Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

 

Przemysław Runowski (19-1, 5 KO) wygrał przez techniczny nokaut w czwartej rundzie z Michałem Syrowatką (22-5, 7 KO) na gali Polsat Boxing Night w Warszawie. Pojedynek zakończył się po serii mocnych ciosów "Kosiarza" z lewej ręki.

32-letni Syrowatka bardzo źle reagował na przyjmowane ciosy. Po każdym czystym trafieniu Runowskiego chwiał się na nogach i nie był w stanie unikać kolejnych ataków. W trzecim starciu blisko było zakończenia walki, ale Syrowatka pomimo dużych problemów z równowagą, ostatecznie przetrwał rundę.

Na początku czwartej odsłony Runowski przystąpił to następnego zdecydowanego ataku. 26-latek trafił kilka razy lewym sierpowym, Syrowatka nie potrafił bronić się przed akcjami rywala, a sędzia przerwał pojedynek, ratując pięściarza z Ełku przed ciężkim nokautem. Runowski odniósł jedno z cenniejszych zwycięstw na zawodowych ringach. Dla Syrowatki była to druga kolejna porażka.

Podczas tej samej gali na ring wróciła była mistrzyni świata wagi super półśredniej Ewa Piątkowska (15-1, 4 KO), która wygrała niejednogłośnie na punkty z debiutującą Różą Gumienną (0-1, 0 KO). Po sześciu rundach dwóch sędziów wskazało na nieznaczną przewagę Piątkowskiej (58-56), zaś trzeci wypunktował remis (57-57).