Patronat medialny


 

Tomasz AdamekEmanuel Steward - trener mistrza świata federacji WBO i IBF wagi ciężkiej Władimira Kliczki (55-3, 49 KO) - póki co z dystansem podchodzi do informacji o planowanym na wrzesień pojedynku swojego podopiecznego z Tomaszem Adamkiem (43-1, 28 KO).

- Pytałem o to Władimira i odparł mi "Emanuel, nie wierz we wszystko, co czytasz na temat tej walki", dlatego na razie nie chcę nic w tej sprawie komentować. Wygląda to naprawdę dziwnie - uważa Steward. - Udzielam wywiadu na temat walki Kliczko - Haye i nagle w przeciągu 48 godzin odbieram kolejne telefony z prośbą o wywiad na temat walki z Adamkiem. Naprawdę nie mam pojęcia, co jest grane.

Zapytany jednak o "Górala" jako potencjalnego rywala "Dr Stalowego Młota", legendarny szkoleniowiec odpowiada: - W porównaniu z dzisiejszymi "ciężkimi" Adamek nie jest dużym facetem, ale jest waleczny, ma dobrą kondycję i - co zdziwiło mnie w jego walce z Arreolą - rozwinął się boksersko. Takiego zawodnika nigdy nie można lekceważyć, choć na chwilę obecną ciężko mi sobie wyobrazić, że ktokolwiek może pokonać Władimira Kliczkę, z jego gabarytami, doświadczeniem i wszystkimi jego umiejętnościami. Plusem Adamka jest jego ambicja, bo większość ostatnich przeciwników Władimira wychodziła do walki przygotowana na porażkę.

- Adamka trzeba traktować bardzo poważnie właśnie ze względu na jego serce do walki, a ponadto dlatego, ze zawsze jest w dobrej formie - podsumowuje Steward.