Patronat medialny


 


14 sierpnia na gali organizowanej przez Matchroom Boxing w Brentwood na ring wróci Przemysław Runowski (19-1, 5 KO). Przeciwnikiem Polaka będzie Michael McKinson (20-0, 2 KO).

Dla Runowskiego będzie to pierwszy tegoroczny występ. Polak miał boksować na majowej gali Polsat Boxing Night w Louisem Greenem, jednak pojedynek w ostatniej chwili został odwołany.

Główną atrakcją tej imprezy będzie walka o pas WBA Intercontinental wagi półciężkiej pomiędzy Joshuą Buatsim i Ricardsem Bolotniksem. Zwycięzca będzie blisko pojedynku o mistrzostwo świata World Boxing Association.

Add a comment

Przemysław Runowski (19-1, 5 KO) poinformował w mediach społecznościowych, że nie dojdzie do jego walki z Louisem Greenem (12-2, 7 KO). Pojedynek miał być jedną z głównych atrakcji piątkowej gali Polsat Boxing Night w Warszawie.

Runowski po raz ostatni boksował w grudniu, wygrywając z Michałem Syrowatką. Greene, który ma na koncie wygraną z Łukaszem Wierzbickim, ostatnią walkę stoczył w sierpniu ubiegłego roku.

Główną atrakcją piątkowej imprezy będzie pojedynek Michała Cieślaka z Jurim Kaszinskim. Zwycięzca będzie klasyfikowany na drugim miejscu rankingu IBF wagi junior ciężkiej.

Add a comment

 

Przemysław Runowski (19-1, 5 KO) wygrał przez techniczny nokaut w czwartej rundzie z Michałem Syrowatką (22-5, 7 KO) na gali Polsat Boxing Night w Warszawie. Pojedynek zakończył się po serii mocnych ciosów "Kosiarza" z lewej ręki.

32-letni Syrowatka bardzo źle reagował na przyjmowane ciosy. Po każdym czystym trafieniu Runowskiego chwiał się na nogach i nie był w stanie unikać kolejnych ataków. W trzecim starciu blisko było zakończenia walki, ale Syrowatka pomimo dużych problemów z równowagą, ostatecznie przetrwał rundę.

Na początku czwartej odsłony Runowski przystąpił to następnego zdecydowanego ataku. 26-latek trafił kilka razy lewym sierpowym, Syrowatka nie potrafił bronić się przed akcjami rywala, a sędzia przerwał pojedynek, ratując pięściarza z Ełku przed ciężkim nokautem. Runowski odniósł jedno z cenniejszych zwycięstw na zawodowych ringach. Dla Syrowatki była to druga kolejna porażka.

Podczas tej samej gali na ring wróciła była mistrzyni świata wagi super półśredniej Ewa Piątkowska (15-1, 4 KO), która wygrała niejednogłośnie na punkty z debiutującą Różą Gumienną (0-1, 0 KO). Po sześciu rundach dwóch sędziów wskazało na nieznaczną przewagę Piątkowskiej (58-56), zaś trzeci wypunktował remis (57-57).

 

Add a comment

5 grudnia na gali Polsat Boxing Night dojdzie do walki Przemysława Runowskiego (19-1, 4 K) z Michałem Syrowatką (22-4, 7 KO). Przymiarki do tego pojedynku trwały od dłuższego czasu.

Dla Runowskiego będzie to druga walka w tym roku. Swój ostatni pojedynek “Kosiarz” stoczył 17 lipca na gali Babilon Fight Night. Wówczas pokonał on jednogłośną decyzją sędziów debiutującego w zawodowym boksie mistrza FEN i Babilon MMA Daniela Rutkowskiego.

Z kolei Syrowatka swojego ostatniego występu nie może zaliczyć do udanych. 31 lipca na Babilon Fight Night pięściarz z Ełku niespodziewanie przegrał z Finem Oskarim Metzem. Główną atrakcją grudniowej gali będzie pojedynek Michała Cieślaka z Taylorem Mabiką.

Add a comment

W walce wieczoru gali Babilon Fight Night Boks i MMA Przemysław Runowski (19-1, 4 KO) po momentami bardzo zaciętym boju pokonał debiutującego w ringu pięściarskim zawodnika MMA Daniela Rutkowskiego. Popularny "Kosiarz" w kolejnym występie zmierzy się z Michałerm Syrowatką (22-3, 7 KO), który wcześniej - 31 lipca - stanie naprzeciw Fina Oskari Metza (11-0, 4 KO).

W pozostałych pojedynkach piątkowej gali: Łukasz Stanioch (3-0, 1 KO) zastopował Adriana Błeszyńskiego (0-3), Jan Lodzik (3-0, 1 KO) pokonał a punkty Patryka Trochimiaka (1-1), a  Tomasz Turkowski (6-0, 6 KO) znokautował Wojciecha Roja (2-2, 2 KO).

Add a comment

W pojedynki wieczoru jutrzejszej gali Babilon Fight Night Boks vs MMA Przemysław Runowski (18-1, 4 KO) zmierzy się w walce bokserskiej z wywodzącym się z zapasów zawodnikiem MMA Danielem Rutkowskim. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z popularnym "Kosiarzem".

Add a comment

Przemysław Runowski (18-1, 4 KO) i Daniel Rutkowski wnieśli tyle samo podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed piątkową galą grupy Babilon Promotion. "Kosiarz" i jego rywal ważyli po 70 kg.

Dla Rutkowskiego, który ma na koncie 12 zawodowych walk w mieszanych sztukach walki, będzie to bokserski debiut. Runowski po raz ostatni boksował w grudniu, wygrywając już w pierwszej rundzie z Sergiejem Mołczanowem.

Początkowo przeciwnikiem 26-letniego Runowskiego miał być inny zawodnik MMA - Krzysztof Gutowski, jednak z udziału w pojedynku wykluczyła go kontuzja. Galę pokaże na żywo Polsat Sport Extra.

Pozostałe wyniki ważenia:
Adrian Błeszyński (81,7 kg) - Łukasz Stanioch (81,7 kg)
Tomasz Turkowski (76 kg) - Wojciech Roj (75,5 kg)
Jan Lodzik (62,2 kg) - Patryk Trochimiak (62 kg)

Add a comment

- Daniel Rutkowski odnosi sukcesy w zapasach i MMA, dlatego oczekuję od niego sportowej postawy, a nie zgadzam się na brudną grę w ringu. Daniel, czekam na twardy i męski boks z twojej strony. Bądź w dobrej formie! - mówi pięściarz Przemysław "Kosiarz" Runowski przed galą Babilon Fight Night: Boks vs MMA, która odbędzie się 17 lipca w studiu telewizyjnym.

Mający znakomity rekord Przemek Runowski (18-1, 4 KO) w jubileuszowym dwudziestym występie zawodowym miał boksować z innym zawodnikiem z MMA Krzysztofem Gutowskim (8-0, 8 KO). Kontuzja rywala sprawiła, że zmierzy się w pojedynku na pięści z byłym Mistrzem Polski i reprezentantem kraju w zapasach Danielem "Rutkiem" Rutkowskim (10-2), który w Mieszanych Sztukach Walki już wywalczył dwa pasy mistrzowskie - federacji Babilon MMA i FEN.

- Wierzę, że Daniel wyjdzie do ringu z nastawieniem, że chce boksować, a nie faulować, klinczować, przepychać się itd. Brudna gra mnie nie interesuje. W zapasy nie będziemy się bawić. Inna sprawa, że ja jako doświadczony pięściarzy nie pozwolę mu poboksować. Sam chcę pokazać ładny i efektowny boks, a potem czekam już na wyzwania typowo pięściarskie – powiedział "Kosiarz" Runowski, który zmierzy się ze świetnym zapaśnikiem na dystansie 6 rund.

"Rutek" doskonale rozumie, że w bokserskim pojedynku nie będzie faworytem, ale stawia na swoją twardość i serce do walki, jednocześnie zdając sobie sprawę, że na rewanż w MMA raczej nie ma co liczyć, bo żaden pięściarz się na to nie odważy.

- Miałem spotkać się z dobrym bokserem, a wyszło na to, że spotkam się z jeszcze lepszym. Potrafię realnie ocenić swoje ringowe szanse. O ile uważam, że w potyczce z Michałem byłyby one na tyle duże, że mógłbym wygrać, o tyle z Przemkiem postaram się udowodnić, że jestem twardym wojownikiem i nie jest łatwo mnie złamać. Mam w sobie wiele sportowej pokory, wiem kto tu będzie faworytem. Z drugiej strony wiem też, że żaden bokser nie zdecyduje się na rewanż z zawodnikiem MMA. A my pokazujemy, że możemy walczyć z każdym i we wszystkich formułach – dodał "Rutek" Rutkowski.

Daniel Rutkowski nie ukrywa, że dla niego będzie to duże wyzwanie sportowe, zresztą już porównał tę walkę do potyczki Dawida z Goliatem. "Kosiarz" Runowski twierdzi z kolei, że w sportach walki trzeba szanować każdego rywala, bo jeden cios zmienia wszystko, a on sam ma nawet więcej do stracenia niż zyskania.

- W walkach MMA mało pokazuje się w stójce, a tutaj będę cały czas walczył w ten sposób. To też dobre przygotowania pod kątem kolejnych pojedynków w oktagonie. Mogę zaskoczyć Przemka swoją fizycznością i wytrzymałością. Poza tym z dnia na dzień rozwijam się jako bokser i kto wie, może sprawię niespodziankę – mówi Daniel Rutkowski, natomiast Przemysław Runowski dodał: - Mam fajny sztab, pracuję z Michałem Gandykiem, Przemkiem Michalakiem i Tomaszem Lewczukiem i owoce naszych treningów będą widoczne 17 lipca. Liczę na konkretne zwycięstwo i parę fajnych rund, a takich mi brakuje od pewnego czasu - stwierdził "Kosiarz".

Na tej samej gali 17 lipca inny zawodnik MMA walczący na galach Tomasza Babilońskiego Adrian „Ares” Błeszczyński spotka się z utytułowanym bokserem Łukaszem Staniochem, który w dobrym stylu rozpoczął zawodową karierę. W tym starciu znów faworytem będzie pięściarz Stanioch, ale to Błeszyński może się poszczycić, że w 2011 roku w pięściarskim debiucie walczył we Francji z Arsenem Goulamirianem, dziś Mistrzem Świata organizacji WBA w kategorii junior ciężkiej. Transmisja z gali "Boks vs MMA" 17 lipca na kanałach grupy Polsat.

Add a comment

17 lipca na gali organizowanej przez Tomasza Babilońskiego kolejną walkę stoczy boksujący w kategorii półśredniej Przemysław Runowski (18-1, 4 KO). Rywalem popularnego "Kosiarza" będzie zawodnik MMA Daniel Rutkowski. Bokser z Damnicy do zbliżającego się startu szykuje się pod okiem nowego trenera Tomasza Lewczuka. 

Add a comment

17 lipca na gali organizowanej przez Tomasza Babilońskiego kolejną walkę stoczy boksujący w kategorii półśredniej Przemysław Runowski (18-1, 4 KO). Rywalem popularnego "Kosiarza" miał być Krzysztof Gutkowski, który jednak doznał kontuzji i zastąpi go inny zawodnik MMA Daniel Rutkowski. 

- Nowy przeciwnik jest już rozpracowany, znam jego styl. Sposób boksowania tych z MMA jest bardziej nieprzewidywalny niż pięściarzy, nigdy nic z nimi nie wiadomo, ale mam odpowiednich sparingpartnerów - mówi Runowski, który do zbliżającego się startu szykuje się pod okiem nowego trenera Tomasza Lewczuka. 

- Jestem podekscytowany tą współpracą, to zupełnie inny styl boksowania niż do tej pory, taka mieszaka stylów Fiodora Łapina i Andreja Liczika z domieszką szkoły amerykańskiej, myślę, że efekt będzie widoczny w ringu już w lipcu - zapowiada 26-latek z Damnicy i dodaje: - Liczę, że pojedynek z Rutkowskim będzie dla mnie wstępem do poważniejszych walk po tej przerwie. Marzę o dużych walkach i liczę, że promotor Tomasz Babiloński dobrze poprowadzi moją karierę.

Add a comment

17 lipca na gali organizowanej przez Tomasza Babilońskiego kolejną walkę stoczy boksujący w kategorii półśredniej Przemysław Runowski (18-1, 4 KO). Rywalem popularnego "Kosiarza" będzie niepokonany zawodnik MMA Krzysztof Gutkowski. Podczas tej samej imprezy w ringu zaprezentuje się Tomasz Turkowski (5-0, 5 KO). Obu pięściarzom w przygotowaniu formy fizycznej do zbliżających się startów pomaga Przemysław Michalak.

Add a comment