Patronat medialny


 

George Warren, który wraz ze swoim ojcem Frankiem kieruje grupą Queensberry Promotions, potwierdził wczorajsze sugestie Eddiego Hearna, że 3 grudnia nie dojdzie do walki Tysona Fury'ego (31-0-1, 23 KO) z Anthonym Joshuą (24-3, 22 KO).

Warren Junior winą za fiasko negocjacji obarczył ekipę Joshuy: - Doszliśmy do punktu, w którym brakowało nam odpowiedzi z ich strony. Nie było po ich stronie determinacji, by wesprzeć mnie i kontynuować rozmowy.

W zaistniałej sytuacji Tyson Fury 3 grudnia zaboksuje z innym rywalem, być może Dereckiem Chisorą lub Manuelem Charrem. Anthonmy Joshua między liny wyjść ma 17 grudnia.

Add a comment

Arum: Fury ubija sparingpartnerów, przylatuje w sobotę

Bob Arum uważa, że to Eddie Hearn jest osobą stojącą za przedłużającymi się negocjacjami w sprawie organizacji walki Tysona Fury'ego (31-0-1, 23 KO) z Anthonym Joshuą (24-3, 22 KO).

- Hearn to wszystko odwleka, bo nie chce, by do tego pojedynku doszło - stwierdził współpromotor "Króla Cyganów" w wywiadzie dla talkSPORT. - Dlaczego on nie chce tej walki? Dlatego, że Joshua przegrał trzy z ostatnich pięciu  i wie, że z Furym przegra kolejną, więc Eddie to blokuje.

- Ja nie widzę tu żadnych problemów - przesłał szkic kontraktu, Frank [Warren] i George odpowiedzieli i potem było kilka dni ciszy ze strony Eddeigo. On będzie tak tę sprawę odwlekał, aż ona umrze śmiercią naturalną - ocenił Arum, dodając: - Nie sądzę, by Joshua brał w tym udział. Myślę, że on mimo wszystko chce walczyć, ja wiem, że Tyson też chce. Tam naprawdę nie ma żadnych kwestii spornych. 

Add a comment

Andy Ruiz Jr (35-2, 22 KO) jest gotów podjąć wyzwanie i wyjść 3 grudnia do walki o pas WBC wagi ciężkiej z Tysonem Furym (31-0-1, 23 KO).

Kilka dni temu John Fury zdradził, że jeśli fiaskiem zakończyły się negocjacje na temat pojedynku jego syna z Anthonym Joshuą, "Król Cyganów" mógłby się zmierzyć z Andym Ruizem, Luisem Ortizem lub Filipem Hrgovicem. "Meksykański Niszczyciel" na słowa Fury'ego Seniora zareagował w mediach społecznościowych. 

- Dawaj! Walka z Furym byłaby czymś dla boksu niesamowitym! - napisał Ruiz Jr, który we wrześniu w półfinałowym eliminatorze WBC pokonał Luisa Ortiza.

Add a comment

Jak zdradził Eddie Hearn, Dereck Chisora (33-12, 23 KO) otrzymał z obozu Tysona Fury'ego (31-0-1, 23 KO) propozycję walki o pas WBC wagi ciężkiej. "Król Cyganów" ma powrócić między liny 3 grudnia pojedynkiem na stadionie w Cardiff, ale póki co nie ma potwierdzonego rywala.

Niedawno pojawił się pomysł, by oponentem Fury'ego był Anthony Joshua (24-3, 22 KO), jednak negocjacje w tej sprawie nadal trwają i nie ma pewności, czy zakończą się sukcesem. Sam czempion jako swojego "rezerwowego" przeciwnika widzi Manuela Charra (32-4, 18 KO).

Add a comment

Tyson Fury (32-0-1, 23 KO) utrzymuje wysoką aktywność w mediach społecznościowych, gdzie regularnie publikuje kolejne nagrania wideo dotyczącego swoich sportowych planów. 

W czwartek "Król Cyganów" dał kolejne ultimatum Anthony'emu Joshui (24-3, 22 KO) na podpisanie kontraktu na walkę planowaną na 3 grudnia, by kilka godzin później pojedynek z AJ-em "ostatecznie" odwołać i oświadczyć, że zaboksuje nie z Joshuą a Manuelem Charrem (32-4, 18 KO).

Szczyt internetowego trollingu bokserskiego Fury osiągnął jednak wieczorem, gdy zakomunikował, że będzie chciał... zaliczyć jednego wieczoru dwie obrony mistrzowskiego pasa WBC.

Add a comment

Tyson Fury (31-0-1, 23 KO) opublikował wczoraj na Twitterze filmik, na którym oznajmił swoim fanom, że drugim najlepszym ciężkim globu, zaraz po nim, jest Joe Joyce (15-0, 14 KO).

"The Juggernaut" szybko zareagował na post rodaka, proponując mu walkę. - Dawaj, podpisz kontrakt, olbrzymie! Nr 1 vs nr 2 o linearne mistrzostwo świata! - napisał Joyce.

Fury, jak się jednak okazało, ma póki co inne plany: - To jeszcze nie twój czas, wielki Joe. Muszę najpierw zdobyć bezdyskusyjne mistrzostwo w walce z tym średnim, a ty zbudować swoją markę!  - odpisał "Król Cyganów".  

Add a comment

Tyson Fury (31-0-1, 23 KO) "odwołał" wczoraj walkę z Anhtonym Joshuą (24-3, 22 KO) i zapowiedział jako kolejnego rywala Manuela Charra (33-4, 19 KO). Promotorzy "Króla Cyganów" i AJ-a przekonują jednak, że temat brytyjskiego hitu w wadze ciężkej nadal jest aktualny....

Add a comment

Tyson Fury (31-0-1, 23 KO) opublikował w mediach społecznościowych nagranie, na którym komunikuje Anthony'emu Joshui, że czeka do godz. 17.00 (18.00 czasu polskiego - red) na podpisany przez Anthony'ego Joshuę (24-3, 22 KO) kontrakt na walkę planowaną na 3 grudnia w Cardiff.

- Gdy ja dostałem kontrakt od Wildera, odesłałem go w ciągu 24 godzin, bo tak bardzo chciałem mu obić buźkę. Ty masz kontrakt już od 10 dni, dziw**! Jeśli nie podpiszesz go do piątej, GK idzie dalej! - mówi na nagraniu czempion WBC wagi ciężkiej. 

Wcześniej Tyson Fury za pośrednictwem Instagrama odpowiedział na wyzwanie Manuela Chara (33-4, 19 KO), deklarując, że da mu mistrzowską szansę, jeśli walki odmówi Joshua. 

Add a comment

Podczas wczorajszej gali Joyce - Parker w Manchesterze doszło do spotkania przy ringu Tysona Fury'ego (32-0-1, 23 KO) z Dereckiem Chisorą (33-12, 23 KO). Byli rywal ucięli sobie krótką pogawędkę. Jej zapis poniżej...

Chisora: Jestem w Manchesterze, pamiętasz, co kiedyś powiedziałeś? Że jak przyjadę do Manchesteru, to będziesz bił się ze mną na gołe pięści. Jestem tutaj! Wygadywałeś bzdury.
Fury: Dlaczego więc nie podpisałeś kontraktu na walkę?
Chisora: Bo mi żadnego kontraktu nie wysłałeś.
Fury: Dwa miliony funtów.
Chisora: Nic mi nie wysłałeś. (...) Jeśli dojdzie do tej walki [z Joshuą], to AJ wygra.
Fury: Ja wygram. Znokautuję go w sześć rund. A jeśli chcesz, to między rundami będę jeszcze walczył z tobą, bo to łatwizna.
Chisora: Tak jak twój koleżka Parker przed chwilą.
Fury: Przecież mój koleżka cię pokonał i ja też cię pokonałem. Ja cię znokautowałem, więc co to mówi o tobie? 
Chisora: Chcesz walczyć? Opłacę twoją gażę.
Fury: Nie byłoby cię stać
Chisora: Zdziwiłbyś się.
Fury: Jeśli twój człowiek [Joshua] nie zawalczy, to na pewno zmierzę się z tobą. A on nie zawalczy, bo jest obsrańcem. Dostał kontrakt. 

Add a comment

Tyson Fury (31-0-1, 23 KO) przekonuje, że nie może się doczekać chwili, gdy Antjony Joshua (24-3, 22 KO) podpisze przesłany mu kilka dni temu kontrakt na walkę. "Król Cyganów" podczas wczorajszego spotkania z kibicami gorąco zachęcał AJ-a do sygnowania umowy...

Add a comment

Manuel Charr (33-4, 19 KO) nie ustaje w internetowych zabiegach o walkę z Tysonem Furym (32-0-1, 23 KO), który planuje powrócić na ring 3 grudnia w Cardiff. 

"Król Cyganów" co prawda negocjuje aktualnie pojedynek z Anathonym Joshuą (24-3, 22 KO), jednak Charr liczy na fiasko negocjacji i po raz kolejny zgłasza swoją kandydaturę na rywala czempiona World Boxing Council wagi ciężkiej. - Obiecuję ci, że 3 grudnia rozwalę twoją śliczną buźkę, ty wielki menelu! Ten złoto-zielony pas wróci do domu! - napisał w mediach społecznościowych "Diamentowy Chłopak", kierując swój post do Tysona Fury'ego.

Wcześniej Fury i Charr wymieniali się  już "uprzejmościami" na Instagramie, jednak Brytyjczyk nie ukrywa, że na dziś jego priorytetem jest konfrontacja z Joshuą.

Add a comment

Frank Warren zdaje się być wielkim optymistą w kwestii organizacji 3 grudnia w Cardiff walki o pas WBC wagi ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym (31-0-1, 23 KO) i Anthonym Joshuą (24-3, 22 KO). 

- Wszyscy chcą tego pojedynku, nie widzę żadnych przeszkód, więc mam nadzieję, że szybko się dogadamy, ale dopóki nie ma podpisów, nic nie jest jeszcze pewne - powiedział talkSPORT współpromotor "Króla Cyganów". - 90% najważniejszych kwestii kontraktowych jest dogadanych, nad 10% musimy jeszcze popracować.

- Chociaż ten jeden raz jesteśmy zgodni. Jest dobra wola z każdej strony i myślę, że ta walka się odbędzie - ocenił Frank Warren. 

Add a comment

Arum: Fury ubija sparingpartnerów, przylatuje w sobotę

Bob Arum nie wierzy w pomyślną finalizację rozmów na temat walki o pas WBC wagi ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym (31-0-1, 23 KO) i Anthonym Joshuą (24-3, 22 KO). Zdaniem współpromotora "Króla Cyganów" pojedynek byłby zbyt dużym ryzykiem biznesowym dla ekipy AJ-a.

- Eddie Hearn jest bardzo dobry w wygłaszaniu komunikatów dla prasy i telewizji, ale według mnie nie pali się do tej walki. Dlaczego? Joshua podpisał niedawno kontrakt z DAZN i kolejna przegrana sprawiłaby, że wartość tego kontaktu spadłaby jeszcze bardziej niż po porażce z Usykiem - stwierdził Arum w wywiadzie dla Sky Sports.

Propozycja organizacji brytyjskiego hitu w kategorii ciężkiej wypłynęła niedawno od Tysona Fury'ego, który między liny chce wyjść na przełomie listopada i grudnia. Rozmowy na temat walki chwilowo zostały wstrzymane ze względu na śmierć królowej Elżbiety II.

Add a comment

Frank Warren w rozmowie z talkSPORT zdradził, że po śmierci brytyjskiej królowej Elżbiety II rozmowy na temat organizacji walki Tysona Fury'ego (31-0-1, 23 KO) z Anthonym Joshuą (24-3, 22 KO) zostały chwilowo wstrzymane.

- Tyson i ja jesteśmy zdania, że negocjowanie w tej chwili byłoby niewłaściwe, ze względy na szacunek dla rodziny królewskiej - stwierdził promotor czempiona WBC wagi ciężkiej. 

Tyson Fury ofertę pojedynku złożył Joshui w tym tygodniu. AJ zgodził się na zaproponowany podział zysków (60-40), jednak chciałby zaboksować dopiero 17 grudnia, podczas gdy ekipa "Króla Cyganów" preferuje daty 26 listopada i 3 grudnia.

Add a comment

Tyson Fury (31-0-1, 23 KO), który wczoraj bombardował Anthony'ego Joshuę (24-3, 22 KO) nagraniami wideo, w których namawiał rodaka do podpisania kontaktu na walkę, do swojej medialnej ofensywy zatrudnił także komika Ala Forana, znanego ze znakomitych parodii światowych gwiazd sportu, rozrywki i polityki.

Add a comment

Tyson Fury (31-0-1, 23 KO), który zaproponował Anthony'emu Joshui (24-3, 22 KO) walkę o pas WBC wagi ciężkiej, nie chce zgodzić się na żądanie rodaka, by pojedynek obył się 17 grudnia. "Król Cyganów" preferuje wcześniejszy termin.

- Mamy 26 listopada lub na Wembley lub 3 grudnia w Cardiff. Pierwsza data to 11 tygodni do przodu, druga - 12 tygodni. Jeśli profesjonalny sportowiec, docięty przez okrągły rok, nie może zrobić formy przez 3 miesiące, to mamy problem - skomentował  w wywiadzie dla talkSPORT spór o termin potyczki Fury. 

Tymczasem promujący Joshuę Eddie Hearn jest dobrej myśli i wierzy, że do super-walki dojdzie, choć doradza póki co tonowanie emocji. - Nie chcę, by ludzie się zbytnio ekscytowali, bo mam swoje wątpliwości, jednak AJ jest gotów na walkę w grudniu. Jesteśmy za, zróbmy to! Nie widzę kwestii, których nie dałoby się rozwiązać przy dobrej woli z obu stron - powiedział w rozmowie z IFL TV szef Matchroom Boxing, dodając, że ma już za sobą wstępne dyskusje z Georgem Warrenem na temat wspólnego PPV z brytyjskiego hitu BT Sport i DAZN.

Add a comment

Tyson Fury (31-0-1, 23 KO) nie ustaje w atakach na Oleksandra Usyka (20-0, 13 KO) w mediach społecznościowych.

"Król Cyganów", który jeszcze niedawno przekonywał, że na ring już nie wróci, wydaje się "gotować" na myśl o pojedynku z "chłopakiem ze średniej". Fury w niedzielę na swoim Facebooku, Instagramie i Twitterze zamieścił mema, na którym "zabiera Usyka do szkoły". 

Póki co nie ma pewności, czy w najbliższej przyszłość Brytyjczyk będzie mógł spełnić swoje zapowiedzi. Walka  Usykiem, o ile do niej dojdzie, nie odbędzie się wcześniej niż w lutym. Fury podobno między linami pojawić ma się w grudniu (rywala jeszcze nie ogłoszono).

Add a comment

Choć pojawiła się już wstępna data unifikacyjnej walki o bezdyskusyjne mistrzostwo świata wagi ciężkiej pomiędzy Tysonem Fury (31-0-1, 23 KO) i Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO), Eddie Hearn ma wątpliwości, czy "Król Cyganów" zdecyduje się ostatecznie na hitowe starcie.

- Ile Fury chciał? Pół miliarda? Nie dostanie tyle ani nic w tych okolicach! Więc może w ogóle nie weźmie tej walki, wcale nie jestem pewien, że ją weźmie - oświadczył szef Matchroom Boxing w wywiadzie dla IFL TV.

- Jeśli Fury potrafi dotrzymać słowa, choć już wiemy, że nie potrafi, to mówił: pół miliarda albo nie walczę. W takim razie nie zawalczy, bo nie dostanie takich pieniędzy - dodał Hearn. 

Pierwotnie mówiło się, że do konfrontacji Fury'ego z Usykiem mogłoby dojść w grudniu, jednak ostatnio w tym kontekście padły terminy 11 lub 18 lutego.

Add a comment