Patronat medialny


 


Na odbywającej się w Peru konwencji federacji WBA trwają rozmowy w sprawie losów mistrzowskiego pasa w kategorii junior ciężkiej. Tytuł w maju wywalczył Guillermo Jones (39-3-2, 31 KO) po zastopowaniu Denisa Lebiediewa (25-2, 19 KO), jednak później okazało się, że pięściarz z Panamy korzystał z pomocy niedozwolonych środków farmakologicznych. W toczącej się aktualnie grze o pas bierze udział także Andrzej Wasilewski - promotor liderującego rankingowi do 200 funtów Pawła Kołodzieja (32-0, 17 KO).

- W tej chwili sytuacja wygląda tak, że złożyliśmy wspólnie z Władimirem Hriunowem propozycję walki mistrzowskiej pomiędzy Pawłem i Lebiediewem. Don King, który reprezentuje Jonesa walczy jednak o swoje, zobaczymy jak sytuacja się ułoży - relacjonuje z Peru szef Ulrich KnockOut Promotions.

- Obawiam się jednak, że sprawa dopingu Jonesa może się skończyć tym, że federacja zamiast odebrać mu tytuł po prostu nakaże rewanż z Lebiediewem. King bowiem użył swoich sztuczek i stoi na stanowisku, że ponieważ nie dotarł nikt z USA na otwarcie próbki B, to pasa Jonesowi nie można odebrać - dodaje Andrzej Wasilewski.