Patronat medialny


 


19 czerwca na gali Sulęcki - Munguia organizowanej w El Paso przez grupę Golden Boy Promotions swój amerykański debiut zaliczy Fiodor Czerkaszyn (17-0, 11 KO). Nazwisko rywala niepokonanego zawodnika KnockOut Promotions nie jest jeszcze znane, ale podobno to nie "Magik" ma być "stroną A" w czerwcowej walce, więc szykuje się mocny sprawdzian na wyjeździe...

Add a comment

19 czerwca na gali organizowanej w El Paso przez grupę Golden Boy Promotions swój amerykański debiut zaliczy Fiodor Czerkaszyn (17-0, 11 KO). 

Nazwisko rywala niepokonanego zawodnika KnockOut Promotions nie jest jeszcze znane. Wiadomo jedynie, że pojedynek rozegrany zostanie na dystansie dziesięciu rund. Głównym wydarzeniem czerwcowej imprezy będzie starcie Macieja Sulęckiego (29-2, 12 KO) z Jaime Munguią (36-0, 29 KO).

25-letni Czerkaszyn po raz ostatni boksował w marcu, wygrywając na punkty z Javierem Francisco Macielem. Po walce okazało się, że "Magik" wychodził do ringu ze złamanym żebrem. Podopieczny Andrzeja Wasilewskiego zaleczył już jednak kontuzje i powrócił do treningów.

Add a comment

Jak dowiedział się Rafał Mandes z "Super Expressu", kontuzja żebra, z którą Fiodor Czerkaszyn przystąpił do sobotniej walki z Javierem Francisco Macielem, nie jest szczególnie groźna, choć pokrzyżuje najbliższe sportowe plany zawodnika KnockOut Promotions. 

Badania przeprowadzone u pięściarza z Charkowa wykazało, że złamane żebro goi się prawidłowo. Czerkaszyna czekają jednak dwa tygodnie odpoczynku od treningów, co oznacza, że nie będzie mógł wystąpić na kwietniowej gali DAZN w Stanach Zjednoczonych.

Dla Czerkaszyna zwycięski bój z Macielem był pierwszym występem po rocznej absencji. Wygrana pozwoliła "Magikowi" awansować na 15. pozycję w światowym rankingu kategorii średniej.

Więcej na stronach "Super Expressu" >> 

 

Add a comment

Fiodor Czerkaszyn (17-0, 11 KO) awansował na piętnaste miejsce w światowym rankingu wagi średniej portalu statystycznego Boxrec.com. W sobotę na gali Knockout Boxing Night 14, 25-letni pięściarz wygrał na punkty z Javierem Francisco Macielem.

Po walce okazało się, że Czerkaszyn do pojedynku przystępował z pękniętym żebrem. Dla pięściarza grupy KnockOut Promotions był to powrót na ring po rocznej przerwie. Jedynym Polakiem, który wyprzedza Czerkaszyna w tym zestawieniu jest Maciej Sulęcki, który zajmuje dwunaste miejsce.

Awans po sobotniej wygranej zaliczył także Mateusz Tryc (11-0, 6 KO). Pięściarz z Wyszkowa po wygranej z niepokonanym wcześniej Jorge Luisem Garbeyem znalazł się na 52. pozycji w rankingu najlepszych pięściarzy świata wagi super średniej Boxrec.com.

Add a comment

Fiodor Czerkaszyn (17-0, 11 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Javiera Francisco Maciela (33-11, 23 KO) w walce wieczoru gali Knockout Boxing Night 14 w Hotelu Warszawianka. Po finałowym gongu sędziowie punktowali 98-92 i dwukrotnie 100-90 dla Czerkaszyna.

Pięściarz grupy KnockOut Promotions wracał na ring po rocznej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi. 25-latek przeszedł w tym czasie m.in. operację prawej dłoni. Pierwsze rundy pojedynku były prowadzone w spokojnym tempie. Czerkaszyn bazował na pracy nóg oraz lewym prostym, którym ustawiał polującego na kontry rywala. Argentyńczyk próbował trafić, kiedy jego przeciwnik wchodził w półdystans, jednak polsko-ukraiński pięściarz był czujny w defensywie.

W drugiej połowie walki Czerkaszyn podkręcił tempo i zdecydowanie zepchnął do obrony Maciela. 25-latek pewnie wygrywał kolejne rundy, jednak nie mógł na dobre przełamać defensywy Argentyńczyka, który do końca pozostawał niebezpieczny. Maciel nie dawał po sobie także poznać, że ciosy przeciwnika robią na nim wrażenie.

Czerkaszyn po raz drugi w karierze przeboksował dystans dziesięciu rund. Dla Maciela, który w przeszłości boksował o mistrzostwo świata wagi średniej, była to piąta kolejna porażka.

 

 

Add a comment

Już dziś kolejna gala KnockOut Boxing Night. W pojedynku wieczoru Fiodor Czerkaszyn (16-0, 11 KO) skrzyżuje rękawice z Javierem Francisco Macielem (33-10, 23 KO). Na karcie walk także niepokonani Mateusz Tryc (10-0, 6 KO), którego przetestuje Kubańczyk Jorge Luis Garbey (6-0-1, 3 KO), efektownie boksujący Rafał Wołczecki (2-0, 2 KO) oraz doświadczony Marek Matyja (18-2-2, 8 KO).

Obstawiaj wyniki walk bokserskich w eWinner >>

Add a comment

Trwa dopinanie formalności niezbędnych, by Maciej Sulęcki (29-2, 12 KO) mógł wylecieć do USA i 24 kwietnia w El Paso w Teksasie zmierzyć się z Jaime Munguią (36-0, 29 KO). Tymczasem okazuje się, że na gali organizowanej przez Oscara De La Hoyę wystąpić może jeszcze drugi zawodnik grupy KnockOut Promotions. 

Jak zdradził Andrzej Wasilewski w rozmowie z TVP Sport, istnieje szansa, by na undercardzie imprezy z udziałem "Stricza" zaboksował także Fiodor Czerkaszyn (16-0, 11 KO), którego w sobotę na gali KnockOut Boxing Night 14 zmierzy się z Javierem Francisco Macielem (33-10, 23 KO). 

Jeśli ostatecznie uda się doprowadzić do starcia Sulęckiego z Munguią, prawdopodobnie będzie ono miało status finałowego eliminatora WBC w kategorii średniej. Pewne jest natomiast, że Sulęcki zakończył trenerską współpracę z Piotrem Wilczewskim, powracając do Pawła Kłaka.

Add a comment

Fiodor Czerkaszyn (16-0, 11 KO) był nieznacznie cięższy od Javiera Francisco Maciela (33-10, 23 KO) podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą Knockout Boxing Night 14 w Hotelu Warszawianka w Serocku. Czerkaszyn ważył 73,6 kg, zaś Argentyńczyk 73,5 kg.

Dla 25-letniego pięściarza grupy KnockOut Promotions będzie to powrót na ring po rocznej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi. Maciel po raz ostatni boksował w listopadzie. Transmisja gali od godz. 21 w TVP Sport, walka wieczoru na żywo także w TVP 1 od godz. 23.35.

Pozostałe wyniki ważenia:
Mateusz Tryc (77,2 kg) - Jorge Luis Garbey (76,1 kg)
Marek Matyja (79,7 kg) - Bartłomiej Grafka (79,6 kg)
Rafał Wołczecki (72,4 kg) - Dmytro Bohdanow (71,2 kg)
Damian Zeidler (88,9 kg) - Jakub Martys (86,2 kg)
Maciej Marchel (51,8 kg) - Daniel Jesiotr (51,9 kg)

Add a comment