Patronat medialny


 


Nazwiska czterech polskich pięściarzy znalazły się w najnowszych rankingach federacji IBF. Najwyżej notowany jest Michał Cieślak, który zajmuje drugie miejsce w kategorii junior ciężkiej i został wyznaczony do walki o mistrzostwo świata International Boxing Federation.

Pięściarz z Radomia o mistrzowski tytuł ma zaboksować z Mairisem Briedisem. Promujący pięściarza z Łotwy Kalle Sauerland zdradził, że do tego pojedynku może dojść we wrześniu.

W rankingu wagi junior ciężkiej IBF znaleźli się także Mateusz Masternak (8. miejsce) i Paweł Stępień (13. miejsce). Jedenastą pozycję w dywizji średniej zajmuje z kolei Kamil Szeremeta, który w grudniu boksował o mistrzostwo świata.

Add a comment

Sporo się działo ostatnio w kategorii junior ciężkiej, a nadchodzące miesiące zapowiadają kolejne roszady na szczycie - możliwe, że na przejście do wyższej wagi zdecydują się niebawem Mairis Briedis i Lawrence Okolie, władze WBC rozważają obniżenie limitu wagowego i niewykluczone, że niebawem mistrzowską szansę otrzyma nie tylko Michał Cieślak, ale i Mateusz Masternak (44-5, 29 KO), który w maju w Rzeszowie pokonał Adama Balskiego w boju o pas IBF Inter-Continental.

- Czekamy teraz, co wydarzy się w różnych federacjach. Sądzę, że Mateusz wróci zaraz do rankingu WBC - mówi Andrzej Wasilewski, promotor "Mastera", który został usunięty z listy challengerów World Boxing Council, gdy wystartował w eliminacjach do turnieju olimpijskiego. 

- Myślę, że w dobie pandemii fajnie poprowadziliśmy karierę Mateusza, bo stoczył trzy walki. Niedługo powinien być wysoko w większości rankingów i wtedy będziemy świadomie wybierać kierunek - dodaje szef KnockOut Promotions. 

Add a comment

Nazwiska dwóch polskich pięściarzy znalazły się w najnowszych rankingach federacji World Boxing Organization. Obaj polscy pięściarze klasyfikowani są w wadze junior ciężkiej - Michał Cieślak jest czwarty, zaś Mateusz Masternak siódmy.

Cieślak po raz ostatni boksował w połowie maja, wygrywając już w pierwszej rundzie z Jurim Kaszinskim. Masternak również ostatni pojedynek stoczył w ubiegłym miesiącu i pokonał jednogłośnie na punkty Adama Balskiego. Obaj pięściarze po tych wygranych awansowali o trzy pozycje względem poprzedniego wydania rankingu.

Od marca pas mistrzowski WBO w limicie do 90 kilogramów dzierży Lawrence Okolie. Brytyjczyk na ring wróci prawdopodobnie 28 sierpnia na gali organizowanej w Los Angeles, gdzie jego rywalem ma być Dilan Prasovic.

Add a comment

Doskonały odbiór niedzielnej walki Mateusza Masternaka (44-5, 29 KO) z Adamem Balskim (15-1, 9 KO) sprawił, że promujący obu pięściarzy Andrzej Wasilewski zaczął zastanawiać się nad organizacją w najbliższym czasie kolejnych ciekawych polsko-polskich pojedynków. Jednym z pomysłów jest zestawienie "Mastera" z Krzysztofem Głowackim (31-3, 19 KO).

- Nie jest to przemyślane i z nikim przedyskutowane, ale co to idei takich walk, to zawodnicy po 30-tce, dojrzali... oni nie muszą już kalkulować. My takich zawodników mamy i chyba możemy to robić - powiedział szef KnockOut Promotions.

- Krzysiek Głowacki nie ma teraz nic do stracenia. Jeśli jest propozycja walki z kimś z Polski i będzie miał czas na przygotowania, to wie, w jakim jest miejscu i wie, co ma zrobić - dodał Wasilewski. 

Mateusz Masternak, pokonując Adama Balskiego, zdobył pas IBF Inter-Continental kategorii junior ciężkiej. Krzysztof Głowacki, który w marcu przegrał przed czasem bój o tytuł WBO z Lawrencem Okoliem, między liny powrócić ma w lipcu.

Add a comment

Mateusz Masternak awansował na ósme miejsce w światowym rankingu wagi junior ciężkiej portalu statystycznego Boxrec.com. W niedzielę na gali KBN 15 w Rzeszowie pięściarz z Wrocławia wygrał na punkty z Adamem Balskim.

Dla 34-letniego "Mastera" była to trzecia wygrana od podpisania kontraktu z grupą KnockOut Promotions. Masternak dzięki temu zwycięstwu zdobył także pas IBF Intercontinental.

Ranking wagi junior ciężkiej Boxrec.com: 1. Mairis Briedis, 2. Arsen Goulamirian, 3. Ilunga Makabu, 4. Yuniel Dorticos, 5. Lawrence Okolie, 6. Thabiso Mchunu, 7. Michał Cieślak, 8. Mateusz Masternak, 9. Kevin Lerena, 10. Aleksei Papin, 11. Krzysztof Głowacki.

Add a comment

Mateusz Masternak (44-5, 29 KO) wygrał jednogłośnie na punkty z Adamem Balskim (15-1, 9 KO) w pojedynku poprzedzającym walkę wieczoru gali Knockout Boxing Night 15 w Rzeszowie. Stawką pojedynku był pas IBF Intercontinental wagi junior ciężkiej.

Walka rozpoczęła się w szybkim tempie. Balski był aktywny i kilka razy udało mu się zaskoczyć "Mastera". Pięściarz z Kalisza atakował dynamicznie, jednak w każde uderzenie wkładał dużo siły, co sprawiło, że szybko zaczął tracić siły.

Od trzeciej rundy kontrolę nad wydarzeniami między linami przejął Masternak. Były mistrz Europy wagi junior ciężkiej trafiał ciosami prostymi oraz celnie atakował na korpus. Pod lewym okiem Balskiego pojawiła się opuchlizna, która z każdą minutą walki wyglądała coraz gorzej.

W drugiej połowie pojedynku tempo rywalizacji spadło. Nad walką panował "Master", który trafiał, zachowując przy tym czujność w obronie, ale nie starał się na siłę skończyć tego pojedynku przed czasem. Balski do końca szukał swoich momentów na odwrócenie losów rywalizacji, jednak nie był w stanie boksersko oraz fizycznie nadążyć za przeciwnikiem.

Po dziesięciu rundach sędziowie punktowali 98-92, 99-91 i 99-91. Dla Balskiego była to pierwsza zawodowa porażka. Masternak wygrał po raz trzeci od podpisania kontraktu z grupą KnockOut Promotions.

Add a comment

- Przed tą galą jest dużo emocji, ale dobrych, sportowych emocji - mówi Mateusz Masternak (43-5, 29 KO), który w niedzielę na gali Knockout Boxing Night 15 stoczy pojedynek z Adamem Balskim (15-0, 9 KO) o pas IBF Intercontinental wagi junior ciężkiej. W walce wieczoru tej imprezy Artur Szpilka zmierzy się z Łukaszem Różańskim.

Kup transmisję Pay-Per-View na galę Szpilka - Różański >>

Add a comment