Patronat medialny


 

George Warren w rozmowie z kanałem Queensberry Promotions odniósł się do porażki z grupą K2 na organizację walki o pas WBA wagi ciężkiej pomiędzy Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO) i Danielem Dubois (19-1, 18 KO). Oferta stajni Warrenów opiewała na 5,6 mln dolarów, zaś ekipy Usyka na 8.

- Zawsze trudno jest być po tej mniej uprzywilejowanej stronie, tu było 75 do 25 na naszą niekorzyść - wyjaśnia promotor Dubois. - Pewnie w 90 procentach przypadków przetargów wygrywa wtedy strona uprzywilejowana. Próbowaliśmy się dogadać, ale skończyło się przetargiem, który oni wygrali. Dali 8 milionów, więc będzie dobra wypłata dla Dubois, ale też wielka szansa w trudnej walce.

Warren zapytany o to, kto pokaże na Wyspach Brytyjskich starcie Usyka z Dubois, odparł: - To jest na razie tajemnica, oni mają prawa telewizyjne, na pewno usiądziemy z Aleksem do rozmów, z nadzieją, że się dogadamy, choć spodziewam się, że oni po prostu będą chcieli zarobić jak najwięcej, bo muszą jakoś pokryć te 8 milionów dolarów - teraz wszystko w ich rękach.

Według dokumentów przetargowych walka Usyk - Dubois odbędzie się 12 sierpnia we Wrocławiu lub 5 sierpnia w Arabii Saudyjskiej bądź Manchesterze.

Add a comment

12 sierpnia na Stadionie Miejskim we Wrocławiu najprawdopodobniej dojdzie do walki o tytuły mistrza świata WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej pomiędzy Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO) i Danielem Dubois (19-1, 18 KO).

Reprezentująca Ukraińca grupa K2 Promotions wygrała przetarg na organizację tego wydarzenia, oferując dokładnie 8,057 mln dolarów. Pieniądze zostaną podzielone w stosunku 75 do 25 dla Usyka, co oznacza, że panujący czempion zarobi 6,042 mln dolarów, zaś występujący w roli oficjalnego pretendenta Brytyjczyk 2,014 mln dolarów.

Poza Wrocławiem, grupa K2 w dokumentach przetargowych wymieniła także Manchester (Anglia) oraz Jeddah (Arabia Suadyjska) jako dwie alternatywne lokalizacje wydarzenia. W obu przypadkach pojedynek miałby się wówczas odbyć 5 sierpnia.

Zgodnie z regulaminem WBA, pojedynek może odbyć się najpóźniej w ciągu 90 dni od rozstrzygnięcia przetargu. Pięściarze powinni z kolei podpisać kontrakty na walkę w ciągu najbliższych 20 dni.

W przetargu uczestniczył także Frank Warren, który złożył ofertę w wysokości 5,6 mln dolarów. Przed przystąpieniem do przetargu grupa K2 próbowała przekonać Warrena do walki w Polsce bez konieczności rozstrzygania konkursu ofert, jednak Brytyjczycy nie zgodzili się ostatecznie na żadną dobrowolną ofertę.

Add a comment

Aleksander Krasiuk poinformował, że ekipa Oleksandra Usyka (20-0, 13 KO) wygrała przetarg na organizację walki o pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej z Danielem Dubois (19-1, 18 KO). Pojedynek ma odbyć się 12 sierpnia we Wrocławiu. Alternatywą jest organizacja walki 5 sierpnia w Anglii lub Arabii Saudyjskiej.

Będzie to pierwsza w historii walka o trzy mistrzowskie pasy organizowana na polskiej ziemi. Rozmowy w sprawie organizacji tego wydarzenia w Polsce, które Krasiuk prowadził z Andrzejem Wasilewskim, trwały od kilku tygodni. Oficjalne potwierdzenie daty oraz miejsca gali powinno nastąpić niebawem.

Zwycięska oferta wyniosła 8 milionów dolarów. Pieniądze zostaną podzielone w stosunku 75 do 25 dla Ukraińca. W przetargu wziął także udział Frank Warren, który zaproponował 5,6 mln dolarów.

Dubois jest oficjalnym pretendentem do mistrzowskiego pasa federacji World Boxing Association, który Usyk dzierży od września 2021 roku. W ostatnim ringowym występie Ukrainiec po raz drugi pokonał Anthony'ego Joshuę.

Add a comment

Oleksandr Usyk (20-0, 13 KO) aktywnie wspiera swoich rodaków walczących z rosyjskim agresorem. W ostatnich dniach mistrz WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej odwiedził ukraińskich żołnierzy na froncie. 

Usyk na ring powrócić ma latem pojedynkiem z obowiązkowym challengerem WBA Danielem Dubois (19-1, 18 KO). Niewykluczone, że walka odbędzie się w jednym z polskich miast.

Add a comment

- Najmocniejszym argumentem na rzecz walki w Polsce jest fakt, że gdy przedstawiliśmy ten pomysł mistrzowi, podszedł do niego z wielkim entuzjazmem, był szczęśliwy - mówi Oleksandr Krasiuk o dyskutowanej koncepcji zorganizowania latem nad Wisłą pojedynku o trzy pasy wagi ciężkiej pomiędzy Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO) i Danielem Dubois (19-1, 18 KO).

Add a comment

Andrzej Wasilewski zdradził dziś za pośrednictwem Twittera, że trwają rozmowy na temat organizacji w Polsce walki o pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej pomiędzy Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO) i Danielem Dubois (19-1, 18 KO).

Do pojedynku miałoby dojść latem, a dla Usyka byłaby to obowiązkowa obrona tytułu z ramienia World Boxing Association. Według Wasilewskiego w kontekście starcia Usyka z Dubois brane są aktualnie pod uwagę jeszcze dwie inne lokalizacje.

Add a comment

Joe Joyce uważa Oleksandra Usyka (20-0, 13 KO) za faworyta w walce z Danielem Dubois (19-1, 18 KO) o mistrzowskie pasy wagi ciężkiej. Do pojedynku dojść ma latem w Wielkiej Brytanii.

- Usyk będzie tańczył w ringu wokół Dubois, który nie będzie w stanie go trafić i uważam, że Usyk go znokautuje - ocenił "The Juggernaut" w rozmowie z IFL TV.

Joyce w swojej karierze miał okazję boksować zarówno z Usykiem jak i Dubois. Ukraińcowi uległ jednogłośnie na punkty w walce boksu olimpijskiego, Brytyjczyka pokonał na zawodowstwie przez nokaut w dziesiątej rundzie. 

Add a comment

Najpóźniej 22 lipca ma dojść do walki o trzy pasy wagi ciężkiej pomiędzy Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO) i Daniel Dubois (19-1, 18 KO). Obozy pięściarzy mają czas do 2 maja na osiągnięcie porozumienia w tej sprawie.

Pojedynek z Anglikiem, będzie dla Ukraińca obowiązkową obroną tytułu mistrzowskiego federacji WBA. Dubois jest regularnym czempionem World Boxing Association i jednocześnie oficjalnym pretendentem do pełnoprawnego tytułu.

Możliwe lokalizacje walki Usyk - Dubois to Anglia oraz Arabia Saudyjska. Dla obu pięściarzy będą to pierwsze tegoroczne występy.

Add a comment

Oleksandr Usyk (20-0, 13 KO) przyznał w rozmowie z Wołodymirem Kobiełkowem, że dość szybko podczas medialnych "negocjacji" z Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO) uznał, że "Król Cyganów" wcale nie zamierza boksować z nim 29 kwietnia.

- Zrozumiałem to gdy tylko Fury powiedział, że chce podziału 70 do 30. Wtedy cała moja ekipa stwierdziła, że to kretyn - powiedział Ukrainiec - Ja odpowiedziałem jednak, że się zgadzam. Nie chodziło mi o pieniądze, ale o walkę, o bezdyskusyjne mistrzostwo, na tę walkę czekało wielu ludzi. Pieniądze to sprawa dodatkowa, miałbym dla rodziny i mógłbym pomóc tym, którzy tego potrzebują.

- Myślę, że Fury sądził, że ja się nie zgodzę. Ale potem zaczął mówić o rewanżu, chociaż to był pomysł jego drużyny, a nie mojej. Wtedy już wiedziałem, że on nie chce walki. Przecież nawet nie trenował, a ja w dniu, gdy on zaczął krzyczeć, zrobiłem 15 rund sparingu - dodał Usyk, który między liny wróci prawdopodobnie latem obowiązkową obroną pasa WBA wagi ciężkiej z Danielem Dubois (19-1, 18 KO).

Add a comment