Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Bob Arum jest zdania, że Tyson  Fury (34-1-1, 24 KO) zasłużył na wygraną w majowej walce o cztery pasy kategorii ciężkiej z Oleksandrem Usykiem (22-0, 14 KO).

- Dla mnie Fury wygrał po wyrównanym pojedynku, choć można go było także punktować w drugą stronę i tak też się stało - ocenił w rozmowie ze Sky Sports współpromotor "Króla Cyganów".

Arum przed planowanym na grudzień rewanżem jest jednak optymistą i spodziewa się, że zdeterminowany Fury za drugim razem pokona Usyka.

- Fury musi naciskać przez pełnych dwanaście rund. Według mnie on pierwszą połowę walki zdominował bezdyskusyjnie, ale potem Usyk wygrał rundy od ósmej do jedenastej i Tyson wrócił dopiero w dwunastej. Jeśli Tyson będzie ciężko trenował i przeboksuje dwanaście mocnych rund, to może wygrać z Usykiem - stwierdził Arum.

Add a comment

Tyson Fury (34-0-1, 24 KO) przerwał milczenie i udzielił pierwszego wywiadu od czasu porażki z Oleksandrem Usykiem (22-0, 14 KO). "Król Cyganów" w rozmowie z kanałem Furocity oświadczył, że nie zmienił swojej dotychczasowej optyki na majową walkę o cztery pasy wagi ciężkiej.

- Oglądałem ten pojedynek kilka razy i zdania nie zmieniłem. Sądzę, że wygrałem, myślę, że zrobiłem wystarczająco dużo, a Usyk wie, że mnie nie pokonał - oznajmił zdetronizowany czempion WBC.

- W sumie ta walka była dużo łatwiejsza niż sądziłem. Dużo łatwiejsza! Ludzie mówili, że trudno go trafić, a ja go trafiłem kombinacjami 3-4 ciosów i śmiałem się z niego. To był mój problem w tej walce, że się za dobrze w niej bawiłem. Było mi w niej za łatwo. Momentami jakbym walczył z jakimś lokalnym amatorem. Zacząłem się wygłupiać i on mnie w końcu trafił - zdiagnozował swój błąd Fury, który po raz drugi naprzeciw Usyka ma stanąć 21 grudnia.

Add a comment

Derek Chisora broni swojego byłego rywala Tysona Fury'ego (34-1-1, 24 KO), o którym było ostatnio głośno po tym, jak w internecie ukazał się filmik z jego wieczornej eskapady zakończonej wyrzuceniem z klubu nocnego.

- Nie ma w tym nic złego - przekonuje "Del Boy" w wywiadzie dla IFL TV. - Co jest kur***, jesteśmy Brytyjczykami! Jeśli wychodzimy pić i nie kończymy na kolanach, to znaczy, że za mało wypiliśmy.

- Musimy się uchlać, żeby potem się obudzić, walnąć rybę z frytkami i powiedzieć sobie: "co ja tu w ogóle  robię"? Dobrze, że Tyson umie pożyć, on po prostu świętuje i to jest OK. Zasłużył sobie na to! - dodaje Chisora.

Add a comment

Tyson Fury (34-1-1, 24 KO) po porażce z Oleksandrem Usykiem stracił pas WBC, jednak nie tylko Ukrainiec w zaktualizowanym rankingu najlepszych ciężkich globu wg World Boxing Council wyprzedza "Króla Cyganów". Wyżej plasuje się także Anthony Joshua (28-3, 25 KO), będący obecnie liderem listy challengerów. Fury w gronie pretendentów pojawił się na drugiej pozycji. Trzeci jest Agit Kabayel (25-0, 17 KO).

Fury mimo niższej lokaty od Joshuy stanie jednak za kilka miesięcy przed szansą odzyskania utraconego w boju z Usykiem trofeum. Rewanż pięściarzy zaplanowany jest na 21 grudnia.

Tymczasem Joshua najprawdopodobniej zaboksuje 21 września na stadionie Wembley z Danielem Dubois (21-2, 20 KO) o pas IBF, w wersji Interim lub pełnej.

Add a comment

Alex Krasiuk z dystansem skomentował czwartkowy komunikat Tysona Fury'ego (34-0-1, 24 KO)  o powrocie na ring i chęci zrewanżowania się 21 grudnia Oleksandrowi Usykowi (22-0, 14 KO) za majową porażkę w walce o cztery pasy wagi ciężkiej.

Menadżer Usyka pod filmikiem "Króla Cyganów" napisał: "Bratku, walnijmy sobie piwerko!", czym w czytelny sposób nawiązał do nagrania wideo z zakończonej "deskami" eskapady Brytyjczyka do klubu nocnego.

Pojedynek rewanżowy Tysona Fury'ego z Oleksanderem Usykiem odbyć ma się 21 grudnia w Rijadzie. Jego stawką prawdopodobnie znów będzie komplet mistrzowskich trofeów królewskiej dywizji.

Add a comment

Tyson Fury (34-1-1, 24 KO) opublikował dziś w mediach społecznościowych nagranie z sali treningowej, w której potwierdza, że wyjdzie do rewanżu z Oleksandrem Usykiem (22-0, 14 KO).

- Siema ludzie, tu Tyson Fury, jak widzicie, wróciłem na salę. Odliczam już dni do mojej zemsty na Usyku. 21 grudnia to będzie mój dzień! - mówi na filmie "Król Cyganów", który majowy pojedynek o cztery pasy wagi ciężkiej przegrał niejednogłośnie na punkty.

- W boksie dokonałem już wszystkiego, ale jeszcze nigdy nie wracałem po porażce. Cieszę się z szansy powrotu i zrehabilitowania się. 21 grudnia to będzie mój dzień. Idę po bezdyskusyjne mistrzostwo! - deklaruje Tyson Fury.

Add a comment

Tyson Fury (34-1-1, 24 KO) mocno wyluzował w weekend w rodzinnym Morcambe. Najpierw został wyproszony z baru, potem - jak widać na klatkach z nagrania opublikowanego w sieci - wylądował na chodniku.

Jak relacjonował The Sun ktoś z otoczenia "Gypsy Kinga", pięściarz po roku abstynencji wypił troszkę za dużo i jego organizm źle na to zareagował. Fury 21 grudnia ma stanąć do rewanżowej walki z Oleksandrem Usykiem (22-0, 14 KO). Pierwszy pojedynek przegrał na punkty.

NAGRANIE WIDEO >>

Add a comment

Carl Froch uważa, że Tyson Fury (34-1-1, 24 KO) przed ewentualną rewanżową walką z Oleksandrem Usykiem (22-0, 14 KO) powinien usunąć z obozu treningowego swojego ojca. 

- John Fury w narożniku Tysona mógł być tym języczkiem u wagi pomiędzy zwycięstwem a porażką - ocenia "Kobra" z Nottingham. - SugarHill Steward zna się na rzeczy i próbował Tysonowi doradzać, ale jak Tyson ma się skupić na wskazówkach SugarHilla, gdy John drze mu się do ucha zza lin i wygaduje bzdury? To niemożliwe!

- Pięściarz może słuchać tylko jednej osoby jednocześnie. W bliskiej walce to może przesądzić o wygranej. To mogło kosztować Tysona porażkę. Sądzę, że John miał sprzedać walkę w mediach, ale przesadził, gdy uderzył z główki tego dzieciaka. Według mnie on w obozie Tysona jest zbędny, nie ma z tego żadnych korzyści. Gdy masz w obozie zgniłe jajo, to musisz się go pozbyć. John powinien omijać swojego syna szerokim łukiem, bo niepotrzebnie go tyko rozprasza - przekonuje Froch.

Wedle ostatnich informacji Tyson Fury po porażce z Oleksandrem Usykiem oficjalnie aktywował klauzulę rewanżową, Do drugiej konfrontacji pięściarzy miałoby dojść na przełomie 2024 i 2025 roku.

Add a comment

Carl Froch w rozmowie z talkSPORT zasugerował, że Tyson Fury (34-1-1, 24 KO) nie "udźwignął psychicznie" konfrontacji z Oleksandrem Usykiem (22-0, 14 KO).

- Podczas promocji tej walki myślałem sobie, że nigdy jeszcze nie widziałem Fury'ego tak zdenerwowanego i wzburzonego. Na face-off nie chciał spojrzeć Usykowi w oczy. Wyglądał jakby znęcał się nad kimś  w aucie i nagle na światłach ktoś się przy nim zatrzymał. Pomyślałem sobie: co za nerwowy gość! Myślę, że on wyszedł do ringu bez wiary, że jest w stanie pokonać Usyka - ocenił Froch.

Tyosn Fury sobotnią walkę z Oleksandrem Usykiem przegrał niejednogłośnie na punkty. Stawką boju były cztery pasy kategorii ciężkiej.

Add a comment

Już w sobotę 1 8maja w Rijadzie pierwsza w historii walka o cztery mistrzowskie pasy kategorii ciężkiej! Naprzeciw siebie staną dwaj niepokonani czempioni królewskiej dywizji - mistrz WBC Tyson Fury (34-0-1, 24 KO) i posiadacz tytułów WBA, WBO i IBF Oleksandr Usyk (21-0, 14 KO). Transmisję z historycznego wydarzenia w systemie PPV przeprowadzi platforma streamingowa DAZN.

UWAGA! PROMOCJA SPECJALNA! PRZY ZAKUPIE PPV NA GALĘ USYK - FURY JEDEN MIESIĄC SUBSKRYPCJI DAZN GRATIS!

ZOBACZ NA ŻYWO WALKĘ FURY - USYK >>

Add a comment

OLEKSANDR USYK (22-0, 14 KO) POKONAŁ NIEJEDNOGŁOŚNIE NA PUNKTY TYSONA FURY'EGO (43-1-1, 24 KO) I ZOSTAŁ BEZDYSKUSYJNYM MISTRZEM WAGI CIĘŻKIEJ!

Waga superpiórkowa: Anthony Cacace (22-1, 8 KO) stopuje w ósmej rundzie Joe Cordinę (17-1, 9 KO), zdobywając pas IBF.

Kategoria ciężka: W finałowym eliminatorze WBC Agit Kabayel (25-0, 17 KO) nokautuje w siódmej rundzie Franka Sancheza (24-1, 17 KO). Walka od początku do końca przebiega pod dyktando Kabayela. Sanchez w finałowym starciu dwukrotnie jest liczony.

Kategoria ciężka: (9-0, 7 KO) stopuje w drugiej rundzie Ilię Mezienciewa (25-4, 21 KO).  Kategoria lekka: Mark Chamberlain (16-0, 12 KO) nokautuje pierwszej rundzie Joshuę Oluwaseunę Wahaba (23-2, 16 KO).

Kategoria junior ciężka: Robin Safar (17-0, 12 KO) pokonuje jednogłośnie na punkty Siergieja Kowaliowa (35-5-1, 29 KO). Kategoria junior ciężka: David Nyika (9-0, 8 KO) stopuje w czwartej rundzie Michaela Seitza (12-1, 10 KO).

Kategoria półciężka: Daniel Łapin (10-0, 4 KO) nokautuje w pierwszym starciu Octavio Pudivitra (9-2, 4 KO). Kategoria piórkowa: Isaac Lowe (25-2-3, 8 KO) wygrywa na punkty z Hasibullahem Ahmadim (16-2, 6 KO).

Add a comment

Około północy czasu polskiego pojawić się mają na ringu w Rijadzie dwaj mistrzowie świata kategorii ciężkiej Tyson Fury (34-0-1, 24 KO) i Oleksandr Usyk (21-0, 14 KO), by rywalizować o miano bezdyskusyjnego króla wszech wag. Transmisję z historycznego wydarzenia w systemie PPV przeprowadzi platforma streamingowa DAZN

Ostateczna godzina pojedynku wieczoru saudyjskiej gali może jednak ulec zmianie, w zależności od przebiegu poprzednich strać, więc informację o godz. 00.00 traktować należy jako "nie wcześniej niż".

Uwaga! Przy okazji pojedynku Fury - Usyk DAZN proponuje specjalną promocję, dzięki której pierwszy miesiąc subskrypcji jest darmowy.

ZOBACZ NA ŻYWO WALKĘ FURY - USYK >>

Add a comment

Aż 105,9 kg zanotował Oleksandr Usyk (21-0, 14 KO) podczas ważenia przed jutrzejszą walką o cztery pasy kategorii ciężkiej z Tysonem Furym (34-0-1, 24 KO). To rekordowa waga w karierze Ukraińca i aż o 5,7 kg więcej niż w sierpniowym starciu z Danielem Dubois. "Król Cyganów" natomiast z wagą 118,8 kg był znacznie lżejszy niż w swoim poprzednim występie, przeciwko Francisowi Ngannou i zarazem najlżejszy od roku 2019.

ZOBACZ NA ŻYWO WALKĘ FURY - USYK >>

Add a comment

W sobotnią noc w Rijadzie w pojedynku o cztery mistrzowskie pasy kategorii ciężkiej Tyson Fury (34-0-1, 24 KO) zmierzy się z Oleksandrem Usykiem (21-0, 14 KO). Jeden z pierwszych polskich pięściarzy zawodowych, a obecnie promotor bokserski Dariusz Snarski jako faworyta pojedynku widzi Anglika.

- Moje przeczucia mówią mi, że Gypsy swoimi gabarytami, zasięgiem ramion oraz pressingiem zamęczy Usyka - ocenia "Snara". - Tyson zna jego też słabe strony, wie gdzie trzeba uderzać, by Usyka  osłabić i na co jest uczulony. Znakomita dyspozycja Fury'ego, którą obserwuję od miesięcy i jego obecna waga mówią za siebie.

- Wszyscy znamy szybkość i ruchliwość na nogach mistrza olimpijskiego, ale czym nas jeszcze Fury zaskoczy, przekonamy się w sobotni wieczór. Ja wiem, że jest nieobliczalny, co pokazał w starciu z Władimirem Kliczką - dodaje Dariusz Snarski.

Pojedynek Tysona Fury'ego z Oleksandrem Usykiem, którego stawką będą cztery mistrzowskie pasy kategorii ciężkiej, zaplanowany jest na 18 maja. Transmisja w PPV na DAZN.

ZOBACZ NA ŻYWO WALKĘ FURY - USYK >>

Add a comment

Tyson Fury (34-0-1, 24 KO) w osobliwy sposób skomentował swoje dzisiejsze zachowanie podczas kończącego konferencję prasową face off z Oleksandrem Usykiem (21-0, 14 KO).

Czempion WBC wagi ciężkiej zapytany, dlaczego nie chciał spojrzeć w oczy swojemu sobotniemu rywalowi, odparł: - Ten gość wygląda przerażająco!

Pojedynek Tysona Fury'ego z Oleksandrem Usykiem, którego stawką będzie bezdyskusyjne mistrzostwo świata królewskiej dywizji, pokaże na żywo w systemie PPV platforma DAZN.

ZOBACZ NA ŻYWO WALKĘ FURY - USYK >>

Add a comment

Jeśli nic nie wydarzy się nic niespodziewanego, to po sobotniej walce o cztery pasy kategorii ciężkiej Tyson Fury (34-0-1, 24 KO) i Oleksandr Usyk (21-0, 14 KO) spotkają się między linami ponownie 13 października.

Promujący "Króla Cyganów" Frank Warren wolałby co prawda jak najszybciej doprowadzić do starcia swojego zawodnika z Anthonym Joshuą (28-3, 25 KO), jednak jednocześnie przypomina, że Usyk ma zagwarantowany rewanż (zarówno w przypadku wygranej jak i porażki) i jest bardzo wątpliwe, by z niego zrezygnował.

Tymczasem Joshua - wedle ostatnich zapewnień Turki Alalshikha - powróci na ring 20 lub 21 września w Londynie, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą czerwcowego boju o wakujący (już niebawem ) pas IBF z udziałem Filipa Hrgovicia (17-0, 14 KO) i Daniela Dubois (20-2, 19 KO). Do konfrontacji Fury'ego z Joshuą dojść mogłoby najwcześniej w lutym lub marcu.

Sobotni pojedynek Tysona Fury'ego z Oleksandrem Usykiem pokaże na żywo w systemie PPV platforma DAZN.

ZOBACZ NA ŻYWO WALKĘ FURY - USYK >>

Add a comment

Tyson Fury (34-0-1, 24 KO) jest przekonany, że wygrywa z Oleksandrem Usykiem (21-0, 14 KO) psychologiczne "gierki" przed sobotnią walką o cztery pasy wagi ciężkiej.

- Mieszkam w jego głowie za darmo, to jest pewne - powiedział mistrz WBC CharIie Parsonsowi. - Ludzi mówią, że nie mogę mu zaleźć za skórę, ale ja to już zrobiłem!

- On myśli o mnie codziennie, gdy staje rano z łóżka. Gdy zamyka oczy, to serce mu wali, bo myśli o Cygańskim Królu. Nawet gdy myje zęby i gdy sika, to myśli o mnie, moim tłustym cielsku, bo wie, że po niego idę! Ja mieszkam w jego głowie! - oznajmił Tyson Fury.

ZOBACZ NA ŻYWO WALKĘ FURY - USYK >>

Add a comment

Wyjątkowo szczupła sylwetka Tysona Fury'ego (34-0-1, 24 KO) nie zrobiła większego wrażenia na Oleksandrze Usyku (21-0, 14 KO) i jego promotorze Aleksie Krasiuku.

Usyk poproszony o komentarz do wyglądu swojego rywala podczas wczorajszych Grand Arrivals powiedział: - Jest trochę mniejszy, taki chudy.

Krasiuk tymczasem zasugerował, że utrata wagi przez "Króla Cyganów" może świadczyć o nerwach w obozie czempiona WBC. - Jeśli się denerwujesz, to chudniesz - stwierdził opiekun Usyka.

Pojedynek Tysona Fury'ego z Oleksandrem Usykiem, którego stawką będą cztery mistrzowskie pasy kategorii ciężkiej, zaplanowany jest na 18 maja. Transmisja w PPV na DAZN.

ZOBACZ NA ŻYWO WALKĘ FURY - USYK >>

Add a comment