Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

KosteckiDawid Kostecki (39-1, 25 KO) wyczerpał już wszystkie możliwości prawne wznowienia procesu, po którym został skazany na 2,5 roku więzienia. Sąd Najwyższy oddalił jego kasację.

- Kasację oddalono jako oczywiście bezzasadną. Nie ma uzasadnienia do tej decyzji - zaznacza Teresa Pyźlak z biura prasowego Sądu Najwyższego.

To właśnie Sąd Najwyższy był ostatnią ścieżką, którą Dawid Kostecki chciał wykorzystać do uchylenia prawomocnego wyroku z maja 2012 r. Wtedy Sąd Apelacyjny w Rzeszowie skazał boksera na 2,5 r. bezwzględnego więzienia.

"Cygan" stara się teraz o przerwę w odbywaniu kary. Pierwszą próbę podjął w listopadzie ub.r. Dawid Kostecki przekonywał, że jest jedynym żywicielem rodziny. Sąd nie zgodził się wypuścić boksera na wolność, bo stwierdził, że Kostecki w zakładzie karnym nie podjął żadnej pracy, a nawet się o nią nie stara. "Cygan" ponowił wniosek, w którym napisał, że w styczniu urodziło mu się czwarte dziecko, a jego żona ma kłopoty ze zdrowiem i może przejść operację.

W połowie maja Sąd Okręgowy w Rzeszowie zdecydował o powołaniu kuratora, który sprawdzi sytuację rodzinną Dawida Kosteckiego. Opinia z wywiadu kuratora ma być gotowa w ciągu miesiąca. Potem sąd zdecyduje, czy bokserowi zostanie udzielona przerwa w odbywaniu kary.

http://www.youtube.com/watch?v=wEPV1FJ_P58