Patronat medialny


 


Podczas piątkowej gali organizowanej w Rosemont Andrzej Wawrzyk (34-2, 20 KO) pokonał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie Kamila Bodziocha (6-3-1, 2 KO).

Dla Wawrzyka, który do walki szykował się pod okiem Andrzeja Fonfary, był to zwycięski powrót po wrześniowym nokaucie z rąk Michała Bołoza. Wcześniej krakowianin pauzował przez sześć lat.

Add a comment

Dziś na gali organizowanej w Rosemont dojdzie do walki Andrzeja Wawrzyka (33-2, 19 KO) z Kamilem Bodziochem (6-2-1, 2 KO). W opinii Andrzeja Fonfary minimalnym faworytem pojedynku będzie Wawrzyk.

Add a comment

7 lipca na gali organizowanej w Rosemont dojdzie do walki Andrzeja Wawrzyka (33-2, 19 KO) z Kamilem Bodziochem (6-2-1, 2 KO). Pojedynek w kategorii ciężkiej zakontraktowano na osiem rund.

Dla Wawrzyka będzie to powrót na ring po ubiegłorocznej porażce z Michałem Bołozem. Bodzioch zaboksuje po raz pierwszy od blisko dwóch lat.

Podczas tej samej gali kolejny zawodowy pojedynek stoczy także Michał Olaś (13-0, 12 KO). 33-latek skrzyżuje rękawice z nieaktywnym od ponad trzech lat Tommym Washingtonem Jr (7-12-1, 2 KO).

Add a comment

7 lipca pojedynkiem na gali w Chicago na ring powróci były challenger do pasa WBA kategorii ciężkiej Andrzej Wawrzyk (33-2, 19 KO). 

Dla krakowianina będzie to pierwszy występ od czasu porażki przez nokaut z Michałem Bołozem we wrześniu ubiegłego roku. W Chicago wystąpi także Michał Olaś (13-0, 12 KO). Rywale Polaków nie są jeszcze znani.

Add a comment

Po przegranej walce z Michałem Bołozem Andrzej Wawrzyk postanowił spróbować treningów pod okiem Andrzeja Fonfary. Zdaniem Andrzeja Wasilewskiego kontynuowanie sportowej kariery przez jego byłego podopiecznego nie ma jednak sensu...

Add a comment

Andrzej Wawrzyk (33-2, 19 KO) mimo bolesnej porażki z Michałem Bołozem w pierwszej walce po sześcioletniej przerwie nie zamierza rezygnować z boksu. Pięściarz Heroes Boxing Promotions poinformował na Facebooku, że będzie toczył kolejne pojedynki.

- Czułem się jak cień samego siebie, ale teraz nie pęknę. Wracam na pewno naprawić, co nie zagrało! - napisał były challenger do "zwykłego" pasa WBA wagi ciężkiej. - Przecież nie poddam się po takiej walce. Rywal był fajny. Ja muszę uporządkować głowę i zrobię kilka walk takich, jak chciałem zrobić.

- Najlepiej byłoby odpuścić jak po dopingu, ale teraz nie odpuszczę. Za dużo przeszedłem przez rok żeby zrezygnować. Ja wiem, co nie zagrało i daję sobie jeszcze szansę - dodał Wawrzyk..

Add a comment

Andrzej Wasilewski skomentował na Twitterze wczorajszą porażkę swojego byłego podopiecznego Andrzeja Wawrzyka  (33-2, 19 KO) z Michałem Bołozem (4-4-2, 4 KO).

- Dlaczego ja to przewidywałem?! Ciężki nokaut naszego wychowanka Andrzeja Wawrzyka, który po 6 latach przerwy próbował wrócić na ring. Niesamowite, że są ludzie, pojawiający się całkowicie spoza boksu, którzy myślą że wiedzą lepiej niż my, fachowcy, którzy zajmują się boksem 22 lata - napisał szef KnockOut Promotions.

- Zaskakuje mnie to, jak naiwni i jaki grzech pychy mają tacy doradcy. Myślą że znaleźli diament, niczyj, i zarobią miliony. Przy okazji robią krzywdę. Bo boks to nie szachy. Nazwa była piękna. A PZB i sponsor gali znowu źle postawili. Dobrze, że jest u nich już PUB - dodał Wasilewski, który od początku był sceptykiem w kwestii powrotu Andrzeja Wawrzyka.

Add a comment

Nie udał się powrót na ring po ponad sześciu latach byłego pretendenta do "zwykłego" pasa WBA wagi ciężkiej Andrzeja Wawrzyka  (33-2, 19 KO). Podopieczny Zbigniewa Raubo został ciężko znokautowany przez Michała Bołoza (4-4-2, 4 KO) na gali Suzuki Boxing Night w Łomzy. 

Wawrzyk, który po raz ostatni walczył w 2016 roku, pokonując Alberta Sosnowskiego, od pierwszego gongu boksował zachowawczo, oddając inicjatywę swojemu rywalowi. W drugiej rundzie Bołoz trafił mocnym bezpośrednim prawym, po którym Wawrzyk padł nieprzytomny na matę i było po walce.

Andrzej Wawrzyk przed piątkowym startem miał w planach łączenie występów w boksie zawodowym i olimpijskim, jednak w obliczu rozstrzygnięcia walki z Bołozem dalsza kariera krakowianina wydaje się stać pod dużym znakiem zapytania.

Add a comment