Patronat medialny


 


Obozy Saula Alvareza (56-1-2, 38 KO) i Caleba Planta (21-0, 12 KO) są już blisko porozumienia w sprawie ustalenia warunków walki, która ma odbyć się 18 września w Las Vegas. Stawką pojedynku byłyby tytuły mistrza świata IBF, WBA, WBO i WBC wagi super średniej.

Walka odbędzie się na gali Premier Boxing Champions organizowanej w Las Vegas. "Canelo" od maja jest wolnym agentem i chociaż blisko współpracuje z Eddiem Hearnem, to teraz zaboksuje na imprezie organizowanej przez środowisko Ala Haymona.

Wydarzenie będzie w Stanach Zjednoczonych pokazywane przez telewizję FOX w systemie Pay-Per-View. Alvarez był przeciwny takiemu rozwiązaniu, jednak ostatecznie zmienił zdanie. Wypłata Meksykanina będzie składać się z kwoty gwarantowanej oraz udziału w sprzedaży PPV. Ta pierwsza część będzie rekordowa w jego karierze i przekroczy 40 milionów dolarów.

Plant za swój występ ma zarobić około 10 milinów dolarów, co także będzie jego osobistym rekordem. Oficjalne ogłoszenie tego pojedynku może nastąpić jeszcze w tym tygodniu.