Patronat medialny


 


Federacja WBC po raz kolejny przesunęła przetarg na organizację walki o mistrzowski pas wagi ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym (30-0-1, 22 KO) i Dillianem Whytem (28-2, 19 KO).

Przetarg początkowo odbyć miał się 11 stycznia, jednak został przełożony o tydzień. Dziś Eddie Hearn zdradził, że nowa data konkursu ofert to 21 stycznia.

Według ostatniego orzeczenia WBC zwycięska oferta w przetargu ma być podzielona między Fury'ego i Whyte'a w stosunku 80 do 20. Obóz challengera cały czas zabiega o korzystniejszy dla siebie podział, celując w 55 do 45 zapisane w regulaminie federacji.

Add a comment

Arum: Fury ubija sparingpartnerów, przylatuje w sobotę

Bob Arum stwierdził w rozmowie z talkSPORT, że Tyson Fury (31-0-1, 22 KO) nie zamierza czekać, aż Dillian Whyte (28-2, 19 KO) dojdzie do porozumienia z federacją WBC i jeśli w najbliższym czasie nie uda się zakontraktować walki z "The Body Snatcherem", Fury wyjdzie w marcu do ringu z innym rywalem. 

Szef grupy Top Rank podał dwa nazwiska potencjalnych oponentów "Króla Cyganów" - na krótkiej liście oprócz wspominanego już kilka dni temu Roberta Heleniusa (31-3, 20 KO) znalazł się... Manuel Charr (32-4, 18 KO).

Arum zaznaczył, jednak, iż liczy na pozytywne zakończenie negocjacji z obozem Whyte'a. Czasu pozostało niewiele, bo teoretycznie jutro powinien odbyć się przetarg.

- O ile nie dogadamy się z Whytem, będziemy mieli przetarg jakoś w tym tygodniu. Może nie we wtorek, może w piątek, ale będzie. WBC postanowiła, że Whyte ma dostać 20 procent z przetargu i gdy przetarg się odbędzie, przekonamy się, jaka to będzie kwota to 20 procent. Wierzę jednak, że się porozumiemy, bo przetarg nie wyjdzie nikomu na dobre - powiedział promotor Fury'ego.

Add a comment

Dereck Chisora w rozmowie z IFL TV stwierdził, że jeśli doszłoby do walki Anthony'ego Joshuy (24-2, 22 KO) z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO), AJ wygrałby ją przed czasem. 

- Postawiłbym na Joshuę, siła jego ciosu jest niesamowita!  Gdyby AJ stanął naprzeciw Fury'ego, powinien od razu na niego ruszyć i go rozwalić. Boksowanie odpada, gdyby chciał z nim boksować, przegrałby - ocenił "Del Boy".

"Król Cyganów" słowa rodaka skomentował na Instagramie. - Nigdy! Nawet za milion lat! Skoro największy puncher w historii wagi ciężkiej [Deontay Wilder] nie mógł mnie rozwalić, nie mógł mnie rozwalić Władimir Kliczko, to ten wielki stary kulturysta też tego nie zrobi, przyjacielu - powiedział Fury.

Add a comment

Kliczko: Fury może wygrać z Wilderem... a potem rewanż ze mną

Władimir Kliczko i Tyson Fury (31-0-1, 22 KO) wymienili się "uprzejmościami" na Twitterze. Zaczął "Dr Stalowy Młot", który skomentował film Wyspiarza zawierający oskarżenie o doping pod adresem Oleksandra Usyka (19-0, 13 KO). 

- Tyson, jeszcze nie tak dawno przed naszą walką miałeś pozytywny wynik testu! Łatwo to wygooglować, zachowaj klasę! - napisał Kliczko. Na odpowiedź "Króla Cyganów" nie trzeba było długo czekać.

- Kliczko, ty przez 12 rund nie mogłeś mnie trafić, leszczu! Teraz dziadek czas upomniał się już o ciebie. Ty razem z Usykiem we dwóch nigdy byście mnie nie pokonali! - stwierdził w swoim  stylu Fury.

Władimir Kliczko i Tyson Fury zmierzyli się w listopadzie 2015 roku. Walkę na punkty wygrał Brytyjczyk, detronizując ukraińskiego czempiona po ponad 9 latach panowania. Kilka miesięcy później odbyć miał się rewanż, jednak Fury zawiesił swoją karierę.

Add a comment

Tyson Fury (31-0-1, 22 KO) zaatakował w mediach społecznościowych Anthony'ego Joshuę (24-2, 22 KO). Przy okazji oberwało się też Oleksandrowi Usykowi (19-0, 13 KO), którego "Król Cyganów" nazwał "małym sterydziarzem"...

Add a comment

Daniel Dubois nie skreśla Dilliana Whyte'a (28-2, 19 KO) w walce o pas WBC wagi ciężkiej z Tysonem Furym (31-0-1, 22 KO), jednak zaznacza, że faworytem starcia będzie "Król Cyganów".

- Dillian z pewnością ma "szansę punchera", na pewno ma. Zapracował sobie na pozycję challengera, ale mimo wszystko stawiam na wygraną Fury'ego. On potrafi zbierać łomot i dalej iść do przodu - ocenia Dubois, który niebawem ma stanąć do pojedynku o "zwykły" tytuł WBA z Trevorem Bryanem.

Dillian Whyte to obowiązkowy pretendent World Boxing Council, ale ze względu na trwający spór pomiędzy pięściarzem i władzami federacji, nie ma pewności, czy będzie on najbliższym rywalem Fury'ego.

Add a comment

Arum: Fury ubija sparingpartnerów, przylatuje w sobotę

Frank Warrren w rozmowie z IFL TV poinformował, że mistrz świata WBC kategorii ciężkiej Tyson Fury (31-0-1, 22 KO) kolejną walkę stoczy 26 marca. 

Promotor "Króla Cyganów" zdradził, że aktualnie nie prowadzone są żadne negocjacje w sprawie pojedynku z obozem obowiązkowego challengera Dilliana Whyte'a (28-2, 19 KO). Kilka dni temu federacja WBC zakomunikowała, że przetarg na starcie Fury - Whyte odbyć ma się 11 stycznia. 

Niedawno drugi z promotorów czempiona WBC Bob Arum, że jako potencjalni rywale Brytyjczyka rozważani są Andy Ruiz Jr  (34-2, 22 KO) i Robert Helenius (31-3, 20 KO).

Add a comment

Federacja WBC oficjalnie doprecyzowała warunki, na jakich obozy Tysona Fury'ego (31-0-1, 22 KO) i Dilliana Whyte'a (28-2, 19 KO) mają negocjować kwestię organizacji walki o mistrzowski pas kategorii ciężkiej. 

Zgodnie z wolą World Boxing Council rozmowy pomiędzy reprezentantami Fury'ego (czempiona) i Whyte'a (obowiązkowego pretendenta) powinny zakończyć się do 11 stycznia. 

Jeśli do tego czasu zainteresowane strony nie osiągną porozumienia, organizatora starcia wyłoni przetarg. Co ważne, zadecydowano, że w przypadku przetargu aż 80% kwoty zadeklarowanej w zwycięskiej ofercie trafi do Fury'ego. Stanowisko WBC w tej sprawie z pewnością spotka się z nieprzychylnym przyjęciem teamu Whyte'a, bo według regulaminu federacji jako mistrz tymczasowy powinien mieć on prawo do 45% łącznej puli finansowej. 

Add a comment

Arum: Fury ubija sparingpartnerów, przylatuje w sobotę

W marcu pojedynkiem w Las Vegas z Andym Ruizem Jr  (34-2, 22 KO) lub w Manchesterze z Robertem Heleniusem (31-3, 20 KO) na ring powrócić ma czempion WBC wagi ciężkiej Tyson Fury (31-0-1, 22 KO). Jak twierdzi promotor Wyspiarza Bob Arum, wbrew ostatnim sugestiom pojawiającym się w mediach nie ma zagrożenia, by walka z innym rywalem niż obowiązkowy challenger WBC Dillian Whyte (28-2, 19 KO) mogła się zakończyć dla "Króla Cyganów" automatyczną utratą mistrzowskiego pasa. 

Ekipa mistrza co prawda prowadzi obecnie rozmowy z przedstawicielami Whyte'a, jednak według relacji szefa grupy Top Rank szanse na zakontraktowanie pojedynku bez przetargu są nikłe, bo "The Body Snatcher" oczekuje gaży większej niż 10 milionów dolarów, zaś przetarg nie odbędzie się do czasu rozstrzygnięcia sporu prawnego Whyte'a z federacją, a to raczej szybko nie następi. 

- Zaproponowaliśmy im dobre pieniądze, większe niż kiedykolwiek dostali i nie było reakcji. Rozmawialiśmy o tym z [szefem WBC] Mauricio Sulaimanem i on odparł: to łamie mi serce, szukajcie nowego rywala, boksujcie bez pasa WBC, nie zabierzemy go wam - powiedział Arum w rozmowie z IFL.

Add a comment

Malik Scott uważa, że zwycięstwo nad Tysonem Furym (30-0-1, 22 KO) jest w zasięgu Oleksandra Usyka (19-0, 13 KO). W opinii trenera Deontaya Wildera "Król Cyganów" w ostatnim czasie stracił część swoich ringowych atutów.

- Według mnie Fury z walki z Władimirem Kliczką sprawiłby Usykowi mnóstwo problemów - ta jego ruchliwość i refleks, ale z tym obecnym Furym Usyk może wygrać. Ten Fury jest łatwiejszy do trafienia - ocenił Scott w rozmowie z Eliem Seckbachem.

Tyson Fury od lutego ubiegłego roku, kiedy zastopował w rewanżu Deontaya Wildera, jest posiadaczem pasa WBC kategorii ciężkiej. Oleksandr Usyk we wrześniu sięgnął po tytuły WBA, WBO i IBF, pokonując Anthony'ego Joshuę.

Add a comment

Andy Ruiz Jr  (34-2, 22 KO) lub Robert Helenius (31-3, 20 KO) to dwaj potencjalni kandydaci do walki z Tysonem Furym (31-0-1, 22 KO) - zdradził w rozmowie z IFL TV Bob Arum.

Czempion WBC wagi ciężkiej na ring chce powrócić w marcu. Teoretycznie powinien zmierzyć się wówczas z obowiązkowym challengerem Dillianem Whytem (28-2, 19 KO), jednak "The Body Snatcher" wciąż pozostaje w sporze prawnym z World Boxing Council, który raczej nie zostanie rozstrzygnięty w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Według współpromującego Fury'ego Aruma pojedynek z Ruizem mógłby się odbyć w Las Vegas, zaś z Heleniusem w Manchesterze.

Add a comment

Tyson Fury (31-0-1, 22 KO) to definicja pięściarza wagi ciężkiej nowej ery - ponad 2 metry wzrostu, waga grubo powyżej 100 kg i przy tych warunkach fizycznych sprawność, jakiej kiedyś mogliby mu pozazdrościć zawodnicy głowę niżsi. Mimo wszystko nadal znajdują się tacy, którzy przekonują, że "kiedyś to były czasy" i współcześni mistrzowie nie daliby sobie rady z pięściarzami "złotej ery" wagi ciężkiej.

Jednym z orędowników tego rodzaju teorii jest Frank Bruno, który swoimi przemyśleniami podzielił się w programie wyemitowanym przez DAZN.

- Fury doskonale zdaje sobie sprawę, że gdyby żył w moich czasach, to zjedliby go na obiad. Nie zamierzam go dyskredytować, ale to była inna epoka. On teraz boksuje w zupełnie innych okolicznościach - oznajmił były czempion.

Jak widać, według Franka Bruno boks to jedyna dyscyplina sportu na świecie, która mimo rozwoju wiedzy, metod szkoleniowych, suplementacji i znacznie lepszych warunków fizycznych zawodników notuje na przestrzeni lat regres...

Add a comment

Frank Warren w rozmowie z IFL TV zasugerował, że jest mało prawdopodobne, by Dillian Whyte (28-2, 19 KO) był kolejnym przeciwnikiem Tysona Fury'ego (31-0-1, 22 KO), nawet gdyby wiązało się to z utratą przez "Króla Cyganów" pasa WBC wagi ciężkiej [co w praktyce jest raczej nierealne - red.].

Według promotora Fury'ego Whyte i federacja WBC nie zdołają rozstrzygnąć sporu dotyczącego wysokości gaży dla "The Body Snatchera" do marca, kiedy to do ringu chce wyjść czempion.

Władze World Boxing Council ostatnio nakazały obozom Fury'ego i Whyte'a rozpoczęcie negocjacji w sprawie organizacji walki mistrzowskiej, jednak komunikat federacji nie zawierał żadnych konkretów takich jak termin ewentualnego przetargu czy podział gaż pomiędzy zawodników.

Add a comment

Świat boksu czeka na walkę Fury - Joshua!

Todd DuBoef z promującej Tysona Fury'ego (31-0-1, 22 KO) grupy Top Rank, twierdzi, że "Król Cyganów" prędzej czy później skrzyżuje rękawice ze swoim wielkim rywalem Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO). Według prezydenta stajni należącej do Boba Aruma niedawna porażka AJ-a z Oelksandrem Usykiem (19-0, 13 KO) nie stanie na drodze do zakontraktowania brytyjskiego hitu wagi ciężkiej. 

- Tu przecież chodzi o to, co ludzie chcą zobaczyć, a walkę Fury - Joshua chcą. Nieważne, że Joshua przegrał, bo obaj mają mnóstwo kibiców i wspaniałe osobowości - tłumaczy DuBoef.

- Myślę, że Fury i Joshua zawalczą ze sobą przynajmniej raz, bo kibice tego chcą. Może jeśli Usyk w rewanżu z Joshuą wypadnie znakomicie, to ludzie powiedzą: "chcemy Fury'ego z Usykiem", ale Joshua twierdzi, że miał po prostu słabszy dzień. Niech teraz potwierdzi swoją dominację, jak zrobił to z Ruizem - dodaje prezydent Top Ranku.

Do drugiego spotkania Anthony'ego Joshuy z Oleksandrem Usykiem powinno dojść na przełomie wiosny i lata przyszłego roku. Wcześniej prawdopodobnie Tyson Fury zaboksuje z Dillianem Whytem (28-2, 19 KO).

Add a comment

Arum: Fury ubija sparingpartnerów, przylatuje w sobotę

Tyson Fury (31-0-1, 22 KO) nie zamierza czekać w nieskończoność, aż Dillian Whyte (28-2, 19 KO) rozstrzygnie swój spór z federacją WBC - przestrzega "The Body Snatchera" Bob Arum. Szef Top Rank twierdzi, że promowany przez niego "Król Cyganów" jest zdeterminowany, by wyjść do ringu w pierwszym kwartale przyszłego roku i jeśli będący obowiązkowym challengerem  Whyte nie przyjmie zaproponowanej mu oferty walki, mistrz zaboksuje z innym rywalem.

Whyte domaga się od WBC korzystniejszego dla siebie niż proponowane pierwotnie 20-80 podziału gaż w pojedynku z Furym w przypadku, gdyby organizatora potyczki musiał wyłonić przetarg.

- Jeśli nie dojdziemy do porozumienia z Whytem, to zawalczymy o pas magazynu The Ring i mistrzostwo linearne, wybierając innego przeciwnika - powiedział Arum w rozmowie z talkSPORT. - Tyson fury musi wrócić między liny przed końcem marca!

- Frank Warren chce znaleźć akceptowalnego oponenta, walkę chcielibyśmy zrobić w Cardiff. Andy Ruiz Jr jest jedną z opcji, Joseph Parker po zwycięstwie nad Chisorą też mógłby być. Mamy jeszcze kilka innych nazwisk, które by pasowały - dodał promotor czempiona WBC wagi ciężkiej.

Add a comment

Warren: Fury znaczy teraz w Ameryce więcej niż Wilder

Frank Warren zapewnił w rozmowie z talkSPORT, że nie będzie zabiegał o klauzulę rewanżową w kontraktach na walkę Tysona Fury'ego (31-0-1, 22 KO) z Dillianem Whytem (28-2, 19 KO).

Co prawda starcie z Whytem ma być dla "Króla Cyganów" obowiązkową obroną pasa WBC wagi ciężkiej, a w przypadku obron obligatoryjnych rewanże z zasady nie są kontraktowane, jednak brytyjski konkurent Warrena Eddie Hearn wprowadził ostatnio "zwyczaj" zabezpieczania swoich mistrzów na wypadek porażki nawet w takich sytuacjach. Promotor Fury'ego twierdzi, że nie zamierza sięgać po takie "koło ratunkowe".

Warren zdradził, że chciałby, aby do walki Fury - Whyte doszło w połowie marca. Najbardziej prawdopodobna lokalizacja to stadion w Cardiff.

Add a comment

Dave Allen nie spodziewa się, by Dillian Whyte (28-2, 19 KO) był w stanie odebrać mistrzowski pas WBC kategorii ciężkiej Tysonowi Fury'emu (31-0-1, 22 KO). Brytyjczyk nie widzi też Anthony'ego Joshuy (24-2, 22 KO) jako zwycięzcy w rewanżowym boju o tytuły WBA, WBO i IBF z Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO). Według "Białego Nosorożca" najlepszego ciężkiego globu powinno wyłonić starcie aktualnych czempionów, który są jedynymi godnymi siebie rywalami.

- Nie sądzę, by na tej planecie był ktoś, kto wygrałby 7 z 12 rund z Furym, więc jedyną szansą Whyte'a jest nokaut, ale mówię tu tylko o ewentualnym sposobie na zwycięstwo, bo nie uważam, by Whyte mógł zwyciężyć - stwierdził Allen w wywiadzie dla talkSPORT.

Zapytany o rewanż Usyka z Joshuą Wyspiarz odparł: - Według mnie Joshua może ruszyć na Usyka, wykorzystując swoją siłę i gabaryty, ale tak się z Oleksandrem nie wygra, bo on jest zbyt sprytny. Jeśli AJ wpakuje się na kontrę, to poniesie miażdżącą porażkę. Dla mnie tylko Fury może pokonać Usyka, a jedynym zawodnikiem, który może pokonać Fury'ego jest Usyk. Moim zdaniem to byłaby najlepsza walka w wadze ciężkiej od czasu Ali vs Frazier.

Add a comment

Tyson Fury (31-0-1, 22 KO) twierdzi, że Deontay Wilder (42-2-1, 41 KO) jest w stanie pozbierać się po porażkach przed czasem poniesionych w ostatnich dwóch występach. 

- Moje przesłanie dla Wildera? Walcz dalej, mistrzu, uda ci się. Ja wierzę w Wildera. On jeszcze kiedyś zostanie mistrzem świata wagi ciężkiej. Wierzcie mi, lepiej mi wierzcie! - mówi "Król Cyganów" pytany o swojego wielkiego rywala. 

Fury i Wilder mierzyli się ze sobą trzykrotnie na przestrzeni ostatnich trzech lat. Pierwsza walka zakończyła się remisem. Dwie kolejne przez nokaut wygrał Brytyjczyk. "Bronze Bomber" niedługo po październikowej przegranej przekonywał, że niebawem powróci na ring, jednak kilka dni temu przyznał, że nie jest to jeszcze pewne. 

Add a comment

Podczas wczorajszej gali w Nowym Jorku doszło do spotkania twarzą w twarz dwóch aktualnych mistrzów świata wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (30-0-1, 22 KO) i Oleksandra Usyka (19-0, 13 KO).

Add a comment

Eddie Hearn w rozmowie z Boxing Social potwierdził rozpoczęcie wstępnych rozmów w sprawie organizacji zarządzonej przed federację WBC walki o mistrzostwo świata wagi ciężkiej pomiędzy współpracującym z nim Dillianem Whytem (28-2, 19 KO) i posiadaczem pasa Tysonem Fury (30-0-1, 22 KO).

Szef grupy Matchroom Boxing zaznaczył jednak, że wtorkowy komunikat World Boxing Council zawiera zbyt mało konkretów, by podejmować jakiekolwiek wiążące decyzje. 

- Jest jeszcze wiele rzeczy do wyjaśnienia, przede wszystkim podział gaż [przy przetargu]. Podział powinien być ogłoszony razem z negocjacjami, bo jest ich częścią - powiedział Hearn. - To jest też istota sprawy arbitrażowej z WBC. Dillian Whyte powinien dostać tyle, na ile zasługuje. Zobaczymy, jak to się ułoży, ale ciężko jest negocjować walkę, nie mając takich informacji.

- Do chwili przetargu nadal można zawrzeć umowę, ale jeśli my uważamy, że podział powinien być 55-45, a Top Rank 80-20, to nie dogadamy się. Oczywiście chcielibyśmy zorganizować tę walkę, mamy na to fundusze, Top Rank złoży swoją ofertę Whyte'owi, usiądziemy i zadecydujemy. Nie będziemy robić przeszkód, my chcemy tej walki - dodał Eddie Hearn.

Add a comment

Jake Paul podejrzewa, że Tommy Fury mógł wycofać się z planowanej na grudzień walki z nim przez uraz spowodowany zbyt ostrymi treningami ze swoim przyrodnim bratem Tysonem. Oficjalnie przyczyną odwołania pojedynku była infekcja bakteryjna i złamane żebro Brytyjczyka. Amerykański youtuber sugeruje, że uraz żebra to efekt okładania przez "Króla Cyganów" korpusu brata piłką lekarską (nagrania z takich treningów pojawiały się w mediach społecznościowych).

- Widziałem filmiki. Kto wie, to bardzo możliwe - mówi Paul. - On naprawdę mógł mu połamać to żebro. Gdy ja robię taki trening, to jestem bardzo ostrożny, bo wiele się słyszy o przypadkach kontuzji mięśni brzucha przy tych ćwiczeniach.

- Kto wie, co tam się wydarzyło, ale wygląda to podejrzanie - dodaje gwiazdor Youtuba i Instagrama, który ostatecznie zmierzy się w grudniu z Tyronem Woodleyem.

Add a comment

Arum: Fury ubija sparingpartnerów, przylatuje w sobotę

Przy okazji wczorajszej informacji o zarządzeniu przez federację WBC startu negocjacji w sprawie organizacji walki o mistrzostwo świata wagi ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym (31-0-1, 22 KO) i Dillianem Whytem (18-2, 19 KO) Keith Idec z boxingscene.com zdradził, że do konfrontacji Brytyjczyków mogłoby dojść w marcu w Cardiff lub Manchesterze. 

W międzyczasie federacja WBC opublikowała oficjalny komunikat dotyczący sytuacji, w którym czytamy: "Niniejszym WBC na mocy swoich przepisów ogłasza początek wolnych negocjacji dotyczących pojedynku w obowiązkowej obronie tytułu pomiędzy mistrzem Tysonem Furym i mistrzem tymczasowym Dillianem Whytem".

Jest już zatem pewne, że Whyte'a uznano za challengera obowiązkowego, choć nadal nie wiadomo, czy rozstrzygnięty został spór pomiędzy pięściarzem i federacją dotyczący proporcji przy podziale zwycięskiej oferty finansowej w przetargu na gaże dla pięściarzy. Wcześniej "The Body Snatcherowi" proponowano zaledwie 20%. 

Add a comment