Patronat medialny


 

Adamek MaddaloneTomasz Adamek (43-1, 28 KO) pokonał przez techniczny nokaut w piątek rundzie Vinny'ego Maddalone (33-7, 24 KO) w swojej kolejnej walce w wadze ciężkiej. "Góral" w Newark nie dał Amerykaninowi włoskiego pochodzenia żadnych szans. - Myślałem, że sędzia szybciej przerwie walkę, bo bałem się, żeby nie trafić go mocno jeszcze raz - mówił po walce w rozmowie z Onet.pl Adamek.

Onet.pl: W piątej rundzie najpierw patrzył pan na sędziego, a później pokazał mu, że narożnik poddaje Vinniego Maddalone.
Tomasz Adamek:
Maddalone był twardy, wstał po pierwszym nokdaunie. To naprawdę prawdziwy wojownik. Ale naprawdę myślałem, że sędzia szybciej przerwie walkę, bo bałem się, żeby nie trafić go mocno jeszcze raz. On był zamroczony, czułem, że już nie jest sobą. Szanuję każdego człowieka. Poza tym, boks to szermierka na pięści. Tu nie chodzi o to, żeby robić sobie krzywdę.

Video. Tomasz Adamek po wygranej z Vinnym Maddalone >>
Video. Vinny Maddalone po porażce z Tomaszem Adamkiem >>

Onet.pl:  Pokazał pan, że rozwija się z walki na walkę.
TA: Cieszę się, że widać postępy. Mój trener Roger Bloodworth uczulał mnie na to, żebym cały czas starał się być pierwszy. I udało się. Czułem, że jestem szybszy. I nie myślałem o sile ciosu, a jego szybkości. To naprawdę ważne. Wszyscy wokół mnie powtarzają, że staję się naturalnym bokserem wagi ciężkiej. Zresztą, sam to czuję. Można jeszcze sporo poprawić, choćby płynność ruchów, ale już teraz nie było źle.

Onet.pl: Jakie ma pan najbliższe plany?
TA:
Za chwilę jadę na narty.

Onet.pl Chodzi raczej o plany bokserskie. Już czas na walki mistrzowskie?
TA:
Żeby do nich doszło musi się zgrać wiele czynników. Mogę walczyć z każdym,ale te sprawy zostawiam Ziggiemu Rozalskiemu. Ja skupiam się na treningu. Cel jest jasny i niezmienny – chcę być mistrzem świata w trzeciej kategorii wagowej. I nim będę.


Tomasz Adamek po wygranej z Vinnym Maddalone
http://www.youtube.com/watch?v=f5-KB0cUg1o

Vinny Maddalone po porażce z Tomaszem Adamkiem
http://www.youtube.com/watch?v=jowm_F4HobI{jcomments on}