Patronat medialny


 

Sponsor grupy KnockOut

Tony Bellew widzi Oleksandra Usyka (21-0, 14 KO) jako zdecydowanego faworyta w walce o cztery pasy kategorii ciężkiej z Tysonem Furym (34-0-1, 24 KO).

- Nie sądzę, by ktokolwiek był w stanie pokonać Usyka i powiedziałem to już wiele lat temu - mówi wprost były rywal Ukraińca. - Ale najlepsze jest to, że gdy Fury trenował ze swoim wujem, to według mnie mógłby z Usykiem wygrać. Jednak jego styl się zmienił, jest teraz agresywny counter-puncherem, a to z Usykiem nie zadziała.

- Dla mnie on ma teraz tylko szansę punchera, a przecież nie bije zbyt mocno, szczerze mówiąc. Myślę, że Fury jest znakomitym pięściarzem, nie można mu odebrać tego, co zrobił da wagi ciężkiej, ale po prostu sądzę, że Usyk to teraz najlepszy ciężki na świecie! - ocenia Tony Bellew.

Dwukrotnie już przekładany pojedynek Tysona Fury'ego z Oleksandrem Usykiem dojść ma do skutku 18 maja w Rijadzie.

Add a comment

Mauricio Sulaiman zasugerował w rozmowie ze Sky Sports, że rangę zaplanowanej na 18 maja walki Tysona Fury'ego (34-0-1, 24 KO) z Oleksandrem Usykiem (21-0, 14 KO) można by wykorzystać do wprowadzenia rewolucyjnych zmian w punktowaniu walki bokserskich. Szef federacji WBC zaproponował, by pojedynek o cztery pasy wagi ciężkiej oceniało na punkty nie trzech a pięciu lub sześciu sędziów.

- To jest moja rekomendacja, ale zobaczymy. Boks jest trudnym sportem, bo jesteśmy purystami i tradycjonalistami i nie chcemy zmian - powiedział Sulaiman. 

- Ja nadal będę to proponował, niektórym to się podoba, inni się zastanawiają. Zobaczymy - dodał prezydent World Boxing Council, który wcześniej zadeklarował chęć wykorzystania przy okazji walki Fury - Usyk technologii VAR.

Add a comment

Frank Warren ostro skomentował niedawne wypowiedzi Egisa Klimasa i Alexa Krasiuka sugerujące unikanie przez Tysona Fury'ego (34-0-1, 24 KO) konfrontacji z Oleksandrem Usykiem (21-0, 14 KO).

- To pasa kutasów i tyle! - wypalił promotor "Króla Cyganów". - Ciągle wałkują ten temat, to śmieszne. A ci wszyscy idioci słuchają ich gadania, bo trzeba być idiotą, żeby sądzić, że Tyson, mogąc tyle zarobić, wycofałby się z walki. Na jakiej planecie oni żyją?! Skąd to się bierze? Kretyni! Idioci karmią newsami idiotów.

- To tylko hejterzy. Ale taki jest świat, w którym teraz żyjemy. Nawet półgłówek powinien to wiedzieć, że ta walka się odbędzie 18 maja. Oni wyjdą do ringu! - stanowczo zapewnił Frank Warren.

Add a comment

Mauricio Sulaiman optuje za wykorzystaniem technologii VAR przy okazji zaplanowanej na 18 maja walki o cztery pasy wagi ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym (34-0-1, 24 KO) i Oleksandrem Usykiem (21-0, 14 KO).

- Korzystaliśmy z tego w pojedynku Fury - Ngannou, gdy Fury doznał rozcięcia - przypomina szef federacji WBC. - Sędzia nie wiedział, jak powstała kontuzja, a na ekranie widać było, że to było uderzenie głową. 

- Musimy mieć natychmiastowe powtórki, zwłaszcza w takich walkach, bo ostatnia rzecz, jakiej byśmy tu chcieli, to kontrowersje, który mogłyby zabić ten sport - przekonuje Sulaiman.

Add a comment

Alex Krasiuk wierzy, że Tyson Fury (34-0-1, 24 KO) nie wycofa się po raz trzeci z walki z Oleksandrem Usykiem (21-0, 14 KO) i 18 maja kibice zobaczą wreszcie pojedynek o cztery pasy wagi ciężkiej.

- Za duża presja teraz na nim ciąży i sam ją na siebie nałożył - ocenia promotor ukraińskiego czempiona federacji WBA, WBO i IBF. -  Jest na nim presja finansowa - 10 milionów dolarów i to nie Turki Alalshikh to zapłaci, a Fury ze swojej kieszeni

- A po drugie: Turki Alalshikh położył na szali swoją reputacje i to będzie dla Tysona bardzo ważne, bo Turki to niesłychanie wpływowa osoba - dodaje Krasiuk.

Add a comment

Brat Tysona Fury'ego (34-0-1, 24 KO), Shane, w rozmowie z Boxing King Media stanowczo zdementował plotki, jakoby Jai Opetaia miał podczas niedawnego sparingu posłać "Króla Cyganów" na deski.

- Mogę was zapewnić, że ani Jai nikogo nie przewrócił ani Tyson go nie zlał i vice vera! - oświadczył Shane Fury. - Gdyby Jai zbił Tysona, to powiedziałbym wam wprost, że jest bardzo dobry. Gdyby to Tyson spuścił mu łomot, milczałbym, bo to są historie sparingowe. 

- To wszystko jest stekiem bzdur, żadna z tych rzeczy się nie wydarzyła, ale ludzie wierzą w to, w co chcą wierzyć. Taki to już biznes, że na złych emocjach robi się wyświetlenia. Na 100 materiałów wideo 85 jest na temat Tysona i są one negatywne - ocenił brat czempiona WBC wagi ciężkiej i dodał: - Tyson nigdy, przenigdy nie leżał na sparingu. Może w ringu wygląda to tak, że ma szklaną szczękę, ale na sparingu nigdy nikt go nie przewrócił. Coś tam wyłapywał, ale nigdy nie widziałem go zamroczonego albo na deskach!

Tyson Fury (34-0-1, 24 KO) między liny powrócić ma 18 maja pojedynkiem o bezdyskusyjne mistrzostwo świata z Oleksandrem Usykiem (21-0, 14 KO).

Add a comment

Frank Warren nie ma wątpliwości, że 18 maja w Rijadzie dojdzie ostatecznie do walki pomiędzy Tysonem Furym (34-0-1, 24 KO) i Oleksandrem Usykiem (21-0, 14 KO), pomimo iż "Król Cyganów" kilka dni temu doznał poważnie wyglądającej kontuzji łuku brwiowego.

- Rozcięcia zawsze na początku wyglądają źle, ale po paru tygodniach jest już zupełnie inaczej. - przekonuje promotor czempiona WBC wagi ciężkiej. - Jeśli Tyson jest pewny, że będzie dobrze, to ja też jestem. On nie zgodziłby się na datę, na którą by się nie wyrobił.

- Mamy na sobie presję federacji, które chcą walk o ich pasy, więc ta walka musi się odbyć w tym terminie i jestem przekonany, że się odbędzie. Fury miał już wcześniej rozcięcia i teraz liczy na wygojenie się rany w ciągu dwóch miesięcy, co da mu jeszcze sześć tygodni na przygotowania - uspokaja Warren i dodaje: - Wbrew niektórym spekulacjom on jest w znakomitej formie. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia. Myślę, że generalne podeście obozu jest takie, że formę zbudują na tym, co zrobili już do tej pory. To w boksie nic nowego. Wiele walk było przekładanych.

Add a comment

Rus Anber to kolejny członek ekipy Oleksandra Usyka (21-0, 14 KO), który nie dowierza, by popularne w sieci wideo ukazywało moment odniesienia kontuzji łuku brwiowego przez Tysona Fury'ego (34-0-1, 24 KO).

- Z takim kaskiem, jaki miał Tyson, z pełną osłoną, jest prawie niemożliwe, żeby nabawić się takiego rozcięcia - ocenił słynny cutman i trener w rozmowie z Boxing News. - Ale to się stało i oni mówią, że po uderzeniu łokciem. W boksie dzieją się różne rzeczy, choć czegoś takiego nie widziałem, no ale stało się, kto wie, w jaki sposób. Co teraz można zrobić? Pierwsza moja reakcja była taka, że to jakiś fejk, no ale rozcięcie jest prawdziwe.

Zapytany, czy leczący uraz Fury będzie w stanie przygotować się na 18 maja, Anber odparł: - Myślę, że trzy miesiące mogą starczyć w dzisiejszych czasach, to goi się szybko. Mogą to dobrze pozszywać,  szwy znikną po jakimś tygodniu, pomogą witaminą E, trzy miesiące wystarczą.

Add a comment

Frank Warren nie może słuchać kolejnych sugestii, jakoby Tyson Fury (34-0-1, 24 KO) sfingował swoją kontuzję, by uniknąć walki z Oleksandrem Usykiem (21-0, 14 KO). 

- Tyson chce tego pojedynku! niektóre komentarze są okropne! Nigdy wcześniej nie słyszałem czegoś takiego! Tyson miałby niby założyć sobie na oko fałszywe szwy, żeby ludzie mu uwierzyli? To jest absolutny skandal! To jakiś antykult! - oburza się promotor "Króla Cyganów".

Tyson Fury już dwukrotnie wycofywał się z walki z Usykiem. Najpierw bój o cztery pasy wagi ciężkiej odbyć miał się 23 grudnia, później 17 lutego. Aktualny - już trzeci - termin to 18 maja.

Add a comment

Legendarny bokserski cutman Jacob Duran stwierdził w rozmowie z Pro Boxing Fans, że mimo rozciętego niedawno łuku brwiowego Tyson Fury (34-0-1, 24 KO) będzie w stanie sparować przed zaplanowaną na 18 maja walką z Oleksandrem Usykiem (21-0, 14 KO).

- Standardowy czas leczenia dla takiego rozcięcia to jakieś 100 dni - ocenił popularny "Stitch". - Na pewno to oko będzie jakimś problemem w walce dla Fury'ego. Usyk będzie w nie celował. Zobaczymy, jakiego Tyson będzie miał cutmana. Na pewno będzie potrzebował kogoś doświadczonego.

- Fury będzie mógł sparować, ale będzie musiał unikać uderzeń na to oko. Dobrze działają też kaski z odpowiednią osłoną. I to będą musiały być odpowiednie sparingi, lekkie sparingi. Kluczowe będzie chronienie tego rozcięcia - dodał Duran.

Add a comment

John Fury, ojciec czempiona WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (34-0-1, 24 KO), nie może już znieść ciągłej krytyki pod adresem swojego syna ze strony Carla Frocha i proponuje byłemu mistrzowi walkę. 

"Wielki" John oświadczył, że chętnie "przemówi do rozumu" Frochowi swoimi pięściami, jeśli ten zgodzi się zmierzyć z nim w pojedynku, który można by zorganizować na stadionie Wembley.

Fury Sr szybko doczekał się odpowiedzi ze strony "Kobry" z Nottingham, ale raczej nie takiej, jakiej się spodziewał. Froch najpierw stwierdził, że w prawdziwej walce szybko by się z papą Furym rozprawił, a potem dodał, że nie interesuje go pojedynek na Wembley w celach zarobkowych i mógłby to zrobić jedynie na gali "freakowej" z zastrzeżeniem, że dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Add a comment

Tyson Fury (34-0-1, 24 KO) zamieścił w mediach społecznościowych nagranie wideo, na którym poinformował, że powrócił do rodzinnego Morcambe w Anglii. 

"Król Cyganów", któremu trzy dni temu założono 11 szwów na głęboko rozcięty łuk brwiowy, na razie zawiesił sparingi i dba o formę, biegając. 

Fury oświadczył, że nie może się już doczekać powrotu do Arabii Saudyjskiej, gdzie po zagojeniu się rany, wznowi obóz bokserski przed planowaną na 18 maja walką o cztery pasy wagi ciężkiej z Oleksandrem Usykiem (21-0, 14 KO). 

Add a comment

Agron Smakici, który podczas sparringu rozciął łuk brwiowy Tysona Fury'ego (34-0-1, 24 KO), niwecząc tym samym plany organizacji 17 lutego pojedynku "Króla Cyganów" z Oleksandrem Usykiem (21-0, 14 KO), skomentował feralne zdarzenie w wywiadzie udzielonym IFL TV.

- Niestety moje nazwisko pojawiło się w mediach w złym kontekście, bo zepsułem największą walkę, ale nie zrobiłem tego celowo - powiedział Chorwat. - To był cios [rękawicą], poczułem, że go trafiłem. On jednak ściągał moją głowę do dołu i może to potem się ześlizgnęło na łokieć. Ale to nie było celowe!

Zapytany o dyspozycję Fury'ego na sparingach Smakici odparł: - Przed sparingami pytałem pana Sugara [Hilla Stewarda], jak mam boksować. On odpowiedział, że dowolnie, tak jak się czuje. Więc próbowałem się dużo ruszać jak Usyk, unikać ciosów, bić na korpus. Próbowałem też zapasów. Fury prezentował się naprawdę dobrze. Nie potwierdzam tego, co niektórzy mówią, że był bez formy!

W związku z kontuzją odniesioną przez Tysona Fury'ego jego walka o cztery pasy wagi ciężkiej z Oleksandrem Usykiem przeniesiona została na 18 maja.

Add a comment

Carl Froch nie wierzy, że 18 maja dojdzie do wyczekiwanej walki Tysona Fury'ego (34-0-1, 24 KO) z Oleksandrem Usykiem (21-0, 14 KO) o cztery pasy kategorii ciężkiej.

- Ta ogłoszona data jest bardzo wygodna - ocenił Brytyjczyk w rozmowie z talkSPORT. - Wszyscy byli zdenerwowani, że pojedynek o bezdyskusyjne mistrzostwo się nie odbędzie, więc co zrobili? Rzucili termin 18 maja. Trzeba traktować to z przymrużeniem oka. Dali nam powód do rozmów, byśmy dalej marzyli o tej walce, by fani byli nadal zainteresowani.

- Data została wzięta z powietrza, by zamknąć nam usta, ale nie wiemy, co Fury będzie robił przez kolejne dwa miesiące i jak to rozcięcie się zagoi. Fajnie, że podali termin i nadal chcą to zrobić, ale szczerze powiedziawszy, gdy to usłyszałem, nie poczułem ekscytacji - dodał Carl Froch od jakiegoś czasu skonfliktowany z familią Furych.

Add a comment

Tak prezentuje się pas, który Turki Alalshikh ma wręczyć zwycięzcy walki Tyson Fury (34-0-1, 24 KO) - Oleksandr Usyk (21-0, 14 KO). Pojedynek zaplanowany jest na 18 maja w Rijadzie. Lepszy z pary Usyk - Fury zostanie pierwszym w historii posiadaczem tytułów czempiona królewskiej dywizji czterech federacji bokserskich. 

Add a comment

Jorge Capetillo, który jako cutman "uratował" Tysonowi Fury'emu (34-0-1, 24 KO) walkę z Otto Wallinem, stwierdził w rozmowie z Betway, że kontuzja łuku brwiowego, jakiej dwa dni temu nabawił się "Król Cyganów", powinna skłonić czempiona WBC wagi ciężkiej do 90-dniowego odpoczynku od boksowania. Jeszcze zanim ogłoszono, że Fury z Oleksadrem Usykiem (21-0, 14 KO) zmierzy się 18 maja, Capetillo jako bezpieczny termin pojedynku zasugerował lato.

- To musi się naprawdę dobrze zagoić, zanim Tyson wróci do akcji, to na pewno kwestia kilku miesięcy - oświadczył cutman. 

- Jeśli Fury będzie kontynuował przygotowania, to rozcięcie się znów otworzy, dlatego potrzebuje przerwy, by mieć pewność, że rana się nie odnowi po pierwszym uderzeniu Usyka - dodał Capetillo.

Add a comment

18 maja, Rijad - to nowa data i miejsce walki o cztery pasy kategorii ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym (34-0-1, 24 KO) i Oleksandrem Usykiem (21-0, 14 KO).

Informację przekazał osobiście Turki Alalshikh, zdradzając przy okazji ciekawe warunki umowy na pojedynek - jeśli Fury z jakichkolwiek powodów znów by się wycofał, zapłaci 10 milionów dolarów a Usyk skrzyżuje rękawice z wybranym przez siebie rywalem; jeżeli zaś z walki wypadnie Usyk, zorganizowana ma być potyczka Tysona Fury'ego z Anthonym Joshuą (27-3, 24 KO).

Add a comment

Choć brzmi to bardzo mało wiarygodnie, oceniając po zdjęciach, Frank Warren zapewnił, że kontuzja łuku brwiowego jakiej Tyson Fury (34-0-1, 24 KO) doznał podczas sparingu, wymagała założenia aż 15 szwów. 

Uraz, którego nabawił się "Król Cyganów" spowodował, że zaplanowana na 17 lutego walka z Oleksandrem Usykiem (21-0, 14 KO) o cztery pasy kategorii ciężkiej została odwołana. 

Sam Tyson Fury póki co nie opublikował w mediach społecznościowych żadnych zdjęć ani filmów zaopatrzonego rozcięcia.

Add a comment

Walka Tysona Fury'ego (34-0-1, 24 KO) z Oleksandrem Usykiem (21-0, 14 KO) nie odbędzie się, bo Brytyjczyk miał doznać kontuzji łuku brwiowego podczas sparingu z Agronem Smakicim. Do sieci "wyciekło" wideo, które rzekomo przedstawiać ma feralną akcję...

Add a comment

Mimo wycofania się z walki z Oleksandreem Usykiem (21-0, 14 KO) - oficjalnie z powodu kontuzji - Tyson Fury (34-0-1, 24 KO) nie stracił rezonu i postanowił na Instagramie "pogrozić" formą swojemu niedoszłemu rywalowi. 

Czempion WBC wagi ciężkiej opublikował swoje zdjęcie z łazienki, opatrując je opisem: "Nie ma rady na kontuzje podczas sparingu, ale mogę powiedzieć, że Usyk był w kłopotach, bo byłem w fantastycznej formie. 2024 rok będzie wielki dla ekipy Króla Cyganów"!

Wpis Fury'ego skomentował w nieco złośliwy sposób promotor Usyka Alex Krasiuk: "Życzę ci szybkiego powrotu do zdrowia. Bóg daje ci znaki - pomyśl o emeryturze, bratku"!

Add a comment

Francis Ngannou, który w październiku był bliski pokonania Tysonowi Fury'ego (34-0-1, 24 KO), teraz przewiduje zwycięstwo "Króla Cyganów" nad Oleksandrem Usykiem (21-0, 14 KO).

- Jeśli mam być obiektywny, to stawiam na Tysona Fury'ego. Patrząc na to z mojej perspektywy, stawiam na Fury'ego. Oczywiście nie skreślam Usyka, wiem, że może wygrać, ma na to solidne szanse, ale jednak typuję wygraną Tysona - mówi Kameruńczyk, dodając: - Chciałbym, żeby Fury wygrał, bo liczę na rewanż z nim.

Do pojedynku Fury'ego z Usykiem, którego stawką będą cztery pasy kategorii ciężkiej, dojdzie 17 lutego na gali w Rijadzie.

Add a comment

Joseph Parker nie kryje, że w zaplanowanym na 17 lutego pojedynku o cztery pasy wagi ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym (34-0-1, 24 KO) i Oleksandrem Usykiem (21-0, 14 KO) stawia na Brytyjczyka.

- Wiadomo, komu tutaj będę kibiców i nie potrafię być tutaj bezstronny - przyznaje Nowozelandczyk, który blisko przyjaźni się z "Królem Cyganów".

- Nawet jeśli zdjąłbym maskę stronniczości, to i tak nadal nie byłbym obiektywny. Ale ja po prostu wiem, że Tyson zrobi swoją robotę i zostanie bezdyskusyjnym mistrzem świata i to będzie coś wspaniałego - przekonuje Parker.

Add a comment

Oleksandr Usyk (21-0, 14 KO) w przeciwieństwie do Tysona Fury'ego (34-0-1, 24 KO) nie ma problemu z uszczuplającym się składem ekipy sparingowej. Ukraińcowi przed zaplanowaną na 17 lutego walką o cztery pasy wagi ciężkiej nadal pomagają: Mariusz Wach, Sanel Hasanovic, Volodymyr Katsuk i Emanuel Odiase.

Add a comment