Patronat medialny


 

Mariusz Wach (37-9, 20 KO) wygrał przez techniczny nokaut w piątej rundzie z Jakubem Sosińskim (8-3-1, 3 KO) na gali MAXLIGA organizowanej w Kątach Wrocławskich.

Add a comment

Aż 132,6 kg zanotował podczas ważenia przed sobotnią galą Maxliga Warriors w Kątach Wrocławskich Mariusz Wach (36-9, 19 KO). Rywal "Wikinga" - Jakub Sosiński (8-2-1, 3 KO) wniósł na wagę 115,5 kg. Dla Wacha pojedynek z Sosińskim ma być sprawdzianem formy przez zaplanowaną na 16 czerwca konfrontacją z brązowym medalistą olimpijskim Frazerem Clarkem (6-0, 5 KO).

Add a comment

Frazer Clarke (6-0, 5 KO) z respektem wypowiada się o swoim najbliższym rywalu Mariuszu Wachu (36-9, 19 KO). Do starcia bokserskich olbrzymów dojdzie 16 czerwca w Londynie.

- Cieszę się, że w końcu możemy tę walkę ogłosić i kibice zobaczą mnie w obliczu wzywań, na jakie liczę - mówi brązowy medalista olimpijski z Tokio. - Wach to bardzo twardy rywal, jego rekord mówi sam za siebie. Zobaczcie, z jakimi nazwiskami się mierzył i jakie walki im dawał! Mam nadzieję, że teraz wszyscy zrozumieją, że Frazer Clarke nie boi się nikogo.

- Moim celem jest mistrzostwo świata i ścieżka do tego celu została już jasno wyznaczona. Dużo złego mówiło ostatnio na mój temat [po wycofaniu się z pojedynku z Fabio Wardleyem - red.], ale ludzie nie mają pojęcia, co dzieje się za kulisami. Ja i mój promotor Ben Shalom idziemy razem do celu krok po kroku. Pod koniec roku chcę być mistrzem Wielkiej Brytanii, ale najpierw muszę pokonać Wacha - dodaje Wyspiarz.

Mariusz Wach przed walką z Frazerem Clarkiem ma zaplanowany jeszcze jeden występ - 2 czerwca w Kątach Wrocławskich ma skrzyżować rękawice z Jakubem Sosińskim (8-2-1, 3 KO).

Add a comment

16 czerwca podczas gali grupy Boxxer organizowanej w Londynie dojdzie do walki pomiędzy byłym pretendentem do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Mariuszem Wachem (36-9, 19 KO) i Frazerem Clarkem (6-0, 5 KO).

Dwa tygodnie wcześniej Wach ma wystąpić na gali organizowanej w Kątach Dąbrowskich, gdzie jego przeciwnikiem będzie Jakub Sosiński. Pięściarz z Krakowa ostatni raz boksował we wrześniu.

Clarke w tym roku stoczył już dwie walki, a w ostatnim występie wygrał z Bogdanem Dinu. Główną atrakcją czerwcowej gali będzie pojedynek Adama Azima z Aramem Faniianem.

Add a comment

Niedawny pretendent do tytułu mistrza Polski wagi ciężkiej Jakub Sosiński (8-2-1, 3 KO) będzie ostatecznie rywalem Mariusza Wacha (36-9, 19 KO) 3 czerwca w Kątach Wrocławskich. 

Pierwotnie Wach w pojedynku wieczoru gali Maxliga Boxing Night 4 miał zmierzyć się z Pawłem Sowikiem, który jednak nie uzyskał akceptacji Polskiej Unii Boksu.

Add a comment

3 czerwca w Kątach Wrocławskich na ring powróci Mariusz Wach (36-9, 19 KO). Były pretendent do mistrzowskich pasów wagi ciężkiej zmierzy się w ośmiorundowym pojedynku z Pawłem Sowikiem (3-12, 1 KO).

Walka, będąca dla Wacha pierwszym występem od czasu porażki z Kevinem Lereną, będzie główną atrakcją gali Maxliga Boxing Night 4.

BILETY NA GALĘ MAXLIGA BOXING NIGHT 4 >>

Add a comment

Mariusz Wach przez kilkanaście ostatnich dni przebywał w USA, gdzie pod okiem swojego trenera Piotra Wilczewskiego rozpoczął przygotowania do kolejnej walki. Były pretendent do tytułu mistrza świata w wadze ciężkiej musiał jednak zmienić plany.

Powód? Team Ołeksandra Usyka zaprosił go na wspólny obóz - informuje "Super Express". Wach będzie sparował z Ukraińcem, który miejmy nadzieję już wkrótce skrzyżuje rękawice z Tysonem Furym.

Wach 8 kwietnia miał się zmierzyć w USA z Andrzejem Wawrzykiem, ale wszystko wskazuje na to, że na ring powróci 3 czerwca w Kątach Wrocławskich. Występ "Wikinga" będzie punktem kulminacyjnym gali finałowej rozgrywek Maxligi Warriors.

Pełna treść artykułu w "Super Expressie" >>

Add a comment

8 kwietnia w Chicago dojść ma do polko-polskiej walki w kategorii ciężkiej pomiędzy Mariuszem Wachem (36-9, 19 KO) i Andrzejem Wawrzykiem (33-2, 19 KO).

Wawrzyk we wrześniu wrócił na ring po 6-letniej przerwie, przegrywając przez ciężki nokaut z Michałem Bołozem. Wach w swoim ostatnim występie uległ na punkty Kevinowi Lerenie, notując trzecią porażkę z rzędu.

Pomysł pojedynku skomentowali na Twitterze między innymi Andrzej Wasilewski i Grzegorz Proksa. "Nie jestem do końca pewien, że komisja stanu Illinois do tego dopuści. Choć Waszka też ostatnio chyba przegrywał. Tak czy inaczej bardzo to smutne" - napisał szef KnockOut Pormotions. "Masakra..." - ocenił "Super G".

Add a comment