Patronat medialny


 

11 lutego na gali Rocky Boxing Night w Stężycy pierwszą walkę w obronie pasa mistrza Polski wagi ciężkiej stoczy Kacper Meyna (8-1, 4 KO). Rywalem zawodnika z Kościerzyny będzie Jakub Sosiński (8-1-1, 3 KO).

Meyna i Sosiński w przeszłości rywalizowali w turnieju organizowanym przez Krystiana Każyszkę. Pierwszy przegrał w  finale zawodów, drugi zakończył udział w nich na półfinale.

Add a comment

9 grudnia w Małej Arenie Gliwice odbędzie się trzynasta gala grupy Polsat Boxing Promotions. W walce wieczoru niepokonany Osleys Iglesias zmierzy się z Andrijem Velikowskyim o pas mistrza świata IBO w wadze super średniej. Do ringu już po raz piąty w tym roku wejdzie także inny utalentowany super średni - Miłosz Grabowski. 

Miłosz Grabowski to najbardziej zapracowany podopieczny grupy Polsat Boxing Promotions. Pięściarz z Kalisza swój zawodowy debiut zaliczył w grudniu 2021 roku i od tamtej pory stoczył już pięć pojedynków. Prosta arytmetyka pokazuje, że 22-latek walczy średnio co dwa i pół miesiąca. Walka ze starszym o cztery lata Włochem Matteo Gubinellim będzie więc szóstym występem Grabowskiego i piątym w tym roku!

Nie ma przypadku w imponującej intensywności z jaką Miłosz Grabowski wchodzi do ringu. Używając przenośni, utalentowany 22-latek ledwie chwilę temu z pięściarskiego przedszkola awansował do podstawówki. Wrześniowa lekcja z doświadczonym Damianem Mielewczykiem miała być pierwszą sześciorundówką w karierze Grabowskiego, ale prymus z Kalisza uporał się jednak z postawionym zadaniem przed czasem. Kolejną okazją do sprawdzenia się na dłuższym niż cztery rundy dystansie, będzie właśnie grudniowe starcie z Matteo Gubinellim. Niepokonany Włoch jest o cztery lata starszy od Grabowskiego i legitymuje się identycznym rekordem pięciu zwycięstw w pięciu walkach. Gubinelli jest jednak nieco skuteczniejszy od Polaka, bo ma na koncie cztery wygrane przed czasem, a więc o dwie więcej niż Kaliszanin. Ciężko jednoznacznie wskazać faworyta tego starcia, ale kibice właśnie takie wyrównane walki młodych i zdeterminowanych zawodników kochają najbardziej.

9 grudnia na gali Polsat Boxing Promotions 13 w Gliwicach fani obejrzą osiem walk, w tym trzy starcia w formule boksu olimpijskiego. Oprócz wspomnianych Grabowskiego i Gubinellego oraz Iglesiasa i Velikowskyi’ego, do ringu wejdą także między innymi Konrad Kaczmarkiewicz, Aleksander Bereżewski i Bartłomiej Przybyła. Bilety na galę kupować można w serwisie Biletyna.pl.

Add a comment

Andrzej Wasilewski skomentował na Twitterze wczorajsze ogłoszenie planowanej na 14 stycznie walki Oscara Rivasa (28-1, 19 KO) z Efe Ajagbą (16-1, 13 KO). Szef grupy KnockOut Promtions wydaje się być spokojny, że Kolumbijczyk po pojedynku w wadze ciężkiej zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami przyleci do Polski, by bronić pasa WBC kategorii bridger z Łukaszem Różańskim (14-0, 13 KO), choć wcześniej zakładany termin 25 lutego nie wchodzi już oczywiście w grę.

- W boksie nic nie jest pewne. Ale wydaje się że sytuację mamy raczej pod kontrolą. O planach tej walki wiemy już od kilku tygodni. (...) Ale ale przez plany tej walki rezerwacje hali mamy na...18 marca - napisał promotor Różańskiego.

Add a comment

W piątek 9 grudnia w Gliwicach odbędzie się 13 gala spod znaku Polsat Boxing Promotions. W walce wieczoru fenomenalny kubański podopieczny PBP, Osleys Iglesias, powalczy o pas mistrza świata w wadze super średniej. W ringu zaprezentują się największe gwiazdy Polsat Boxing Promotions, w tym niepokonany Aleksander Bereżewski. Bilety na galę można już kupować w serwisie Biletyna.pl.

Aleksander Bereżewski to aktualny numer cztery polskiej wagi półśredniej. Pojedynek z Kolumbijczykiem Eberem Tovarem będzie dla Polaka już czwartym tegorocznym występem na gali PBP. Właśnie regularne starty i coraz wyżej stawiana poprzeczka to powody, dla których utalentowany 25-latek podpisał swój kontrakt z Polsat Boxing Promotions. Kariera pochodzącego ze Zgierza pięściarza układa się wzorowo. Zawodowy debiut zaliczył w kwietniu 2021 roku i od tamtego momentu jego rekord urósł do siedmiu walk, z których wszystkie rozstrzygnął na swoją korzyść. Ringowa nieustępliwość, narzucanie swojego stylu walki i silny cios, to znaki rozpoznawcze Bereżewskiego, który aż sześć walk kończył przed czasem. Grudniowa potyczka z 21-letnim Eberem Tovarem to dla Polaka okazja do zdobycia kolejnych doświadczeń. Jego zwycięstwa robią wrażenie, ale wciąż brakuje mu tak ważnych dla młodego pięściarza przeboksowanych rund.

Trenujący w Warszawie zawodnik ma ich na koncie zaledwie 19, podczas gdy jego najbliższy rywal aż 67. Ringowy rekord Tovara to 8 zwycięstw, 0 porażek i 3 remisy. Kolumbijczyk ma też na koncie trzy pojedynki ośmiorundowe i jedną „dziesięciorundówkę”. Z kolei najdłuższa walka Bereżewskiego trwała tylko sześć rund, dlatego każde dodatkowe minuty spędzone między linami są dla niego na wagę złota. W Gliwicach Polak zaliczy swój pierwszy pojedynek na dystansie ośmiu rund i wypłynie tym samym na nieznane sobie wody. Na gali Polsat Boxing Promotions 13 w Gliwicach wystąpią także Konrad Kaczmarkiewicz, Bartłomiej Przybyła, Miłosz Grabowski i Osleys Iglesias, który o pas mistrza federacji IBO w wadze super średniej powalczy z Andrijem Velikowskyim. W tak zwanej małej Arenie Gliwice walczyć będą również pięściarze amatorscy, których kariery dopiero w przyszłości rozbłysną pełnym blaskiem dzięki szkoleniowemu i organizacyjnemu zapleczu PBP.

Add a comment

Najprawdopodobniej na przełomie lutego i marca na gali w Rzeszowie dojdzie do walki o pas WBC wagi bridger pomiędzy Łukaszem Różańskim (14-0, 13 KO) i Oscarem Rivasem (28-1, 19 KO). Czy za obejrzenie najważniejszej bokserskiej potyczki na polskiej ziemi od 2016 roku trzeba będzie dodatkowo zapłacić? Zdaniem Andrzeja Wasilewskiego niekoniecznie.

- Ciężko powiedzieć, co się jeszcze wydarzy przez tych kilka miesięcy, natomiast raczej bym się skłaniał ku współpracy z naszym stałym partnerem telewizyjnym [TVP] - stwierdził w rozmowie z ringpolska.pl szef grupy KnockOut Promotions.

- Teraz jest Katar i na pewno nikt nie będzie rozmawiał o boksie, natomiast na pewno wystąpimy o zwiększenie środków finansowych na walkę o mistrzostwo świata - dodał Wasilewski. 

Do tej pory w historii współpracy KnockOut Promotions z TVP Sport warszawska grupa tylko raz zdecydowała się na przekaz internetowy ze swojej imprezy w systemie PPV. W ramach płatnej transmisji pokazano pojedynek Łukasza Różańskiego z Arturem Szpilką.

Add a comment

Lukas Dekys (8-0, 3 KO) zdobył wakujący pas mistrza Międzynarodowego Polski wagi półśredniej, pokonując na punkty Michała Leśniaka (16-2-1, 4 KO).

Stanisław Gibadło (9-0, 1 KO) wygrał przez techniczny nokaut w piątej rundzie z Tomaszem Nowickim (10-2, 3 KO). Damian Jonak (43-1-2, 22 KO) znokautował w drugiej rundzie Nestora Davida Camposa (6-4, 4 KO). Michał Soczyński (5-0, 2 KO) zastopował w drugim starciu Alesandro Jandejseka (4-2, 4 KO).

Sasha Sidorenko (10-1-1, 1 KO) pokonała na punkty Aleksandrę Vujović (5-22-2, 2 KO). Sebastian Wiktorzak (2-0, 1 KO) wypunktował Jurisa Zundovskisa (5-3, 4 KO).

Add a comment

9 grudnia w pojedynku wieczoru gali Polsat Boxing Promotions w Gliwicach Osleys Iglesias (7-0, 6 KO) zmierzy się z Andriiem Velikovskim (21-2-2, 14 KO). Stawką walki będzie pas IBO wagi superśredniej. 

Welikowski znany jest polskim kibicom z potyczki z Patrykiem Szymańskim, którą wygrał przez techniczny nokaut. Iglesias wróci między liny po wrześniowym błyskawicznym zwycięstwie nad Ezequielem Osvaldo Maderną.

Podczas gliwickiej imprezy w ringu zaprezentują się także między innymi Miłosz Grabowski (5-0, 2 KO) i Konrad Kaczmarkiewicz (6-1, 2 KO).

Add a comment

Damian Jonak (42-1-2, 21 KO) okazał się cięższy od Nestora Davida Camposa (6-3, 4 KO) podczas oficjalnej ceremonii ważenia podczas gali Boxing Night Fight Club w Puławach

Polak wniósł na wagę 77,1 kg, zaś Argentyńczyk 76,9 kg kg. Pojedynek zakontraktowano na osiem rund. Transmisja gali w piatek od godz. 19.20 w TVP Sport.

Pozostałe wyniki ważenia:
Michał Leńniak (66,4 kg) - Lukas Dekys (66,6 kg)
Stanisław Gibadło (72,8 kg) - Tomasz Nowicki (73,2 kg)
Sebastian Wiktorzak (80,3 kg) - Juris Zundovskis (81,1 kg)
Oleksandra Sidorenko (63 kg) - Aleksandra Vujovic (63,2 kg)
Michał Soczyński (90,7 kg) - Alessandro Jandejsek (90,1 kg)

Add a comment

Federacja WBC opublikowała ostateczne listopadowe rankingi. Najwyżej klasyfikowanym polskim pięściarzem pozostaje Łukasz Różański, który w lutym ma przystąpić do walki o mistrzostwo świata wagi bridger.

Wysokie, czwarte miejsce w tej samej kategorii wagowej zajmuje Adam Balski. W rankingu World Boxing Council pojawił się Robert Parzęczewski.

Polacy w rankingu WBC: bridger - 3. Łukasz Różański, 4. Adam Balski; junior ciężka ciężka - 6. Mateusz Masternak, 12. Michał Cieślak, 18. Krzysztof Włodarczyk, 22. Krzysztof Głowacki, 34. Nikodem Jeżewski; półciężka - 19. Paweł Stępień, 29. Paweł Augustynik, 39. Robert Parzęczewski; super średnia - 32. Mateusz Tryc ; średnia - 6. Maciej Sulęcki, 10. Fiodor Czerkaszyn, 31. Kamil Szeremeta.

Add a comment