Patronat medialny


 


Fury do Wildera: to koniec, nie dostaniesz już walki ze mną!

Jak podaje na Twitterze Mike Coppinger z The Athletic, w najbliższych dniach - prawdopodobnie do poniedziałku - powinno zostać wydane orzeczenie sądu arbitrażowego ws. trzeciej walki Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO) i Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO).

Emerytowany sędzia Daniel Weinstein ma orzec, czy Wilderowi na mocy zapisów kontraktowych należy się ponowne spotkanie z "Królem Cyganów", który odebrał mu pas WBC wagi ciężkiej w lutym ubiegłego roku. 

Obóz Fury'ego aktualnie celuje w dwa pojedynku z Anthonym Joshuą (24-1, 21 KO), więc trudno się spodziewać, by nawet w przypadku niekorzystnego dla siebie orzeczenia powrócił do koncepcji trylogii z "Bronze Bomberem", co skończyć się może zadośćuczynieniem finansowym dla Wildera.

Add a comment

Choć data powrotu na ring Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO) nie jest jeszcze znana, "Bronze Bomber" mocno pracuje już nad formą. "Bronze Bomber" pokazał w mediach społecznościowych migawki z tarczy z Malikiem Scottem. 

Add a comment

Choć data powrotu na ring Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO) nie jest jeszcze znana, "Bronze Bomber" mocno pracuje już nad formą. "Bronze Bomber" pokazał w mediach społecznościowych migawki z tarczy z Malikiem Scottem. 

Add a comment

Choć data powrotu na ring Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO) nie jest jeszcze znana, "Bronze Bomber" mocno pracuje już nad formą. 

Na Instagramie Malika Scotta, który obozie byłego czempiona WBC wagi ciężkiej, przejął część obowiązków po zwolnionym Marku Brelandzie, ukazało się zdjęcie wykonane po wspólnym treningu byłych ringowych rywali, prywatnie wielkich przyjaciół. - Wspaniała wieczorna sesja, towarzyszu! Zaczyna się gra. "Głaz za głaz" [ros. oko za oko] - napisał Scott pod fotografią.

Deontay Wilder po raz ostatni boksował w lutym ubiegłego roku, przegrywając przez techniczny nokaut z Tysonem Fury walkę rewanżową o pas World Boxing Council.

Add a comment

Zdetronizowany ponad rok temu czempion WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO), goszcząc w "We Might Need Counselling Podcast", oświadczył, że nie zamierza kończyć sportowej kariery, a jego długa ringowa absencja to konsekwencja biznesowych zawirowań w środowisku bokserskim.

- W boksie jestem z jakiegoś powodu - kocham tom, jestem w tym sporcie zakochany, choć czasem bywa ciężko ze względu na pieniądze - powiedział "Bronze Bomber". - Trudne czasy wymagają trudnych rozwiązań, ale kocham ten sport i będę dalej pokazywał swoją wielkość. 

- Chciałbym dokonać jeszcze wielu rzeczy, ale polityka gra tutaj dużą rolę, menadżerowie, grupy promotorskie... Niektórzy goście nie chcą dla swoich zawodników pewnych walk, bo mają inne plany. Dużo się dzieje. Boks to brudny biznes, chociaż dobry, jeśli na nim zarabiasz. Wszyscy są zadowoleni wtedy, gdy jest kasa, bo pieniądze napędzają ten interes. Nie chcę jechać po moim sporcie, ale mówię, jak jest - dodał 35-letni olbrzym z Alabamy.

Deontay Wilder po raz ostatni walczył w lutym 2020 roku, przegrywając przed czasem z Tysonem Furym. Mówi się, że kolejnym rywalem "Bronze Bombera" może być Charles Martin lub Andy Ruiz Jr. 

Add a comment

Whyte: Fury płakał, jak padał na deski

Kilkanaście dni temu pojawił się pomysł organizacji walki pomiędzy Dillianem Whytem (28-2, 19 KO) i Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO). Stawką pojedynku miałby być pas WBC Interim i prawo do pojedynku o tytuł mistrza świata należący aktualnie do Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO). "The Body Snatcher" deklaruje, że gotów jest skonfrontować się z "Bronze Bomberem" na jego terenie.

- Mogę zmierzyć się z Wilderem w Alabamie, jeśli to sprawi, że poczuje się na tyle bezpiecznie, by podjąć wyzwanie - oświadczył Whyte w rozmowie ze Sky Sports. 

- On może mieć nawet swoich sędziów, walczyć u siebie, co tylko chce, nieważne. Zaboksuję z nim jego domu, w jego kuchni, garażu czy ogrodzie, gdziekolwiek. Chcę go tylko dopaść i zrobić mu krzywdę! - dodał Brytyjczyk.

Dillian Whyte w swoim ostatnim występie zrewanżował się Aleksandrowi Powietkinowi, odzyskując tytuł WBC Interim. Nie udało mu się jednak odzyskać statusu obowiązkowego challengera. Ostatnio szef World Boxing Council mauricio Sulaiman zakomunikował, że gotów byłby usankcjonować starcie Whyte - Wilder jako finałowy eliminator.

Add a comment

Promujący Dilliana Whyte'a (28-2, 18 KO) Eddie Hearn chciałby doprowadzić do walki swojego zawodnika z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO). Pojedynek, zgodnie z niedawnymi deklaracjami Mauricio Sulaimana, mógłby mieć status finałowego eliminatora WBC w wadze ciężkiej. 

- Chcieliśmy pojedynku z Wilderem przez długi czas, ale Wilder odmawiał, nawet napisał do Whyte'a, że nigdy walki mu nie da. Teraz po nokaucie zgłasza się, by boksować z Whytem. Dla mnie to jest walka do zrobienia na stadionie. Ogromna! - stwierdził Hearn w rozmowie ze Sky Sports. 

Tymczasem sam "Body Snatcher" ma jeszcze inny pomysł na swoją karierę - chciałby skrzyżować rękawice ze świeżo upieczonym "zwykłym" mistrzem WBA Trevorem Bryanem (21-0, 15 KO). Amerykanin szuka dobrze płatnych wyzwań więc może by nie odmówił, choć póki co do 30 maja musi się zmierzyć z Manuelem Charrem (31-4, 17 KO).

Add a comment

Szef federacji WBC Mauricio Sulaiman zadeklarował, że gotów jest rozważyć zarządzenie finałowego eliminatora w kategorii ciężkiej pomiędzy Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO) i Dillianem Whytem (27-2, 18 KO), o ile Brytyjczyk pokona w zaplanowanym na 27 marca rewanżu Aleksandra Powietkina (36-2-1, 25 KO).

Whyte jeszcze latem był obowiązkowym pretendentem do pasa World Boxing Council, jednak porażka z Powietkinem kosztowała go utratę statusu challengera. Jednocześnie decyzją WBC zobligowany do rewanżowej potyczki Rosjanin nie przejął po "The Body Snatcherze" prawa do walki mistrzowskiej. 

Deontay Wilder po raz ostatni boksował w lutym ubiegłego roku, tracąc tytuł czempiona WBC na rzecz Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO), który latem zmierzyć ma się w boju unifikacyjnym z mistrzem WBA, WBO i IBF Anthonym Joshuą (24-1, 22 KO).

Add a comment

Po przegranej z Tysonem Furym Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) na wiele miesięcy zniknął całkowicie z mediów. Od jakiegoś czasu zdetronizowany czempion WBC wagi ciężkiej jest coraz aktywniejszy na Instagramie. Czyżby szykował się powrót?

Add a comment

Fury do Wildera: to koniec, nie dostaniesz już walki ze mną!

John Fury, ojciec czempiona WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO), nie ma najlepszego zdania o byłym rywalu swojego syna Deontayu Wilderze (42-1-1, 41 KO) i dał temu wyraz w wywiadzie dla IFL TV.

Komentując ostatnie wypowiedzi "Bronze Bombera", w tym teorie spiskowe dotyczące rękawic Tysona Fury'ego, rodziciel "Króla Cyganów" stwierdził: - Wilder po prostu musi dorosnąć. Musi zrozumieć, że prawie został ubity na śmierć i wyciągnąć z tego wnioski. Zrobił sobie z gęby cholewę i stał się pośmiewiskiem w całym bokserskim środowisku.

- On opowiada, że chciałby w ringu umrzeć, że chce, by go z ringu wynieśli - co za bzdury! Chcesz kretynie umrzeć w ringu, mając rodzinę? - zapytał retorycznie Fury Senior. - To straszne, co zrobił Markowi Brelandowi. Obrzydliwe. Breland ma u nas pracę, jeśli tylko będzie chciał, wystarczy jeden telefon i znajdzie się dla niego miejsce. To wielki mistrz i wielki trener, on uratował Wilderowi życie. 

- A może nie powinien był tego robić i pozwolić Tysonowi zabić Wildera. Wtedy nie wygadywałby tych głupstw. Co za głąb! - dodał John Fury.

Add a comment

Eddie Hearn zadeklarował, że w przyszłości chętnie zobaczyłby Deontaya Wildera (42-1-1 KO) z jedynym ze swoich zawodników. Szef grupy Matchroom Boxing nie daje jednak "Bronze Bomberowi" większych szans na podbój wagi ciężkiej. 

- Wilder nie pokona Anthony'ego Joshuy, nie pokona też Andy'ego Ruiza - to pewne! Powinien unikać tych walk. Według mnie niewielu ciężkich wygrałoby z Ruizem, myślę, że Wilderowi dałby popalić - stwierdził Hearn w rozmowie z IFL TV.

Deontay Wilder po raz ostatni boksował w lutym 2020 roku, tracąc pas WBC na rzecz Tysona Fury'ego. Amerykanin na ring powrócić chciałby wiosną i choć marzy mu się rewanż z "Królem Cyganów", wydaje się on być mało realny.

Add a comment

W opinii Eddiego Hearna Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) nawet bez mistrzowskiego pasa wagi ciężkiej może być ciekawym rywalem dla jego podopiecznych - Anthony'ego Joshuy (24-1, 21 KO) i Dilliana Whyte'a (27-2, 18 KO).

- Wilder dobrze wie, że odrzucił ofertę życia na walkę z Joshuą. To była jego własna decyzja i szanuję ją - mówi szef Matchroom Boxing cytowany przez Sky Sports. - Chciałbym go znów zobaczyć w ringu, ale my teraz koncentrujemy się na pojedynku z Furym, wszystko inne dopiero w 2022.

- Chętnie zobaczyłbym Wildera z Dillianem Whytem, jednak Dillian musi najpierw uporać z Powietkinem - deklaruje Hearn i dodaje: - Skupiamy się póki co na realnych rzeczach, a Widera widzę w przyszłości w dużych walkach u nas. Plany na 2021 już jednak mamy.

Add a comment

Znalezione obrazy dla zapytania: wilder fury ringpolska.pl

Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) na instagramowym live'ie z Marcusem Watsonem wymienił swoje ulubione nokauty, jakie zafundował rywalom podczas zawodowej kariery.

"Bronze Bomber" wskazał na efektowne rozstrzygnięcia pojedynków z Bermanem Stivernem i Arturem Szpilką, ale wspomniał też o nokdaunie, jaki zafundował w pierwszej potyczce Tysonowi Fury'emu. Amerykanin twierdzi, że tak naprawdę znokautował "Króla Cyganów", lecz sędzia dał Brytyjczykowi zbyt dużo czasu na dojście do siebie i pozwolił kontynuować rywalizację.

- Wygrałem tamtą walkę bez dwóch zdań. Sędzia dał mu szansę, bo uznał, że tak trzeba, ale ja wtedy na pewno go znokautowłem - oświadczył Deontay Wilder.

Add a comment

Bob Arum nie ma najlepszej opinii o Deontayu Wilderze (42-1-1, 41 KO) po ostatnich medialnych wypowiedziach rozgoryczonego porażką z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) "Bronze Bombera". Promotor "Króla Cyganów" porównuje zdetronizowanego czempiona WBC wagi ciężkiej do zwolenników byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa.

- Wilder został zepsuty przez Trumpa, który twierdził, że można powiedzieć dowolne kłamstwo albo niedorzeczność i może ktoś w to uwierzy - powiedział TalkSport szef grupy Top Rank. - W przypadku Trumpa ludzie mu uwierzyli i ruszyli na Kapitol. Wilder kompletnie nie bierze odpowiedzialności za to, co wygaduje.

- Czy dotyczy to Tysona Fury'ego czy Marka Brelanda, Wilder gada bez sensu. Ale skoro były prezydent robił to przez lata... Wilder to po prostu kolejny miłośnik Trumpa - dodał Arum.

Deontay Wilder po lutowej przegranej z Tysonem Furym na wiele miesięcy zniknął z mediów. Kilka tygodni temu przypomniał o sobie, żądając rewanżu i oskarżając swojego pogromcę o ringowe oszustwa, a trenera Marka Brelanda o udział w spisku.

Add a comment

Znalezione obrazy dla zapytania: breland ringpolska.pl

Mark Breland, złoty medalista olimpijski i wieloletni drugi trener Deontya Wildera (42-1-1, 41 KO), zapowiedział wydanie autobiografii. 

W książce Breland chciałby się odnieść m.in. do kontrowersji dotyczących walk "Bronze Bombera" z Tysonem Furym i swoich relacji z byłym czempionem WBC wagi ciężkiej, który wyrzucił go ze swojego teamu po porażce w rewanżu z "Królem Cygnów".

Amerykański szkoleniowiec wcześniej zakomunikował, że popełnił błąd, wypowiadając się na temat Wildera w jednym z podcastów. Stwierdził, iż został podpuszczony przez prowadzących, którzy zgodzili się uprzednio na jego warunek, że podczas rozmowy wątek Wildera podnoszony nie będzie.

Add a comment

Eddie Hearn skomentował w rozmowie z IFL TV ostatnie wypowiedzi Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO), który, odnosząc się do słów swojego byłego trenera Marka Brelanda, oznajmił, że nadal jest "królem, którego nie można złamać".

- On kompletnie stracił rozum. Mówi o sobie w trzeciej osobie jak o królu. Co ty w ogóle pleciesz? Nie jesteś już królem. Dostałeś lanie! -  stwierdził promotor Anthony'ego Joshuy. 

Hearn ocenił jednocześnie, że proponowana walka z Charlesem Martinem (28-2-1, 25 KO) byłaby dla "Bronze Bombera" dobrym pomysłem na powrót na ring po porażce z rąk Tysona Fury'ego. - To dobry pojedynek. Martin potrafi boksować. AJ sprzątnął go co prawda w dwie rundy, ale to był świetny występ. Martin był dobry wtedy i dobry jest teraz, może Wildera pokonać - powiedział szef Matchroom Boxing.

Na razie nie wiadomo, kiedy Deontay Wilder wróci między liny. Nie ma nawet pewności, czy Amerykanin jest w treningu, według Marka Brelanda - nie.

Add a comment

Znalezione obrazy dla zapytania: breland ringpolska.pl

Po weekendowej wymianie "uprzejmości" z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO) za pośrednictwem mediów Mark Breland wydał oficjalne oświadczenie w sprawie swojego byłego podopiecznego.

- Po tym jak Deontay wyrobił sobie w boksie nazwisko, nowi ludzie dołączyli do ekipy i doszliśmy do momentu, gdy nie miałem nawet numeru telefonu do mojego zawodnika. Przez lata nie mogłem rozmawiać z Deontayem. Wszystko, co chciałem przekazać Deontyowi, musiało przechodzić przez Jaya [Deasa] - zakomunikował były szkoleniowiec czempiona WBC wagi ciężkiej. - Deontaya nie dało się już trenować, bo osiągnął punkt, w którym uznał, że wie o boksie więcej od nas wszystkich. Nie chciał już pracować nad poprawnym lewym prostym, bo wszystkich nokautował. Trener może czegoś nauczyć zawodnika tylko, jeśli ten chce się uczyć. Godzinami czekaliśmy na mistrza na sali treningowej, a Jay informował mnie o jego nastroju. Jeśli nie był w humorze, musiałem siedzieć cicho, żeby go nie rozgniewać i nie zostać zwolnionym.

- Nigdy nie przypuszczałem, że coś tak szalonego [jak oskarżenia o zatrucie wody] może się wydarzyć. Nie chcę nawet mówić, kto zajmował się wodą, bo te oskarżenia są tak niesłychane, że nie zasługują na komentarz. Każdy kto zna się trochę na boksie, wie, że przed i po walce są badania, więc to by było na tyle, jeśli chodzi o te śmieszne sugestie. I w końcu... w trakcie tej walki, jak i w wielu innych, nie mieliśmy cutmana, bo Deontay go nie potrzebował. Nie jestem lekarzem, ale wiem, że jeśli leci ci krew z ucha i masz zamglony wzrok, to może być coś nie tak z mózgiem. Dodatkowo siła ciosu bierze się z nóg, a jego nogi były całkiem odcięte. Dlatego podjąłem decyzję o poddaniu walki i zrobiłbym to ponownie - zapewnił Mark Breland.

Add a comment

Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) odniósł się do niedawnej wypowiedzi swojego byłego trenera Marka Brelanda, który komentując zwolnienie go przez "Bronze Bombera" oświadczył, że kariera Amerykanina jest skończona i czego by nie zrobił i tak nie pokona już Tysona Fury'ego.

- Ten facet był przy mnie tak długo, żywiłem go. Nawet gdy ludzie mówili, że już go przerosłem. Wielu radziło mi go zwolnić, ale zatrzymałem go w ekipie, a teraz on to wszystko wygaduje. To ja go utrzymywałem, to dzięki mnie był jeszcze w zespole, choć dawno powinien wylecieć. Ale trzymałem go, bo mam w sobie wiele miłości, dawałem mu pracę - stwierdził ex-czempion WBC wagi ciężkiej. 

- Teraz on mnie zdradził. To boli, bo był blisko z moją rodziną. Nie rozumiem, skąd się to u niego wzięło... To musi być zazdrość. To chyba jedyne wytłumaczenie - dodał Wilder, który wcześniej oskarżył Brelanda o zatrucie wody, jaką podawano mu w narożniku podczas przegranego rewanżu z Furym.

Add a comment

Mark Breland dołączył do grona ekspertów kwestionujących sportowy dorobek Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO). Szkoleniowiec zwolniony przez "Bronze Bombera" po porażce z Tysonem Furym swoją opinię wyraził w podcaście Stamina fo Sale.

- Gdybym sam mierzył się z jego rywalami, pokonałbym ich. I tyle. Mówicie, że ma na koncie kilka dobrych wygranych? Ma dobrą wygraną z [Luisem Ortizem] i to tyle - oznajmił były trener zdetronizowanego rok temu czempiona WBC wagi ciężkiej. 

Breland miejsce w narożniku Wildera stracił kilka tygodni po rewanżu z Furym. Olbrzym z Alabamy oskarżył swojego sekundanta m.in. o zatrucie wody, którą podawano mu w trakcie walki.

Add a comment

Znalezione obrazy dla zapytania: breland ringpolska.pl

Mark Breland przerwał wielomiesięczne milczenie i skomentował oskarżenia, jakie pod jego adresem sformułował Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO), zanim zwolnił go z funkcji drugiego trenera. "Bronze Bomber" zarzuca Brelandowi, że spiskował przeciw niemu przy okazji rewanżu z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) - zatruł wodę, która podawana mu była w narożniku i przedwcześnie rzucił ręcznik, poddając pojedynek. 

- Kariera Wildera jest już skończona, a ja już skończyłem z nim - powiedział były opiekun zdetronizowanego czempiona WBC podczas podcastu Stamina for Sale. - Jedyny jego atut to siła i zobaczymy, jak daleko na tym zajedzie. Tyle mam do powiedzenia.

Odpowiadając na zarzut dotyczący zatrutej wody Breland odparł: - Jeśli przejrzycie nagrania, to ani razu nie zobaczycie mnie z wodą w ręku. Poza tym, byłem tam, by pomagać - jeśli ty wygrywasz, wygrywam i ja. (...) Niektórzy nie potrafią pogodzić się z porażką. Po porażce nie wolno winić wszystkich na około, tylko trzeba się zastanowić nad sobą. 

Mark Brelnad ustosunkował się też do słów Wildera o manipulacji Fury'ego przy rękawicach. - Czy tak było, nie wiem. Bardzo w to wątpię, ale według mnie Wilder z Furym i tak nie wygra. 

Add a comment

Niewykluczone, że Charles Martin (28-2-1, 25 KO) będzie kolejnym przeciwnikiem Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO). Pojedynek dwóch byłych mistrzów świata mógłby się odbyć wiosną na terenie Stanów Zjednoczonych.

Obóz Wildera wciąż próbuje wymusić na Tysonie Furym stoczenie trzeciej walki, jednak Brytyjczyk na razie skoncentrowany jest na pojedynku unifikacyjnym z Anthonym Joshuą. "Bronze Bomber" wyznał niedawno, że chciałby również stoczyć walkę z Dillianem Whytem, jednak ten wcześniej musi wygrać walkę rewanżową z Aleksandrem Powietkinem.

Wilder nie boksował od ubiegłorocznej porażki z Furym. Martin po raz ostatni boksował w lutym ubiegłego roku, wygrywając przez techniczny nokaut z Geraldem Washingtonem.

Add a comment

Ekipa Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO) nie odpuszcza i chce zmusić Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) do trzeciej walki. Kilka tygodni temu prawnicy "Bronze Bombera" uruchomili tzw. klauzulę rozwiązywania sporów, licząc na to, że team Brytyjczyka da się przekonać, iż kontrakt obliguje "Króla Cyganów" do trylogii. 

Jak zapewnia menadżer Wildera Shelly Finkel, sprawa wciąż jest w toku. - Mediacje jeszcze się nie zakończyły - oświadczył Finkel w rozmowie z World Boxing News.

Tymczasem ludzie Tysona Fury'ego już od dłuższego czasu prowadzą negocjacje w sprawie unifikacji z Anthonym Joshuą (30-0-1, 21 KO), do której dojść ma już latem. Czy Deontay Wilder i jego prawnicy zablokują wielkie plany Wyspiarzy? Odpowiedź powinniśmy poznać już niebawem...

Add a comment

Usyk nie odpuści: walka z Joshuą albo o wakat z kimś innym

Oleksandr Usyk (18-0, 13 KO) oczekuje aktualnie wieści w sprawie swojej mistrzowskiej walki o pas WBO wagi ciężkiej z Anthnym Joshuą (24-1, 21 KO). Ukrainiec nie kryje jednak, że chętnie sprawdziłby się także z innymi dużymi postaciami królewskiej dywizji. 

- Jest wielu zawodników, z którymi bardzo chciałbym zaboksować, na przykład Deontay Wilder - stwierdził w rozmowie z "The Sun" czempion z Symferopola. 

Usyk odniósł się przy okazji do oskarżeń Wildera pod adresem Tysona Fury'ego dotyczących rzekomym manipulacji przy rękawicach w dwóch pojedynkach bokserskich gigantów: - Nie chciałbym tego komentować, ale myślę, że Fury wygrał uczciwie. Tyson był po prostu lepszy.

Oleksandr Usyk w wadze ciężkiej stoczył dotąd tylko dwie walki, wygrywając na punkty z Chazzem Witherspoonem i Dereckiem Chisorą. Swój status obowiązkowego challengera WBO ukraiński pięściarz zawdzięcza sukcesom w kategorii junior ciężkiej, gdzie po zdobyciu kompletu mistrzowskich trofeów został tzw. Super Championem WBO - dzięki temu, przechodząc do wyższej dywizji, automatycznie stał się kandydatem do pojedynku o pas.

Add a comment

Hunter: Powietkin zostanie znokautowany!

Notowany w czołówce rankingów kategorii ciężkiej Michael Hunter (19-1-1, 13 KO) ma ochotę sprawdzić się z byłym czempionem WBC Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO).

Amerykanin opublikował na Twiiterze własnej produkcji plakat "anonsujący" jego starcie z "Bronze Bomberem", które miałoby wyłonić najlepszego zawodnika królewskiej dywizji w USA. "Łowca Głów" umieścił nawet na plakacie dokładną lokalizację potyczki (MGM Grand w Las Vegas) i przybliżony termin (lato 2021).

Niedawno dość głośno było o możliwej konfrontacji Huntera z innym dwumetrowcem - Filipem Hrgovićem, jednak amerykański pięściarz oznajmił ostatecznie, że nie zaboksuje z Chorwatem na gali Eddiego Hearna w obawie przed nieuczciwym sędziowaniem.

Wilder po raz ostatni walczył w lutym, tracąc na rzecz Tysona Fury'ego pas WBC. Olbrzym z Alabamy i jego ekipa póki co zwlekają z ogłaszaniem następnego startu, bo wciąż liczą, iż uda im się na drodze prawne zmusić "Króla Cyganów" do trzeciego pojedynku.

Add a comment

Mauricio Sulaiman zapowiedział, że Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) wkrótce może spodziewać się kolejnej szansy walki o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Prezydent World Boxing Council zasugerował, że "Bronze Bomber" wkrótce zostanie wyznaczony przez federację co najmniej do wzięcia udziału w pojedynku eliminacyjnym do światowego tytułu.

- Wilder przez 5 lat był mistrzem WBC i zawsze zachowywał się bardzo dobrze wobec federacji. Nasze relacje są bardzo dobre, a on sam dbał o to, żeby rywalizacja była często. Prosił o testy antydopingowe i nigdy nie cofał się przed żadnym wyzwaniem. Na pewno zasługuje na kolejną szansę - stwierdził Sulaiman.

Wilder po raz ostatni boksował w lutym, przegrywając przez techniczny nokaut z Tysonem Furym. W tym pojedynku Amerykanin stracił tytuł mistrza świata WBC. Od sierpnia z kolei tymczasowym czempionem WBC w "królewskiej" dywizji jest Aleksander Powietkin.

Add a comment

Trener Wildera otwarty na walkę z Ortizem

Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) nadal nie może się pogodzić z porażką z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO). Amerykanin jest przekonany, że padł ofiarą spisku z udziałem ludzi ze swojego otoczenia, którzy pozwolili jego rywalowi ukryć w rękawicy twardy przedmiot i przygotowali dla niego zatrutą wodę. "Bronze Bomber" za głównego winowajcę uznał jednego ze swoich trenerów Marka Brelanda, który w konsekwencji stracił miejsce w ekipie zdetronizowanego czempiona. "Oszczędzony" został natomiast drugi ze szkoleniowców Wildera - Jay Deas. Dlaczego?

Jak wyjaśnił w rozmowie Brianem Custerem olbrzym z Alabamy, dlatego, że Deas, w przeciwieństwie do Brelanda, nie chciał poddawać walki z Furym.

- Uwierz mi, Jay zebrał ochrzan, na serio! Nie zwolniłem go jednak, bo nie postąpił wbrew mojej woli i nie sprzeniewierzył się wartościom, które głosiłem od około pięciu lat! - oświadczył "Bronze Bomber". 

Deontay Wilder do kolejnego pojedynku trenować ma pod opieką Jaya Deasa, któremu podobno asystować ma Malik Scott.

Add a comment