Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Andrzej Golota przyznał w rozmowie ze Sportowymi Faktami WP, że regularnie otrzymuje propozycje stoczenia walki od organizacji freakfightowych.

- Czasami coś tam dostaję. Jacyś wariaci dzwonią i próbują coś wskórać - powiedział 56-letni już dziś czterokrotny pretendent do mistrzowskich pasów kategorii ciężkiej, dodając później, że na to, by pokazał się w oktagonie, nie ma jednak szans.

- To jest zupełnie inny rodzaj sportu. Nie jestem szczególnie tym zainteresowany, więc raczej nigdy się to już nie zdarzy. Nie dość, że sam musiałbym być przekonany do tego pomysłu - a nie jestem - to dodatkowo musiałbym przekonać żonę, a to już prawie niemożliwe - oświadczył Gołota.

Cała rozmowa z Andrzejem Gołotą >>

Add a comment

Opublikowany niedawno w sieci filmik ze spotkania po latach Andrzeja Gołoty z Riddickiem Bowem spotkał się z żywą reakcją internetowej społeczności. Wielu komentujących wyrażało swoje zaniepokojenie stanem zdrowia legend wagi ciężkiej. Do sprawy postanowił odnieść się Marcin Najman, którego z Gołotą łączą dość bliskie relacje towarzyskie. 

- No cóż... Dla tych, którzy widzą rzekomo w opłakanej formie Andrzeja Gołotę… Proponuję wybrać się z nim w góry, chociażby na Giewont. Zanim dojdziecie do schroniska, Andrzej będzie na szczycie. Tyle, jeśli chodzi o niektóre komentarze. Można się rozejść - napisał "El Testosteron".

Gołota i Bowe w roku 1996 stoczyli ze sobą dwie ringowe wojny które przeszły do historii wagi ciężkiej. W obu pojedynkach przeważał Polak, który jednak w obu przypadkach ostatecznie przegrywał przez dyskwalifikację po uderzeniach poniżej pasa. Dziś pięściarze mają odpowiednio 55 i 56 lat.

Add a comment

Riddick Bowe na swoim tiktokowym kanale opublikował wczoraj nagranie ze spotkania po latach z Andrzejem Gołotą. Wideo błyskawicznie stało się hitem sieci, uzyskując w ciągu doby 700 tysięcy wyświetleń.

Add a comment

Tomasz Adamek w rozmowie z TV Reklama ocenił, że jego były ringowy rywal Andrzej Gołota zazdrościł mu sportowych sukcesów. 

- Prawda jest taka, czego w Polsce pewnie nikt nie wie, że to Andrzej Gołota był troszeczkę zazdrosny, bo to ja miałem pas w wadze półciężkiej i cruiserweight - wspominał "Góral". - To on mówił do Ziggy'ego: "Dawaj tego twojego mistrza! Ja go pobiję!". Ziggy zawsze mu mówił, żeby czekał, bo skupiamy się na kategorii cruiser. W końcu nikt nie chciał z nami boksować. A jeżeli stoisz w miejscu i nie walczysz, to nie zarabiasz pieniędzy, a lata lecą. Więc poszliśmy do wagi ciężkiej i był telefon do Andrzeja. Ziggy spytał, czy walczymy. "Dawaj, dawaj, pobiję tego twojego mistrza".

Słowa Adamka skomentował na swoim kanale Youtube Marcin Najman, któremu niedawno były czempion zaproponował charytatywną walkę w formule MMA, by ostatecznie z pomysłu się wycofać ["Góral" oznajmił, że tylko żartował].

- Czy ty się Adamek słyszysz? Andrzej Gołota ci zazdrościł? Czego? Czego ci miał zazdrościć, skoro od początku go naśladujesz. Nawet ten palec na wszystkich zdjęciach jest wzięty z tego zdjęcia Andrzeja Gołoty z Lennoxem Lewisem z ceremonii ważenia - stwierdził "El Testosteron". - Przejąłeś wszystkie jego kontakty, cały plan na karierę zawodniczą w USA. Czego ma ci zazdrościć? Tego, że stoczył cztery walki o mistrzostwo świata, a ty jedną w wadze ciężkiej? Z tym, że ty sromotnie przegrałeś, a on dwie przegrał, dwie wygrał?

- Czego on ci ma zazdrościć? Jego nikt nie oszczędzał, tak jak ciebie Kliczko w drugiej rundzie. Jak cię pacnął, ku**a, na liny poleciałeś, to dlaczego ani pół kroku za tobą nie zrobił? Wiesz dlaczego? Żeby ludzie mieli show, żeby zobaczyli więcej rund, więc przestań piep***ć te głupoty, że ci Gołota czegoś zazdrościł - dodał Najman. 

Add a comment

Legendarny Lennox Lewis w wywiadzie z Przemysławem Osiakiem ocenił bokserską karierę Andrzeja Gołoty. Więcej historii związanych z najpopularniejszym polskim ciężkim w dziejach, we wspomnieniach m.in. Dariusza Michalczewskiego, Aleksandra Kwaśniewskiego, Kazika Staszewskiego, Marcina Dańca i Janusza Pindery, znajdziecie w książce "Niepokonany w 28 walkach".

Add a comment

Legendarny Lennox Lewis w wywiadzie z Przemysławem Osiakiem wrócił wspomnieniami do swojej błyskawicznej wygranej z Andrzejem Gołotą. Więcej ciekawych historii związanych z najpopularniejszym polskim ciężkim w historii, we wspomnieniach m.in. Dariusza Michalczewskiego, Aleksandra Kwaśniewskiego, Kazika Staszewskiego, Marcina Dańca i Janusza Pindery, znajdziecie w książce "Niepokonany w 28 walkach".

Więcej opowieści o Andrzeju Gołocie w książce "Niepokonany w 28 walkach" >>

Add a comment

Między Adamkiem i Gołotą różnie to bywało. Wczoraj spotkali się na Targach Boksu Olimpijskiego, a świadkiem spotkania był m.in. Wach. Jak było?

Add a comment

14 grudnia mija dokładnie 25 lat od niezapomnianego rewanżu Andrzej Gołota - Riddick Bowe. Ćwierć wieku po dwóch najsłynniejszych, dramatycznych potyczkach naszego najlepszego zawodowca wagi ciężkiej ukazała się książka "Niepokonany w 28 walkach", która wnikliwie podsumowuje bogatą karierę Gołoty i przedstawia jej kulisy. Wypowiadają się w niej sławy boksu z Lennoxem Lewisem na czele, rywale naszego pięściarza, jego trenerzy z Polski i USA, wybitni dziennikarze, a także takie postaci jak Kazik Staszewski, Aleksander Kwaśniewski czy Marcin Daniec - kojarzony z "Andrew" z innych powodów. Autorem książki jest dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Przemysław Osiak.

Książkę można zamówić TUTAJ >>

Add a comment