Patronat medialny


 


Mistrzyni świata WBC wagi super półśredniej Ewa Piątkowska (10-1, 4 KO) bardzo się ucieszyła, że Mikaela Lauren (27-4, 12 KO) chce z nią boksować. Szwedka, która wcześniej posiadała pas mistrzowski aktualnie należący do Polki zapowiada, że okres panowania Piątkowskiej na tronie WBC nie potrwa długo.

- Bardzo się cieszę, że Lauren jest taka chętna do walki, bo wiem, że to dobra pięściarka i potrafi odpowiednio sprzedać pojedynek. Ja bardzo chętnie się z nią zmierzę, czekam tylko na termin takiej walki. Jako mistrzyni świata nie pozostaje mi nic innego jak przyjmować takie wyzwania - zapowiada pięściarka grupy Sferis KnockOut Promotions.

Wkrótce federacja WBC powinna oficjalnie wyznaczyć termin rozpoczęcia rozmów pomiędzy obozami pięściarek. Dopiero wtedy dowiemy się, gdzie taka walka miałaby się odbyć.

- Ja jestem gotowa walczyć z Lauren nawet w Szwecji. Wszystko będzie kwestią dogadania się. Jeśli zobaczę konkretne oferty, to dopiero wtedy podejmę decyzję - przekonuje Polka.

Piątkowska w tym roku stoczyła dwie walki i nie ukrywa, że bardzo chętnie pojawiłaby się w ringu ponownie jeszcze przed końcem grudnia.

- Chcę zachować aktywność, a zdaję sobie sprawę, że doprowadzenie do walki o mistrzostwo świata zajmuje czasami kilka miesięcy. W międzyczasie bardzo chętnie będę pokazywać polskiej publiczności, nawet na krótszym dystansie i bez pasa w stawce - mówi "Tygrysica".

Ewa Piątkowska jako pierwsza polska pięściarka zgromadziła w swoim dorobku najcenniejszy w Europie pas EBU oraz najbardziej prestiżowy w światowym boksie tytuł mistrzowski organizacji WBC.