Patronat medialny


 


Na sobotnią walkę Artur Szpilki (22-3, 15 KO) z Dereckiem Chisorą (30-9, 21 KO) przyleciał do Londynu Paweł Kołodziej. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z byłym challengerem WBA wagi junior ciężkiej, który - jak się okazuje - planuje powrót na ring.

Add a comment

- To nie będzie dla Pawła miłe pożegnanie z boksem - powiedział w poniedziałkowym magazynie "Puncher" Janusz Pindera o możliwej walce Pawła Kołodzieja z mistrzem Europy wagi junior ciężkiej Dmytro Kuczerem. Bokserski ekspert telewizji Polsat nie daje Polakowi w tej konfrontacji dużych szans na sukces.

- Paweł to klasyczny przykład pięściarza, który jest bardzo sympatyczny, wygrywał przez wiele lat z zawodnikami średniej klasy, a potem zmierzył się ze ścianą i chyba sam trochę wewnętrznie zrozumiał, że to nie jest sport dla niego. Bardziej jest to sposób na podreperowanie rodzinnego budżetu - ocenił Pindera.

O możliwej walce Kołodzieja z Kuczerem o pas EBU po raz pierwszy oficjalnie poinformowano wczoraj, chociaż rozmowy w tej sprawie toczą się od dłuższego czasu.

Add a comment

Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej Paweł Kołodziej (34-1, 19 KO) zdradził w rozmowie z Eurosport.onet.pl, że otrzymał propozycję walki o mistrzostwo Europy z Dmytro Kuczerem (24-1-1, 18 KO).

- Zgodziłem się i od razu wysłałem maila i teraz czekam na odpowiedź. Chcę jeszcze postawić kropkę nad "i" - powiedział Kołodziej, który we wrześniu 2013 roku przegrał przez nokaut w drugiej rundzie z czempionem WBA Denisem Lebiediewem.

Pięściarz z Krynicy Zdroju w marcu powrócił zwycięsko na ring, stopujący w drugim starciu Władimira Letra, jednak od tamtej pory nie wychodził już między liny, skupiając się na prowadzeniu treningów w swoim rodzinnym mieście. W najnowszym rankingu federacji WBC Kołodzieja sklasyfikowano na 35. pozycji.

Cały tekst do przeczytania na Eurosport.onet.pl >>

Add a comment

W marcu po półtorarocznej przerwie na ring wrócił były pretendent do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej Paweł Kołodziej (34-1, 19 KO). W rozmowie z bazyliowymus.blogspot.com pięściarz z Krynicy zdradził, że na listopadowej gali Polsat Boxing Night w Krakowie może zmierzyć się z jednym z polskich zawodników.

- Być może ta sytuacja dojdzie do skutku na jesiennym Polsat Boxing Night, bo dostałem już propozycję takiej walki w Łodzi. Miałby to być ktoś z mojej kategorii. Mógłby to być np. Mateusz Masternak, który byłby bardzo dobrym rywalem, gdyż jest to świetny zawodnik czy też Krzysztof Diablo Włodarczyk, który prywatnie jest moim kolegą - powiedział Kołodziej, który w marcu wygrał z Władymirem Letrem.

Tuż po marcowym zwycięstwie Kołodziej zapowiadał, że już niedługo możemy zobaczyć go na jednej z gal organizowanych w USA, ale szczegóły tego planu nie są jeszcze znane.

Add a comment

Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej Paweł Kołodziej (34-1, 19 KO) udanie powrócił na ring po półtorarocznej przerwie, nokautując w drugiej rundzie Władimira Letra (6-7, 3 KO).

Początek nie był udany w wykonaniu "Harnasia", który wyszedł do ringu spięty i dał się zaskoczyć rywalowi kilkoma ciosami z lewej ręki. Dużo lepiej Kołodziej rozpoczął drugie starcie. Pięściarz z Krynicy trafiał prawym prostymi i aż czterokrotnie posłał na deski Letra.

Letr po każdym nokdaunie wstawał i próbował kontynuować walkę, ale po czwartym liczeniu nie został dopuszczony do dalszej rywalizacji.

Add a comment

Andrzej Wasilewski potwierdził w rozmowie z ringpolska.pl, że 4 marca na gali w Sosnowcu na ring po półtorarocznej przerwie powrócić ma były challenger WBA w wadze junior ciężkiej Paweł Kołodziej (33-1, 18 KO). Współwłaściciel grupy Sferis KnockOut Promotions zaznaczył jednak, że nie może potwierdzić, z kim w Sosnowcu Kołodziej miałby zaboksować (sam kryniczanin w tym kontekście wymienił wcześniej Łukasza Rusiewicza). 

- Sprawa wygląda tak - jakiś czas temu mieliśmy z Pawłem przyjemną rozmowę, podczas której Paweł zakomunikował, że zamierza powrócić do boksu, jednak na razie nie ma żadnych konkretnych planów, więc zapytał czy w oczekiwaniu na ich sprecyzowanie mógłby zaboksować na naszej gali, jeśli znajdzie sposób, by sfinansować swoją walkę. Uznaliśmy ten pomysł za ciekawy, jednak rywala Paweł sam musi sobie zakontraktować - wyjaśnił Wasilewski. 

Głównym wydarzeniem imprezy organizowanej w Sosnowcu będzie pojedynek dwukrotnego mistrza świata wagi cruiser Krzysztofa Włodarczyka z Walerym Brudowem.

Add a comment

Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej Paweł Kołodziej (33-1, 18 KO) poinformował, że wróci na ring 4 marca podczas gali Sosnowiec Boxing Night. Rywalem 35-letniego zawodnika z Krynicy będzie Łukasz Rusiewicz (21-22, 12 KO).

- Moi drodzy! 4 marca (piątek) wracam na ring podczas gali w Sosnowcu. Moim rywalem będzie bardzo dobrze znany i ceniony Łukasz Rusiewicz. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie do Sosnowca lub przed ekrany TV Polsat Sport - zakomunikował na Facebooku "Harnaś".

Kołodziej ostatni raz boksował we wrześniu 2014 roku, kiedy to został znokautowany przez Denisa Lebiediewa. Później kryniczanin zapowiadał przejście do wagi ciężkiej, przez chwilę współpracował z Andrzejem Gmitrukiem, ale do jego debiutu w "królewskiej" dywizji nigdy nie doszło.

Głównym wydarzeniem imprezy organizowanej w Sosnowcu będzie pojedynek dwukrotnego mistrza świata wagi cruiser Krzysztofa Włodarczyka z Walerym Brudowem.

Kup bilety na galę Sosnowiec Boxing Night! >>

Add a comment

Niewykluczone, że Paweł Kołodziej (33-1, 18 KO) będzie jednym ze sparingpartnerów Przemysława Salety (44-7, 22 KO) przed walką z byłym mistrzem świata dwóch kategorii wagowych Tomaszem Adamkiem (49-4, 29 KO). Pięściarz z Krynicy, który kilka miesięcy temu przeniósł się do wagi ciężkiej, obecnie wraca do pełnej sprawności po problemach ze wzrokiem.

- Chętnie wejdę do ringu z Przemkiem i poruszam się, bo bardzo brakuje mi boksu, w ogóle treningu. Z przyjemnością potrenuję z Saletą - deklaruje w rozmowie z Polsatsport.pl Kołodziej, który nie boksował od ubiegłorocznej porażki z Denisem Lebiediewem.

- Walka Adamka z Saletą jest ciekawa. Zobaczymy na ile Tomek jest jeszcze w stanie zmotywować się do ciężkiego treningu. Znam Przemka i wiem, że on na pewno przygotuje się na sto procent swoich możliwości. Tomek będzie musiał być dobrze przygotowany, jeśli chce wygrać. Przemek ma swoje lata, ale do tych treningów podchodzi tak, jakby to była jedna z jego pierwszych zawodowych walk. Na treningach daje z siebie wszystko - ocenia Kołodziej.

Do walki Salety z Adamkiem dojdzie 26 września na gali Polsat Boxing Night w Łodzi.

Add a comment

Pojedynek w wadze ciężkiej pomiędzy Pawłem Kołodziejem (33-1, 18 KO) i Krzysztofem Zimnochem (17-0-1, 11 KO) to jedna z możliwych polsko-polskich konfrontacji, które mogłyby poprzedzić starcie Tomasza Adamka z Przemysławem Saletą na gali Polsat Boxing Night w Łodzi 26 września. - Dla mnie faworytem w tej walce byłby Kołodziej i nie mówię tego tylko przez sympatię dla Pawła - zdradza najwyżej notowany polski ciężki Artur Szpilka.

- Paweł jest bardzo niewygodny w ringu. Zimnoch lubi boksować i odpowiada mu jak ktoś na niego idzie, a Paweł nie jest tego typu zawodnikiem. Zimnoch będzie musiał się do Pawła dostać tak jak się musiał przedostać do Binkowskiego, a pamiętamy, jak to wyglądało - tłumaczy "Szpila".

Krzysztof Zimnoch kilka dni temu wznowił bokserskie treningi po blisko 20-miesięcznej przerwie spowodowanej operacjami kontuzjowanych barków. Paweł Kołodziej, który w sobotę miał zadebiutować w królewskiej dywizji występem na gali w Krynicy, kilka dni temu odwołał swój start i poddał się zabiegowi chirurgicznej korekty wrodzonej wady wzroku.

http://www.youtube.com/watch?v=wAMlKI_d81o

Add a comment