Patronat medialny


 


Tomasz AdamekPojedynek Tomasza Adamka (43-1, 28 KO) z czempionem WBA wagi ciężkiej Davidem Haye (25-1, 23 KO) znalazł się na sporządzonej przez znanego amerykańskiego dziennikarza zajmującego się tematyką pięściarską Steve'a Kima liście 11 pożądanych walk w 2011 roku.

Oto jak o potencjalnym starciu "Górala" z "Hayemakerem" pisze Kim: "Każdy chce walki Haye'a z jednym z braci Kliczko, ale szczerze powiedziawszy, jest do zrealizowania ciekawsza konfrontacja. Przecież w każdej walce Adamka jest więcej fajerwerków niż w jakiejkolwiek z udziałem Kliczków. Adamek - Haye to bitwa dwóch byłych królów wagi junior ciężkiej, obaj są wyśmienici w ofensywie i mają mocny cios z obu rąk. Haye jest z tej dwójki bardziej atletycznym zawodnikiem, jednak Adamek ma w swoim arsenale więcej sztuczek. Pytanie brzmi: co miałoby w tej walce decydujące znaczenie?"

Oprócz starcia Adamka z Hayem na "liście życzeń" Steve'a Kima znalazły się walki: Giovani Segura - Roman Gonzalez, Andre Berto - Randall Bailey, Jorge Linares - Rocky Martinez, Amir Khan - Devon Alexander/Timothy Bradley, Abner Mares/Joseph Agbeko - Fernando Montiel/Nonito Donaire, Tavoris Cloud - Adrian Diaconu, Juan Manuel Lopez - Yuriorkis Gamboa, Paul Williams - Andre Berto, Kell Brook - Saul Alvarez, Rafael Marquez - Mikey Garcia.