Patronat medialny


 


Ponad milion Pay-Per-View sprzedano na terenie Stanów Zjednoczonych na niedzielną galę w Miami, gdzie doszło do pokazowego pojedynku Floyda Mayweathera Jr z Loganem Paulem. Dostęp do płatnej transmisji w USA kosztował 49,99 dolarów.

Walka zakończyła się bez rozstrzygnięcia, ponieważ żaden z pięściarzy przez osiem rund nie potrafił znokautować rywala. Mayweather zapowiedział, że prawdopodobnie nie będzie już toczył nawet walk pokazowych.

Według nieoficjalnych informacji, były mistrz świata pięciu kategorii wagowych miał zarobić za ten pojedynek gwarantowane 10 mln dolarów oraz 50% przychodu ze sprzedaży PPV, zaś na wypłatę Paula składało się 250 tys. dolarów plus 10% ze sprzedaży PPV.

Add a comment

Floyd Mayweather Jr zapowiedział, że kibice prawdopodobnie nie zobaczą go już w akcji, nawet w walce pokazowej. W niedzielę na gali organizowanej w Miami były mistrz świata pięciu kategorii wagowych stoczył pojedynek z Loganem Paulem.

- Czy wrócę do boksu na oficjalną walkę? Zdecydowanie nie. Zakończyłem sportową część mojej kariery już dawno. Czy będę toczył jeszcze walki pokazowe? Prawdopodobnie nie - stwierdził Amerykanin.

- Nie będę już w stanie boksować jak 19-latek. Starzeję się i to jest coś naturalnego. Nie muszę toczyć walk, żeby mieć spokojne życie - dodał Mayweather.

Pojedynek z Loganem Paulem zakończył się bez oficjalnego werdyktu. Walka trwała pełen dystans, z wygranego mógł wyłonić jedynie nokaut. Według nieoficjalnych raportów, Mayweather miał za ten występ zarobić 10 milionów dolarów. Były pięściarz może także liczyć na połowę zysków ze sprzedaży transmisji w systemie Pay-Per-View.

Add a comment

Floyd Mayweather Jr przeboksował pełen dystans z Loganem Paulem na gali w Miami. Pojedynek przebiegał pod dyktando byłego mistrza świata pięciu kategorii wagowych, ale zgodnie z zasadami, walka zakończyła się bez oficjalnego werdyktu.

Pierwsze dwie rundy przebiegły spokojnie, ale od trzeciego starcia Mayweather rozpoczął odważniejsze ataki. Były pięściarz trafiał Paula i testował jego szczękę, ale nie potrafił posłać go na deski. Paul przetrwał osiem rund, chociaż to Mayweather dominował w ringu. Zwycięzcę w tej walce mógł wyłonić jedynie nokaut.

Podczas tej samej gali Luis Arias (19-2-1, 9 KO) wygrał niejednogłośnie na punkty z Jarrettem Hurdem (24-2, 16 KO), zaś Badou Jack (24-3-3, 14 KO) znokautował w czwartej rundzie Dervina Colinę (15-1, 13 KO).

Add a comment

Floyd Mayweather Jr i Logan Paul stanęli naprzeciw siebie podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą organizowaną na Hard Rock Stadium w Miami. Pojedynek będzie miał charakter pokazowy, a zwycięzcę wyłoni jedynie wygrana przez nokaut. Transmisja w nocy z niedzieli na poniedziałek w TVP Sport. 

 

Add a comment

Odpowiadając na krytykę części kibiców, Floyd Mayweather Jr i Logan Paul podjęli decyzję, że ich niedzielny pojedynek odbędzie się w 10-uncjowych rękawicach. Wcześniej informowano, że pięściarze założą większe, 12-uncjowe rękawice, co spotkało się z niezbyt dobrym odbiorem wśród fanów szermierki na pięści.

Walka odbędzie się na dystansie ośmiu rund. W przypadku pełnego dystansu nie zostanie ogłoszony zwycięzca. Wygrać można jedynie, stopując rywalem przed finałowym gongiem.

Polscy kibice wydarzenie, które odbędzie się na Hard Rock Stadium w Miami obejrzą na antenie TVP Sport. Podczas tej samej gali kolejne zawodowe walki stoczą m.in. były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Badou Jack oraz były czempion wagi super półśredniej Jarrett Hurd.

Add a comment

Jak informuje serwis Teleman.pl, TVP Sport ma pokazać na żywo niedzielną galę organizowaną na Hard Rock Stadium w Miami, gdzie dojdzie do walki Floyda Mayweathera Jr z Loganem Paulem. 

Pojedynek będzie miał charakter pokazowy. Każdy z zawodników będzie miał indywidualny limit wagowy, którego nie będzie mógł przekroczyć. Mayweather nie może ważyć więcej niż 72,5 kg, zaś Paul 86 kg.

44-letni Mayweather od dłuższego czasu zapowiadał, że wróci między liny, jednak nie będzie toczył oficjalnych walk. Paul, który jest gwiazdą amerykańskich mediów społecznościowych, w listopadzie 2019 roku stoczył pierwszą profesjonalną walkę, przegrywając niejednogłośnie na punkty z KSI.

Add a comment

W niedzielę na gali organizowanej na Hard Rock Stadium w Miami dojdzie do walki Floyda Mayweathera Jr z Loganem Paulem. Pojedynek będzie w USA pokazywany w systemie Pay-Per-View przez telewizję Showtime. 

 

Add a comment

Floyd Mayweather Jr (50-0, 27 KO) złożył pozew przeciwko firmie PAC Entertaiment Worldwide na kwotę 122 miliony dolarów za niedoprowadzenie do walki z Loganem Paulem (0-1) w Dubaju. Ostatecznie pojedynek odbędzie się 6 czerwca w Miami, jednak za organizację odpowiedzialny jest Al Haymon.

PAC Entertaiment Worldwide deklarowało, że zorganizuje pojedynek byłego mistrza świata pięciu pięciu kategorii wagowych z gwiazdą amerykańskich mediów społecznościowych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w 2021 roku. Zgodnie z zapisami w umowie (dokładna data walki się tam nie znalazła), Mayweather do 25 marca miał otrzymać przelew w wysokości 30 mln dolarów. Wpłaty nie dokonano, więc sprawa trafiła do sądu.

Pojedynek z Loganem Paulem ostatecznie odbędzie się na Hard Rock Stadium. W piątek ruszyła sprzedaż biletów na wydarzenie, które w USA będzie pokazywane w systemie Pay-Per-View.

Add a comment