Patronat medialny


 

Sponsor grupy KnockOut


Wracający na ring po ponad dwuletniej przerwie Dawid Kostecki (39-2, 25 KO) sensacyjnie przegrał na punkty z Andrzejem Sołdrą (11-1-1, 5 KO) podczas gali Polsat Boxing Night. Po ośmiu efektownych rundach sędziowie punktowali 76-75, 77-75 i 77-75 dla pięściarza z Nowego Sącza.

Sołdra świetnie wszedł w walkę i już w pierwszej rundzie mocno trafił Kosteckiego prawym prostym, po którym rzeszowianin zachwiał się. W drugiej rundzie "Polish Gypsy" przejął kontrolę nad wydarzeniami między linami, posyłając rywala na deski tuż przed gongiem kończącym rundę.

Kolejne dwie odsłony także przebiegły pod dyktando Kostckiego, a Sołdra wydawał się być na skraju nokautu. Pięściarz z Nowego Sącza przetrwał kryzys i od piątej rundy ruszył do odrabiania strat. Kostecki bardzo ciężko oddychał, a zyskujący na pewności siebie Sołdra ruszył do przodu.

W końcowych rundach to Sołdra niespodziewanie zaczął dominować, a Kostecki odpowiedział kilkoma mocnymi uderzeniami dopiero w finałowym starciu. Po ośmiu bardzo ciekawych rundach sędziowie wypunktowali nieznaczną wygraną skazywanego na pożarcie Sołdry.