Patronat medialny


 

AdamekChoć menadżer Tomasza Adamka (43-1, 28 KO) Ziggy Rozalski póki co z dystansem podchodzi do możliwości zakontraktowania walki z Samuelem Peterem (34-4, 27 KO), prowadzący interesy Nigeryjczyka Ivaylo Gotzev zapewnia, że rozmowy na temat pojedynku, będącego częścią turnieju eliminacyjnego federacji IBF, mogą zostać pomyślnie sfinalizowane już wkrótce.

- Myślę, że dojdziemy do porozumienia. To całkiem realne. Sądzę, że możemy dopiąć wszystko w przeciągu najbliższych paru dni - mówi Gotzev, którego podopieczny w swoim ostatnim występie przegrał przez nokaut z czempionem WBO i IBF Władimirem Kliczką (55-3, 49 KO).

Tomasz Adamek na ring powróci 16 kwietnia walką w katowickim Spodku. Dla Polaka, który na koncie ma już pasy mistrzowskie wag półciężkiej i junior ciężkiej, będzie to szósty pojedynek w "królewskiej" dywizji. Jeśli starcie "Górala" z Peterem dojdzie do skutku, a pięściarz z Gilowic wyjdzie z niego zwycięsko, od mistrzowskiej konfrontacji z Władimirem Kliczką dzielić go będzie już tylko wygrana nad lepszym z pary Eddie Chambers ( 35-2, 18 KO) - Derric Rossy (25-2, 14 KO)  - dwaj Amerykanie zmierzą się 11 lutego w drugiej półfinałowej parze eliminacyjnego turnieju IBF).