Patronat medialny


 


Krzysztof Kopytek (7-0, 2 KO) pokonał jednogłośnie na punkty  Łukasza Janika  (9-3-1, 4 KO) w swoim debiucie w kategorii junior średniej. Po sześciu rundach sędziowie punktowali 59-55, 59-55 i 58-56.

Zgodnie z oczekiwaniami Janik od pierwszego gongu ruszył do ofensywy i starał się zaskakiwać w półdystansie dysponującego lepszymi warunkami fizycznymi Kopytka. Pięściarz grupy Ulrich KnockOut Promotions starał się przepuszczać ataki rywala i kontrować ciosami z prawej ręki, choć sam też inkasował pojedyncze ciosy.

Janik konsekwentnie szedł do przodu, jednak z każdą rundą jego ataki były coraz mniej precyzyjne. Kopytek wpuszczał rywala w liny i trafiał prawym prostym. W czwartej rundzie Kopytek kilka razy zaspał w defensywie i zaczął pozwalać na zbyt wiele pewnemu siebie Janikowi. W piątym starciu napór Janik osłabł, co pozwoliło Kopytkowi zaznaczyć wyraźniejszą przewagę.

W finałowej odsłonie Janik ponownie mocno ruszył do przodu, ale tym razem większość jego ataków kończyła się na klinczu. W otatniej minucie pojedynku Kopytek zaliczył kilka udanych akcji, kończonych ciosami prostymi, podkreślając swoją wyższość na przestrzeni sześciu rund.