Miasto Mrągowo

Patronat medialny


 

Federacja WBC opublikowała w swoich oficjalnych internetowych profilach oświadczenie zapowiadające, że jednym z najważniejszych tematów tegorocznego konwentu World Boxing Council będzie udział w zawodowym boksie osób transpłciowych. Poniżej zamieszczamy teść oświadczenia.

"Udział osób transpłciowych w sportach walki to temat kontrowersyjny. Twierdzi się, że kobiety transpłciowe mają nieuczciwą przewagę nad kobietami cispłciowymi w sporcie wyczynowym i mogą im zagrażać ze względu na różnice w fizjologii człowieka, a różnice te nie są wystarczająco odwracane przez transpłciowe terapie hormonalne.

Pojawiają się też opinie, że medycznie przepisywane blokery dojrzewania płciowego i estrogen obniżają poziom testosteronu i zmniejszają masę mięśniową u kobiet transpłciowych, zmniejszając potencjalną przewagę konkurencyjną.

Wartości WBC to lojalność i uczciwość. Czynimy boks lepszym środowiskiem, a ochrona zdrowia oraz dobre samopoczucie wszystkich pięściarzy i pięściarek to nasz największy priorytet. Zależy nam na ochronie praw człowieka, zwalczaniu dyskryminacji i pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Wierzymy, że boks jest dla każdego."