Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

W walce poprzedzającej głównie wydarzenie wieczoru gali "Wojak Boxing Night" w Jastrzębiu-Zdroju  Paweł Kołodziej (33-0, 18 KO) wygrał przez techniczny nokaut w siódmej rundzie z Princem Anthonym Ikejim (14-7-1, 10 KO).

Kołodziej dobrze wszedł w walkę i zaczął od kilku udanych kombinacji ciosów prostych, jednak pod koniec starcia dał się skontrować mocnym uderzeniem z prawej ręki i znalazł się na deskach. W kolejnych rundach Ikeji dalej polował na sierpowe ciosy konrtrujące, ale Kołodziej pozostawał czujny w obronie.

Pięściarz z Krynicy trafiał prostymi, kilkukrotnie spychając Nigeryjczyka z niemieckim paszportem do głębokiej defensywy. Ikeji kilka razy chwiał się na nogach po uderzeniach Polaka, którego przewaga robiła się coraz bardziej wyraźna.

Obraz walki w kolejnych odsłonach nie zmieniał się, Ikeji był niezbyt aktywny, starając się wstrzelić z idealnym kontratakiem, a Kołodziej kontrolował pojedynek poprzez ciosy proste. W siódmej rundzie Ikeji po raz pierwszy padł na deski po prawym prostym. Nigeryjczyk zdołał się podnieść, ale chwilę później Kołodziej zasypał go serią ciosów na linach, a sędzia ringowy przerwał zawody. Niewykluczone, że już w lutym Kołodziej zaboksuje o tymczasowe mistrzostwo świata WBA wagi junior ciężkiej.