie warunki czekają na nas w Kolumbii - mówi Różański w rozmowie z rzeszowskim serwisem nowiny24.pl.

- W walce z Rivasem nie zamierzam ustępować. Będę walczył w swoim stylu, czyli poszukam ofensywnych rozwiązań. Mój styl jest jaki jest i nie zamierzam go zmieniać. W boksie każdy zawsze ma jakiś plan, ale wszystko i tak zostanie zweryfikowane w ringu - dodaje podopieczny trenera Mariana Basiaka.

Rivas posiada tytuł mistrza świata World Boxing Council w limicie do 101,6 kg od października. Łukasz Różański nie boksował od ubiegłorocznej wygranej z Arturem Szpilką. Pięściarz z Rzeszowa dzięki temu zwycięstwu zdobył pas WBC International.

Add a comment

W piątek na gali KnockOut Boxing Night w Kielcach najcenniejsze zwycięstwo w karierze odniosła Laura Grzyb (7-0, 3 KO), która pokonała jednogłośnie na punkty Martine Vallieres Bisson (5-1, 1 KO). Pod wrażeniem występu Grzyb był jej promotor Andrzej Wasilewski.

Add a comment

W walce wieczoru sobotniej gali Polsat Boxing Promotions 8 Ihosvany Garcia (8-0) pokonał Ryno Liebenberga (22-9-1). Poniżej wyniku pozostałych pojedynków.

Zsolt Osadan (21-0-1) pokonał Radomira Obruśniaka (6-1) niejednogłośną decyzją sędziów. Paweł Czyżyk (9-1) pokonał Jonathana Cottereta (8-7-1) przez techniczny nokaut po trzeciej rundzie. Bartłomiej Przybyła (3-0) pokonał Santiago Garcesa (4-4-3) jednogłośną decyzją sędziów. Aleksander Bereżewski (6-0) pokonał Kristiana Dzurnaka (2-3) przez techniczny nokaut w piątej rundzie.. Konrad Kozłowski (6-0) pokonał Nikolasa Dzurnaka (2-1-2) jednogłośną decyzją sędziów.

Add a comment

Po wczorajszej krótkiej i emocjonującej walce Oskara Wierzejskiego z Arturem Górskim Mariusz Grabowski zaproponował inne "międzygrupowe" zestawienie - Sebastian Ślusarczyk vs Jan Czerklewicz.

Add a comment

Janusz Pindera skomentował na Twitterze występy Michała Cieślaka i Laury Grzyb, którzy w odnieśli zwycięstwa w dwóch głównych pojedynkach piątkowej gali Knockout Boxing Night 22 w Kielcach.

- Tak jak myślałem, Cieślak nie dał szans Koellingowi i szybko wciągnął go nosem. Nie sądziłem jednak, że znokautuje go tak szybko - ocenił bokserski ekspert szybki nokaut w wykonaniu dwukrotnego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej.

Grzyb wygrała swój pojedynek na pełnym dystansie. Pięściarka z Jastrzębia-Zdroju była zdecydowanie lepsza od niepokonanej wcześniej Kanadyjki Martine Vallieres Bisson.

- Duże brawa dla Laury Grzyb, boksowała z Bisson bardzo dobrze, chwilami koncertowo, ale Kanadyjka trochę jej w tym pomogła. Styl robi walkę - stwierdził Pindera.

Add a comment

Laura Grzyb (7-0, 3 KO) awansowała na trzynaste miejsce w światowym rankingu wagi piórkowej portalu statycznego Boxrec.com po piątkowej wygranej z Martine Vallieres Bisson. Pojedynek zakończył się jednogłośnym punktowym zwycięstwem Polki.

Dla 27-latki było to drugie tegoroczne zwycięstwo. Pięściarka grupy KnockOut Promotions coraz poważniej celuje w mistrzowskie pojedynki, jednak zamierza je toczyć w limicie wagi super koguciej.

Na czternastym miejscu w rankingu Boxrec.com wagi junior ciężkiej po piątkowej wygranej jest z kolei Michał Cieślak, który w pierwszej rundzie znokautował Enrico Koellinga.

Add a comment

Laura Grzyb (7-0, 3 KO) pokonała jednogłośnie na punkty Martine Vallieres Bisson (5-1, 1 KO) w pojedynku poprzedzającym główną atrakcję gali Knockout Boxing Night 22 w Kielcach. Po ośmiu rundach sędziowie punktowali 80-72 i dwukrotnie 78-74. 

Polka boksowała z kontry i konsekwentnie realizowała plan taktyczny. 27-latka przepuszczała ataki rywalki, aktywnie pracowała na nogach i skutecznie atakowała w drugie tempo. Bisson próbowała naciskać do finałowego gongu, jednak jej akcje nie przyniosły efektów.

Kilka razy po mocnych trafieniach Grzyb, pięściarka z Kanady zachwiała się, jednak ostatecznie ani razu nie była liczona. Bisson schodziła z ringu z zakrwawioną twarzą. W drugiej połowie walki przewaga Polki była bardzo wyraźna. Dla Grzyb było to drugie tegoroczne zwycięstwo i druga walka po ponad rocznym rozbracie z ringiem.

Add a comment

Boksujący w wadze ciężkiej Piotr Łącz (4-0, 4 KO) zastopował w drugiej rundzie Morgana Dessaux (6-11, 5 KO) w pojedynku otwierającym telewizyjną kartę walk gali Knockout Boxing Night 22 w Kielcach. Polak od początku osiągnął przewagę między linami, zepchnął rywala do defensywy i trafiał w półdystansie. 

Podczas tej samej gali Oskar Wierzejski (6-0-1, 1 KO) znokautował w pierwszej rundzie Artura Górskiego (4-1-1, KO). Pojedynek dwóch niepokonanych wcześniej zawodników junior ciężkiej prowadzony był w szybkim tempie.

Początkowo przewagę osiągnął Górski, który trafiał ciosami w różnych kombinacjach, jednak pojedynek zakończył się po prawym sierpowym Wierzejskiego, który ściął rywala z nóg. Górski próbował wstać, jednak został wyliczony do dziesięciu.

Add a comment