Patronat medialny


 


Tomasz AdamekW dniu dzisiejszym 40-te urodziny obchodzi jeden z najbardziej wpływowych dziennikarzy zajmujących się tematyką bokserską Dan Rafael. Z okazji jubileuszu ekspert ESPN zamieścił na swoim blogu listę 40 życzeń związanych z jego ukochaną dyscypliną sportową.

Jak się można było spodziewać, w zestawieniu Rafaela (na 11. pozycji) znalazło się i życzenie związane z cenionym przez niego Tomaszem Adamkiem (42-1, 27 KO). Brzmi ono: "50 Tomaszów Adamków, by wypełnić bokserskie areny w całym kraju, nawet w sytuacji, gdy transmisji z walk nie przeprowadza telewizja HBO".

O popularności polskiego "Górala" w USA Rafael mógł przekonać się po raz kolejny w miniony weekend, kiedy to pięściarz z Gilowic w zapełnionej po brzegi hali Prudential Center w Newark zwyciężył na punkty dwumetrowego Michaela Granta.

Top 10 listy życzeń Dana Rafaela >>

1. Pacquiao - Mayweather i koniec wymówek z obydwu stron.
2. By David Haye w końcu się zamknął i zawalczył z którymś z braci Kliczków.
3. Mniej tytułów mistrzowskich.
4. I mniej organizacji bokserskich, łącznie z eliminacją WBA i WBC w ich obecnej postaci.
5. By jak najszybciej osiągnięto porozumienie w sprawie planowanej na 29 stycznia walki Devona Alexandra z Timothy Bradleyem.
6. Amir Khan - Marcos Maidana i zwycięzca dla wygranego w walce Alexander - Bradley.
7. Zobaczyć w Montrealu walkę Jean Pascal - Lucian Bute.
8. By stacje telewizyjne pokazywały walki, które chcą oglądać kibice, a nie takie, które chcą organizować promotorzy.
9. Większy budżet dla gal "Fiday Night Fights"
10. Amerykański program szkoleniowy pozwalający wykształcić olimpijskich medalistów i nadzieje boksu zawodowego.{jcomments on}