Patronat medialny


 

Sponsor grupy KnockOut

Paweł Kołodziej W głównym wydarzeniu wieczoru gali "Wojak Boxing Night" w Krynicy Paweł Kołodziej (30-0, 17 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Giuliana Ilie (18-5-2, 5 KO) i wywalczył tym samym pas IBF Inter-Continental wagi junior ciężkiej. Po dwunastu rundach sędziowie punktowali 117-110, 118-110 oraz 120-107 dla Kołodzieja.

Rumun zaczął walkę z dużym animuszem i zgodnie z przewidywaniami ruszył do przodu. Kołodziej starał się trzymać rywala na dystans i kontrować ciosami prostymi. W drugiej rundzie Polak trafił mocnym prawym prostym, po którym Ilie zrobił kilka kroków do tyłu, ale szybko zdołał odzyskać stabilną pozycję.

W dwóch kolejnych rundach Kołodziej zaczął aktywniej używać ciosów kontrujących lewą ręką. W czwartej odsłonie Ilie przyjął kilka mocnym ciosów z prawej ręki, jednak uderzenia kryniczanina nie robiły na nim większego wrażenia. Rumun konsekwentnie szedł do przodu jednak jego akcje były czytelne i chaotyczne. Ilie nieustannie wskakiwał do przodu z ciosami sierpowymi i nadziewał się na kontry zawodnika grupy 12 Round KnockOut Promotions.

W siódmej rundzie Polak trafił idealnie wyprowadzonym prawym sierpowym, po którym rywal po raz pierwszy znalazł się na deskach. Ilie podniósł się, jednak chwilę później Kołodziej ruszył na zamroczonego rywala, którego przed nokautem uratował gong. Początek ósmego starcia także należał do kryniczanina, jednak w drugiej połowie rundy Rumun złapał drugi oddech. Upływające rundy trochę osłabiły napór Ilie, a na jego twarzy coraz bardziej widoczne były ślady walki.

W jedenastej rundzie Rumun jeszcze raz ruszył do przodu i naraził się na kilka bardzo mocnych ciosów  Polaka wyprowadzanych z defensywy. Kołodziej ponawiał kilkakrotnie akcje lewym sierpowym, jednak niewzruszony Ilie dalej szukał rozpaczliwego ciosu sierpowego. W finałowym starciu obaj pięściarze szukali wygranej przed czasem, jednak ostatecznie pojedynek rozstrzygnął się na punkty. Wygrana da Polakowi awans na drugie miejsce w rankingu IBF i przybliży go do pojedynku z mistrzem siata tej organizacji Yoanem Pablo Hernandezem.