Patronat medialny


 


Polsat Sport pokaże na żywo organizowaną przez grupę Top Rank galę w Las Vegas, która odbędzie się 22 maja.  Główną atrakcją tej imprezy będzie walka unifikacyjna w wadze super lekkiej pomiędzy mistrzem świata federacji WBC i WBO Jose Ramirezem (26-0, 17 KO) oraz Joshem Taylorem (17-0, 13 KO), który dzierży mistrzowskie tytuły organizacji WBA i IBF. 

Data walki o absolutne mistrzostwo świata w kategorii do 63,5 kg była już kilkukrotnie przekładana. Taylor po raz ostatni boksował we wrześniu, zaś Ramirez w sierpniu. Na zwycięzcę tego pojedynku czeka Jack Catterall, który jest oficjalnym pretendentem do pasa WBO. 

Kibice zobaczą w akcji również Jose Zepedę (33-2, 26 KO), który zmierzy się z Henrym Lundym (31-8-1, 14 KO). Dla Zepedy będzie to powrót na ring po ubiegłorocznej wygranej z Iwanem Baranczykiem. Pojedynek był uznany przez wielu ekspertów za najlepszą walkę roku, a jej zakończenie uznano za najbardziej efektowny nokaut w rocznych podsumowaniach.

Rękawice skrzyżują także Elvis Rodriguez (11-0-1, 10 KO) oraz Kenneth Sims Jr (15-2-1, 5 KO). W Stanach Zjednoczonych gala będzie pokazywana przez telewizję ESPN.