Patronat medialny


 

Notowany na pierwszym miejscu w rankingu WBA wagi średniej Michael Zerafa (30-4, 19 KO) poinformował, że ustalił warunki walki z Giennadijem Gołowkinem (42-2-1, 37 KO), który jest mistrzem świata World Boxing Association w limicie do 72,5 kg.

Pojedynek miały się odbyć w marcu na terenie Australii. Wcześniej Zerafa stoczy jeszcze jedną walkę - 23 listopada zmierzy się z niepokonanym Danilo Creatim.

Tych wiadomości nie komentuje na razie obóz "GGG". Niedawno informowano, że w kolejnych dwóch walkach Gołowkin przystąpi do obowiązkowych obron mistrzowskich pasów IBF oraz WBA, a jego rywalami będą Esquiva Falcao oraz Erislandy Lara. Niewykluczone jednak, że plany Kazacha ulegną zmianie.

Giennadij Gołowkin w ostatnim występie przegrał na punkty z Saulem Alvarezem. Dla 40-latka był to ostatni występ w ramach umowy z serwisem streamingowym DAZN.

Add a comment

Federacje IBF i WBA zawarły porozumienie w sprawie obowiązkowych obron mistrzowskich pasów Giennadija Gołowkina (42-2-1, 37 KO). Kazach posiada tytuły mistrza świata obu organizacji w kategorii średniej.

Kolejnym rywalem "GGG" będzie Esquiva Falcao (30-0, 20 KO), który jest oficjalnym pretendentem do tytułu International Boxing Federation. Brazylijczyk ostatnią walkę stoczył w maju, a do jego starcia z Gołowkinem powinno dojść na początku przyszłego roku.

Jeśli pięściarz z Kazachstanu wygra z Falcao, to powinien skrzyżować rękawice z Erislandym Larą (29-3-3, 17 KO), który jest oficjalnym pretendentem do pasa World Boxing Association. Wcześniej informowano, że to właśnie Kubańczyk będzie najbliższym przeciwnikiem "GGG".

Giennadij Gołowkin w ostatnim występie przegrał na punkty z Saulem Alvarezem. Dla 40-latka był to ostatni występ w ramach umowy z serwisem streamingowym DAZN.

Add a comment

Federacja WBA nakazała rozpoczęcie negocjacji w sprawie walki o mistrzowski tytuł w kategorii średniej pomiędzy Gienadijem Gołowkinem (42-2-1, 37 KO) i Erislandy Larą (29-3-3, 17 KO).

Zgodnie z zarządzeniem World Boxing Association obozy pięściarzy mają czas do 23 października, by ustalić, kto zorganizuje pojedynek o pas. Jeśli strony nie osiągną porozumienia, odbędzie się przetarg.

Starcie Gołowkina z Larą będzie walką "unifikacyjną" wewnątrz federacji WBA, gdyż Kazach jest aktualnie posiadaczem tytułu super-czempiona, zaś Kubańczyk jest mistrzem "zwykłym".

Add a comment

DAZN sprzedało na terenie Stanów Zjednoczonych 575 tysięcy pakietów Pay-Per-View na sobotnią galę, która odbyła się w Las Vegas. Główną atrakcją tej imprezy był trzeci pojedynek Giennadija Gołowkina (42-2-1, 37 KO) z Saulem Alvarezem (58-2-2, 39 KO) - poinformował amerykański dziennikarz Dan Rafael.

Pierwsze dwie walki "Canelo" z "GGG" sprzedały ponad milion PPV. Wynik sprzedaży trzeciego pojedynku może być rozczarowujący dla DAZN, które na same gaże w walce wieczoru przeznaczyło blisko 80 milionów dolarów. Stawką pojedynku były cztery mistrzowskie pasy wagi super średniej.

Majowa walka Alvareza z Dmitrijem Biwołem sprzedała według nieoficjalnych informacji 520 tys. PPV na terenie USA. W ubiegłym roku "Canelo" walczył także w systemie PPV z Calebem Plantem, a sprzedaż PPV wyniosła wówczas 800 tys.

Add a comment

Federacja WBA wkrótce powinna nakazać rozpoczęcie negocjacji w sprawie walki o mistrzowski tytuł w kategorii średniej pomiędzy Gienadijem Gołowkinem (42-2-1, 37 KO) i Erislandy Larą (29-3-3, 17 KO).

Jeszcze przed sobotnim pojedynkiem "GGG" z Saulem Alvarezem władze WBA ogłosiły, że Kazach w przypadku zwycięstwa dostanie czas do 23 września na podjęcie decyzji, czy broni tytułów w wadze średniej czy superśredniej. Ponieważ Gołowkin starcie z "Canelo" przegrał i nie zdobył trofeów w wyższej kategorii, niebawem należy się spodziewać komunikatu World Boxing Association na temat boju "Triple G" vs Lara.

Gienadij Gołowkin już po porażce z Saulem Alvarezem zadeklarował, że będzie kontynuował swoją karierę w limicie 160 funtów, gdzie oprócz pasa WBA Super jest posiadaczem także tytułu IBF. Erislandy Lara jest właścicielem pasa WBA World.

Add a comment

Trzecia walka Saula Alvareza (58-2-2, 39 KO) z Gienadijem Gołowkinem (42-21, 37 KO) całkowicie rozczarowała kibiców czekających na wielkie bokserskie widowisko. Pojedynek, który okazał się spektaklem jednego aktora, ostro skomentował w mediach społecznościowych Oscar De La Hoya.

- Prawda jest taka, że wszyscy boją się mówić, jak jest. Ta walka byłą je**nym niewypałem. GGG był stary, że ch**, a Canelo nawet nie mógłby nosić ochraniacza na krocze za Hopkinsem - stwierdził "Złoty Chłopiec", który niegdyś promował Alvareza.

Po sobotnim występie "Canelo" oświadczył, że od dłuższego czasu zmaga się z poważną kontuzją nadgarstka i prawdopodobnie po raz kolejny zaboksuje za rok. Słaby jak nigdy wcześniej Gołowkin zakomunikował tymczasem, że zamierza wrócić do wagi średniej i bronić swoich mistrzowskich pasów WBA i IBF.

Add a comment

Giennadij Gołowkin (42-2-1, 37 KO) w ciągu najbliższych 5 dni będzie musiał podjąć decyzję dotyczącą swojej przyszłości.  "GGG", pomimo sobotniej porażki z Saulem Alvarezem, pozostaje mistrzem świata WBA w wadze średniej. Walka z "Canelo" odbyła się w limicie kategorii super średniej, a teraz Kazach musi przekazać federacji World Boxing Association, w której dywizji będzie chciał kontynuować karierę.

Jeśli "GGG" wybierze powrót do kategorii średniej, będzie miał 120 dni na skrzyżowanie rękawic z Erislandym Larą (29-3-3, 17 KO), który jest regularnym czempionem WBA w limicie do 72,5 kg. Sobotnia walka była dla Gołowkina ostatnią w ramach kontraktu z serwisem streamingowym DAZN i grupą Matchroom Boxing.

Teraz Kazach jest wolnym agentem. Lara związany jest od lat z projektem Premier Boxing Champions, który może zaoferować "GGG" kontrakt na jeden występ. Jeśli Gołowkin odmówi walki z Larą, straci tytuł mistrza świata WBA, jednak pozostanie mu jeszcze pas federacji IBF.

Add a comment

Serwis streamingowy DAZN pokaże sobotnią galę w Las Vegas. Transmisja dostępna będzie z polskim komentarzem, a za mikrofonem zasiądą Janusz Pindera i Grzegorz Proksa.

Główna karta walk rozpocznie się w nocy z soboty na niedzielę o godz. 2.00. w nocy czasu polskiego. Walka wieczoru, czyli starcie Saula Alvareza (57-2-2, 39 KO) z Giennadijem Gołowkinem (42-1-1, 37 KO), którego stawką będą mistrzowskie pasy IBF, WBA, WBO i WBC wagi super średniej ma rozpocząć się ok. godz. 5.00.

Kibice zobaczą także walkę o pas WBA International wagi średniej pomiędzy Austinem Williamsem (11-0, 9 KO) i Kieronem Conwayem (17-2-1, 3 KO). Podczas tej samej imprezy dojdzie do starcia mistrza świata WBC wagi super muszej Jesse Rodrigueza (16-0, 11 KO) z Israelem Gonzalezem (28-4-1, 11 KO).

W Las Vegas kolejny zawodowy pojedynek stoczy Gabriel Rosado (26-15-1, 15 KO), który zmierzy się z Alim Achmedowem (18-1, 14 KO). Pojedynek zakontraktowano na dziesięć rund w kategorii super średniej.

ZOBACZ WALKĘ CANELO - GOŁOWKIN NA DAZN >>

Add a comment

Saul Alvarez (57-2-2, 39 KO) i Giennadij Gołowkin (42-1-1, 37 KO) zmieścili się w limicie wagi super średniej podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą w Las Vegas. Stawką pojedynku będą należące do "Canelo" tytuły mistrza świata federacji IBF, WBA, WBO i WBC. Transmisja w DAZN.

Add a comment