Miasto Mrągowo

Patronat medialny


 Jonak

21 kwietnia na gali "Wojak Boxing Night" w Zabrzu notowany w czołówce rankingów bokserskiej wagi junior średniej Damian Jonak (32-0-1, 21 KO) zmierzy się z Brazylijczykiem Andersonem Claytonem (37-6, 32 KO). Stawką potyczki będzie należący do Polaka pas WBA International.

- Clayton prezentuje efektowny styl boksowania i nokautuje swoich przeciwników, co pozwoli stworzyć ciekawe widowisko dla kibiców.  Ja zawsze podkreślam, że walczymy dla kibiców i miejmy nadzieję, że dostaną oni 21 kwietnia dużą dawkę adrenaliny - mówi Jonak i przekonuje, że nie robi na nim wrażenia imponujący bilans pojedynków rywala, który z 37 zwycięstw aż 32 odniósł przed czasem: - Po analizach z trenerem stwierdziliśmy, że Clayton będzie mi pasował stylem, choć mieliśmy trochę kłopotów ze znalezieniem właściwych sparingpartnerów, bo takich w Europie nie ma zbyt wielu. Clayton prezentuje dość egzotyczny styl jak na nasze warunki  - wyjaśnia bokser grupy 12round KnockOut Promotions.

Dla niepokonanego do tej pory Damiana Jonaka zabrzańska impreza będzie okazją, by ponownie zaprezentować się swojej ulubionej śląskiej widowni. - Cieszę się, że po raz kolejny boksuję na Śląsku. Liczę, że damy z Claytonem dobry show i to ja zejdę z ringu jako zwycięzca - kończy międzynarodowy czempion federacji WBA.