Patronat medialny


 

Paweł Kołodziej

5 marca na gali boksu zawodowego "Wojak Boxing Night" w swojej rodzinnej Krynicy Paweł Kołodziej (27-0, 16 KO) zmierzy się ze znakomitym Amerykaninem Felixem Corą Jr (22-4-2, 12 KO) w pojedynku o mistrzowskie pasy WBA International i WBC Baltic wagi junior ciężkiej. Dla Polaka walka będzie najtrudniejszą próbą w dotychczasowej profesjonalnej karierze, a zarazem znakomitym testem możliwości przed potencjalną potyczką o najbardziej prestiżowe tytuły.

- Jestem bardzo wysoko w rankingu federacji WBA. Myślę, że wygrana z Corą podniesie mnie jeszcze wyżej i będę już blisko pierwszego miejsca, co automatycznie dałoby mi prawo do walki o mistrzostwo świata - tłumaczy w rozmowie z serwisem rinpolska.pl Kołodziej, zwracając jednak uwagę, że jego najbliższy rywal  to zawodnik najwyższej klasy.


WSZYSTKO O GALI W KRYNICY: VIDEO, WYWIADY, INFORMAJCE >

- Felix Cora to mańkut, potrafiący boksować zarówno w ofensywie jak i defensywie, ma niebezpieczną prawą rękę, dobrze kontruje. Należy do czołówki wagi junior ciężkiej na świecie i bardzo się cieszę, że mogę z nim walczyć. I to w dodatku w rodzinnej Krynicy - mówi pięściarz grupy KnockOut Promtions, który jeszcze w grudniu przeszedł dość poważny zabieg kontuzjowanej dłoni.

- Być może moja ręka nie wygląda jeszcze najlepiej, bo miałem aż dwie operacje, ale jestem po rehabilitacji i na chwilę obecną jest bardzo dobrze i nie czuję żadnego bólu przy zadawaniu ciosów. Wygląd ręki mnie teraz nie interesuje, mam nadzieję, że wróci do normy po walce - uspokaja mierzący 195 cm kryniczanin, a zapytany o taktykę na starcie z Corą odpowiada:

- Na pewno nie rzucę się na niego, żeby go znokautować, bo gdy nastawiam się na mocny cios prawą ręką, zapominam o lewym prostym i walka nie przebiega tak, jak trzeba. Dlatego nie będę czekał na pojedynczy cios. Będę rozbijał go mocno lewą ręką, a wtedy on chcąc nawiązać walkę, będzie musiał pójść do przodu. Wówczas będę mógł go upolować ciężkim prawym.


Oprócz Pawła Kołodzieja na gali w Krynicy zaprezentują się jeszcze inni czołowi polscy pięściarze zawodowi: numer 2 rankingu WBC wagi półciężkiej Dawid "Cygan" Kostecki (35-1, 24 KO), były mistrz Europy kategorii półśredniej Rafał Jackiewicz (37-9-1, 18 KO), młodzieżowy czempion WBC wszechwag Andrzej Wawrzyk (20-0, 10 KO), a także Krzysztof Bienias (41-4, 16 KO) i Maciej Miszkiń (12-0, 3 KO).

Bilety na galę „Wojak Boxing Night” w Krynicy dostępne są na stronach eventim.pl.
{jcomments on}