Patronat medialny


 


Już w piątek 29 października w Kaliszu odbędzie się gala MB Boxing Night X. W walce wieczoru kolejnej imprezy organizowanej przez MB Promotions wystąpi Kamil Łaszczyk (29-0, 10 KO) - jeden z najlepszych polskich pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe. Kibice zobaczą w akcji także między innymi Damiana Wrzesińskiego (22-2-2, 6 KO), Kamila Młodzińskiego (14-5-4, 7 KO) i Łukasza Wierzbickiego (19-1, 7 KO). Transmisja w TVP Sport. - W ten jesienny wieczór będą dominowały gorące latynoskie rytmy - zapowiada Mateusz Borek, organizator gali. Wracający do poważnej gry po kontuzji Kamil Łaszczyk zmierzy się z ofensywnie usposobionym Jose Valdesem (10-5-1, 4 KO). Meksykanin ma na koncie rywalizację z Julio Cesarem Martinezem (18-1, 14 KO) - aktualnym mistrzem świata i kolegą z sali treningowej samego Canelo.

W tegorocznych występach "El Pamba" pokonał Joaquina Cruza (13-2-2, 2 KO) i Edwina Palomaresa (16-4-1, 7 KO). Przegrał tylko z faworyzowanym Victorem Santillanem (10-0, 3 KO), ale potrafił rzucić rywala na deski. Na tle Valdesa powinno się wyjaśni, na co stać Łaszczyka w poważnym boksie po kolejnej dłuższej przerwie. W ostatnim występie z Kevinem Escanezem (8-3-1) "Szczurek" nie zachwycił, ale zdołał wygrać pojedynek mimo wizyty na deskach i kontuzji. 

Tuż przed walką wieczoru na zwycięski szlak spróbuje wrócić Damian Wrzesiński. "Wrzos" w maju przegrał z Erickiem Encinią (14-4-1, 5 KO), przerywając tym samym serię dziewięciu zwycięstw z rzędu, która poprawiła jego notowania w europejskich rankingach. Podczas MB Boxing Night X nie dojdzie do typowej walki na odbudowę - rywalem Polaka będzie Victor Julio (16-0, 8 KO). Niepokonany Kolumbijczyk spróbuje wykorzystać przewagę warunków fizycznych. Wrzesiński będzie mógł jednak liczyć na wsparcie swoich uczniów (jest nauczycielem wychowania fizycznego) oraz 20-osobowej grupy kibiców z Domu Dziecka ze Swarzędza. Do boju będą go zagrzewać żołnierze 125. batalionu lekkiej piechoty z Leszna, którzy w ten sposób chcą podziękować Damianowi za wsparcie Mateuszka z Gostynia, który cierpi na zanik mięśni. Pięściarz pomoże między innymi przeznaczając prowizję z zakupu biletów na MB Boxing Night X bezpośrednio u niego. - Traktuję ostatnią porażkę jako potrzebny wstrząs. Kibice zobaczą teraz nową, lepszą wersję "Wrzosa" - zapowiada.

Ciekawych podtekstów nie zabraknie w walce Kamila Młodzińskiego z Agustinem Kucharskim (7-3-1, 2 KO). Pochodzący z Argentyny rywal to potomek polskich emigrantów, który planuje na stałe powalczyć o sportową przyszłość w Polsce. Wyróżnia go rzadko spotykany w tej kategorii wagowej wzrost (185 cm) i serce do walki. Kibice boksu mogli go już ocenić na tle Jana Lodzika (5-0, 1 KO) - w kwietniu Kucharski przegrał po niejednogłośnym werdykcie, który wzbudził sporo kontrowersji. Na gali MB Boxing Night X nie może zabraknąć także ostrej polsko-polskiej bitki w wadze ciężkiej! Jakub Sosiński (5-2-1, 2 KO) odpocznie chwilę od rywalizacji z Kamilem Bodziochem (7-2-1, 2 KO) i tym razem zmierzy się z Michałem Bołozem (2-2-2, 2 KO). Kontrast w warunkach fizycznych i ofensywne style obu zawodników to najlepsza gwarancja kolejnej ringowej wojenki. 

Dopełnieniem gali w Kaliszu będą występy Łukasza Wierzbickiego (19-1, 7 KO) i Stanisława Gibadły (6-0). Pierwszy zmierzy się z walecznym Rodrigo Labre (6-5, 1 KO), drugiego sprawdzi niepokonany Damjan Grmusa (3-0, 1 KO). Udane wprowadzenie do wieczoru pełnego emocji powinno zapewnić zderzenie niepokonanych zawodników kategorii cruiser na początku zawodowej drogi - Oskara Gryckiewicza (1-0, 1 KO) i Adriana Valentina (1-0, 1 KO). Transmisja głównych walk gali MB Boxing Night X na antenie TVP Sport oraz w aplikacji TVP Stream. Pierwsze pojedynki będzie można obejrzeć na Kanale Sportowym.

Add a comment

Jose Armando Valdez (10-5-1, 4 KO) będzie przeciwnikiem Kamila Łaszczyka (28-0, 10 KO) podczas gali MB Boxing Night, która odbędzie się 29 października w Kaliszu.

27-letni Meksykanin po raz ostatni boksował w sierpniu, wygrywając z Edwinem Palomaresem. W tym roku Valdez stoczył już trzy zawodowe pojedynki.

Dla Łaszczyka będzie to powrót na ring po ponad rocznej przerwie spowodowanej kłopotami zdrowotnymi. Pięściarz z Wrocławia po swoim ostatnim występie przeszedł operację nosa oraz ścięgna Achillesa.

W Kaliszu kolejny zawodowy pojedynek stoczy także Kamil Młodziński (13-5-4, 7 KO). Jego przeciwnikiem będzie Augustin Kucharski (7-3-1, 2 KO). Transmisja w TVP Sport.

Add a comment

Oficjalnie potwierdzono, że 29 października podczas gali MB Promotions w Kaliszu kolejny zawodowy pojedynek stoczy Kamil Łaszczyk (28-0, 10 KO). 30-latek wróci w ten sposób na ring po ponad rocznej przerwie spowodowanej kłopotami zdrowotnymi.

Pięściarz z Wrocławia po swoim ostatnim występie przeszedł operację nosa oraz ścięgna Achillesa. Łaszczyk, który w czerwcu ubiegłego roku wygrał z Piotrem Gudlem, wrócił już do pełnych treningów.

Podczas październikowej gali kibice zobaczą w akcji również m.in. Łukasza Wierzbickiego, który również nie boksował przez ostatni rok oraz Kamila Młodzińskiego i Damiana Wrzesińskiego. Transmisja w TVP Sport.

Add a comment

Kamil Łaszczyk (28-0, 10 KO) powrócił do treningów po ciężkiej kontuzji i operacji ścięgna Achillesa. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z podopiecznym Piotra Wilczewskiego szykującym się aktualnie do walki planowanej na 29 października.

Add a comment

29 października podczas gali MB Promotions kolejny zawodowy pojedynek stoczy Kamil Łaszczyk (28-0, 10 KO) - poinformował Mateusz Borek w rozmowie z "Super Expressem". 30-latek wróci w ten sposób na ring po ponad rocznej przerwie spowodowanej kłopotami zdrowotnymi.

Pięściarz z Wrocławia po swoim ostatnim występie przeszedł operację nosa oraz ścięgna Achillesa. Łaszczyk, który w czerwcu ubiegłego roku wygrał z Piotrem Gudlem, wrócił już do pełnych treningów.

Podczas październikowej gali kibice zobaczą w akcji również m.in. Łukasza Wierzbickiego, który również nie boksował przez ostatni rok oraz Sebastiana Ślusarczyka, który wróci na ring po raz pierwszy po ubiegłorocznej porażce z Pawłem Czyżykiem.

Add a comment

Kontuzja ścięgna Achillesa, której Kamil Łaszczyk (28-0, 10 KO) doznał na zgrupowaniu w Zakopanem, okazała się poważniejsza, niż wcześniej zakładano. 

Pierwsza diagnoza mówiła o naderwaniu ścięgna, jednak po dokładniejszych badaniach okazało się, że ścięgno jest zerwane i konieczna okazała się interwencja chirurgiczna. 

Operację przeprowadzono wczoraj. Jak informuje menadżer boksujacego w wadze piórkowej Łaszczyka Jerzy Mazur, w zaistniałych okolicznościach planowany na czerwiec powrót "Szczurka" jest mało realny.

Add a comment

Kamil Łaszczyk (28-0, 10 KO) doznał kontuzji podczas zgrupowania w Zakopanem i nie wyjdzie między liny w marcu, jak planowano.

Podopieczny Piotra Wilczewskiego opublikował na Facebooku zdjęcie z nogą w gipsie z opatrując je opisem: "Jak widzicie, doznałem kontuzji naderwania ścięgna Achillesa. W życiu nigdy nie miałem lekko, na obozach zawsze daję z siebie 100%, jest mi bardzo przykro, że teraz w marcu nie zaboksuję, ale wrócę na pewno silniejszy... Najwidoczniej Bóg miał taki plan. Nie poddam się, wrócę silniejszy, obiecuję, co mnie nie zabije to wzmocni."

Add a comment

W marcu swoją kolejną gale zorganizuje Wach Boxing Team - data i miejsce imprezy nie zostały jeszcze ostatecznie potwierdzone.

W pojedynku wieczoru zaprezentuje się boksujący w kategorii piórkowej Kamil Łaszczyk (28-0, 10 KO). Między linami pokaże się także mocny kanadyjski superśredni Ryan Ford (17-6, 12 KO). 

Dla Łaszczyka, który niedawno powrócił do zestawień rankingowych Europejskiej Unii Boksu, marcowy start będzie pierwszym od czasu październikowej wygranej z  Kevinem Escanezem. 

Add a comment